Bratrstvo růže (TV seriál)

Brotherhood of the Rose

Thriller

USA, 1989, 240 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

Varování, komentář obsahuje popis děje a možná i spojler:-) Předem bych chtěl upozornit, že nemám moc rád zfilmované verze knížek, neboť se většinou podstatně liší od předloh a většinou výrazně k horšímu. Tenhle film je jedna z vyjímek potvrzujících pravidlo. Film mě doslova nadchl. Hlavní postavy vypadají přesně tak, jak jsem si je podle knížky představoval a děj se věrně drží asi nejlepší knihy Davida Morrella. Robert Mitchum jako vládní agent vychová dva sirotky tak, že jsou si bližší než bratři a on je jim víc než otcem. Oba dostanou výcvik zabijáků a začnou pro svého "otce" plnit tajné úkoly. Nikdy se neptají na důvod, proč mají někoho zabít. Ptát se začnou, až když se je jejich "otec" pokusí zabít. Uniknou jen díky svým schopnostem a výcviku. Když začnou zjišťovat důvody, odhalí velké spiknutí a zradu. Po smrti jednoho z nich je jedinou touhou toho druhého se pomstít... Podle mého velice nedoceněný film s kvalitním obsazením a výborným dějem, který nás nechá nahlédnout do zákulisí tajných služeb.(17.6.2005)