• Klay

Jamie Foxx je mi ve své roli hodně protivný, Fuqua se jako režisér také zrovna nevytáhl, každý z filmů, které natočil po tomto je minimálně dvakrát lepší a režijně vyzrálejší. No a konečně scénář je hrozný, rádoby vtipné průpovídky trapné a slibné téma je zpracované skoro bez jediného dobrého nápadu...snad jen ta odposlouchávaná soulož byla fajn. Když je však zbytek nuda, tak to na alespoň průměrný film nestačí.(14.5.2006)

• dedavena

Němožu zněsť, jak može gdosi nakrutiť taku krutu scenu, gdy škaredy černy doberman chce ubližiť tym šikovnym něbohym černym synkum. Potem něchaju při krutym vyslechu škaredym polišem trpěť Čestera, kery ukradnul co do par kusku zlata. Potym daju něpravem jakisi sledovaci implantat takemu milemu, ale moc škaredemu černochovemu synkovi Elvinovi, kery se potom s kamošem tajakci projižďa v poršaku a ti zli poliši ich sleduju. A do teho tyn cypaty rap...nězněsitělne.(6.4.2015)

CITÁT - Co to je sakra garnát??.......... Vrchní vyšetřovatel David Morse jako Edgar Clenteen je krutý a bez citu a po chvilce jsem mu přestal fandit. Mým favoritem se tak stal Jamie Foxx jako Alvin Sanders. Malý zlodějíček s velkým srdcem. Vypadá to, že neumí do pěti počítat, ale nakonec to zvládne. CITÁT - Už mám dobrovolníka........ Alvin má spoustu hlášek, humorných připomínek a tak jsem mu prostě fandil, i když je to zlodějíček krevet, tedy pardon, garnátů. CITÁT - Haló, tady agent 007, potřebuju pomoc!!!........ Film je věnován památce Michaela Kavanagha, irského sportovce, který v současné době pracuje jako finanční poradce pro Royal Liver.(3.11.2014)

Rozpočet $51miliónovTržby USA $15,325,127Tržby Celosvetovo $15,471,969║ taký ľahký béčkový priestrel, kde je uletení Jamie Foxx v celku fajn a aspoň ako tak vykrýva ten jednoduchý scenár, nejaké tie vtípky tiež újdu ale za ten rozpočet vypadá tá sledovacia technika nanajvýš lacno /40%/(3.12.2008)

Komedie, ve stylu Jamieho Foxxe. Těm co připadají tyto komedie laciné ať se nedívají, těm kdo si to úžívají tak ať se kouknou. Ostatní (jako já), kteří se neřadí ani mezi první ani mezi druhou skupinu je "Bait" průměrná komedie, pro kterou nynějších 58% je naprosto přesných... Film ničím moc nepřekvapí a herecké výkony jsou obyčejné. Nevadí se na to kouknout, ale podruhé to vidět už nemusíte. Prostě a zkrátka průměrný televizní celovečerák... 55%.(16.1.2011)

• - David Morse a Doug Hutchison si v tomto filmu spolu zahráli již podruhé v jednom roce, předchozí film byl Zelená míle(1999). (Cheeker)

• - Do role Edgara Clenteena byl původně obsazen Kris Kristofferson. (Cheeker)

• - Film je věnován památce Michaela Kavanagha, irského sportovce, který v současné době pracuje jako finanční poradce pro Royal Liver. (Terva)