Dobrý synek

Scénografie:

Bill Groom

Kostýmy:

Cynthia Flynt

Slušný "rodinný" thriller, dětské duo Culkin, Wood na plátně skvěle šlape, ty klučíci uměj hrát... asi je dobře, že se Joseph Ruben drží dramaticko-thrillerovo-(někdy)hororových filmů, jediné co bych vytknul je až přehnaná hudba, ten kdo jí dělal si fakt vyhrál. Ale ta temná atmosféra a strhující závěr vše dokonale vynahradí.(8.11.2010)

Hm, Macaulay Culkin jako ten zlý a Elijah Wood jako ten hodný. A vlastně proč ne? Musím se přiznat, že Elijaha Wooda jsem viděl pouze ve filmech Pána prstenu, takže jsem byl mile překvapen. A u Culkina, který je netypicky zápornou postavou, musím říct bohužel stop! (tohle je totiž poslední film, kde ještě zahrál obstojně-bohužel). Jinak film se mi líbil, takže hodnotím 4*.(16.12.2007)

Už od doby co jsem viděla sérii Sám doma jsem si myslela, že Macaulay Culkin by se dobře hodil do role nějakého démonického děcka... a vida, jeden takový film jsem objevila:). The Good Son jde popsat jako jakousi paralelu souboje mezi dobrem a zlem, respektive mezi dvěma naprosto odlišnými osobnostmi ve smyslu černá/bílá. Obsazení dvou dětských hlavních rolí bylo vybráno za tímto účelem dobře – postavit proti zmíněnému Culkinovi Elijaha Wooda byl dobrý tah. Přesto má film pár chyb, které mi nedovolily dát mu vyšší bodové hodnocení – například divná psychologie a místy nelogické chování dospělých, některé slabší dialogy a konec, který mi přišel dost podivný a který se dal vypracovat mnohem lépe.(3.5.2011)

Macaulay Culkin je v tomto filmu samozřejmě označen do hlavní role poté, co zazářil v Sám doma, přitom všechno jasně směřuje na Elijaha, ale to je detail, protože se přece jen muselo lákat diváky někým známým. Zvrácená postava malého vraha se mu však povedla, kromě rozškatulkování na dobro a zlo a český dabing se mi tento film zamlouval.(2.8.2011)

Culkin se na tu roli prostě nehodí, má charisma dětského herce vhodné tak maximálně na Sám doma. Zatím co druhá děcká role v podobě E. Wooda je celkem koukatelná. Henry byl doopravdy hrozný zmetek a na svůj věk měl svoje činy celkem dobře promyšlené. Bohužel konec nabral rychlý spád. Dilema na závěr, která má pouze jedno jediné možné rešení není zas tak šokující.(8.3.2012)

• - Rozpočet filmu bol približne 17 miliónov amerických dolárov. Z toho bol honorár Macaulaya Culkina (Henry Evans) 5 miliónov a Elijah Wood (Mark Evans) zinkasoval rovný milión. (Raccoon.city)

• - Původně měl film natáčet režisér Michael Lehmann, ale byl odvolán kvůli neshodám s otcem Macaulay Culkina. (Dartdevil)

• - Henryho sourozence Connie a Richarda (ve filmu je Richard jen na fotce), hrají skuteční sourozenci Macaulaye Culkina. (Dartdevil)