Reklama

Reklama

Dobrý synek

  • USA The Good Son (více)
Trailer

Obsahy(1)

Henry Evans je rozpustilý a hravý klučina, za jehož andělským úsměvem se skrývá temné tajemství a láska ke smrtelným hrám. Jeho milující rodiče a rozkošná sestra nemají ani potuchy, čeho je Henry schopen. Pouze jeho bratranec Mark, který k němu přijíždí na návštěvu, vidí zlo, které se skrývá za Henryho úsměvem. Zlo, jenž může ohrozit život celé rodiny. Mark se je snaží varovat, ale bezúspěšně a brzy se on stává tím špatným. Dokud nebude Mark schopen ukázat pravou tvář jejich „dobrého synka“, musí proti němu bojovat sám v zápase dobra proti zlu. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (197)

JFL 

všechny recenze uživatele

Bylo by zajímavé, kdyby se stejného scénáře chopil nějaký režisér s výrazným rukopisem či expresivnějším stylem. "Dobrý synek" totiž má natolik unylé ztvárnění, až jeho nenápaditě účelový styl paradoxně strhává pozornost sám na sebe. Následkem toho film působí jako epizoda z "Alfred Hitchcock uvádí", což nicméně není úplně špatně. Ostatně právě díky obyčejnosti ztvárnění více vyznívá zdejší pojetí zla. Ačkoli ve filmu zazní i otázky po povaze zla, příznačně je vyřkne dítě, které ještě může být takto naivní. Jak se ale ukazuje na druhé hlavní postavě, k níž odkazuje název, zlo zde není něčím mystickým, ale prostě vnitřně lidským a má původ v emocích i racionalitě, v tomto případě vycházející z umanutého egocentrického kluka, který si uvědomuje moc, kterou mu statut dítěte dává nad jeho okolím. V souladu s tím představuje geniální castingový tah do této role, obsadit Macaulaye Culkina, a dokonce lze jako domnělý efekt filmu konstatovat, že po jeho uvedení přestali všichni tomuhle all-American andílkovi žrát jeho image. Právě díky popsanému pojetí zla, nepředstavuje "Dobrý synek" horor, ale spíš psychologický thriller vystavěný na tématu dětské nevinnosti, přesněji řečeno její domnělosti a zneužitelnosti. ()

tron 

všechny recenze uživatele

V Hollywoode často žijú detské hviezdičky (o tom, koľké z nich prekročia v dospelosti vlastný tieň, raz napíšem smutný článok), ale len málokedy sa staneme svedkami zázraku, akým je DOBRÝ SYNČEK. V ňom totiž tvorcovia proti sebe postavili Macaulayho Culkina zo SÁM DOMA a Elijaha Wooda z NAVŽDY MLADÉHO. Bolo to odvážne rozhodnutie, pretože toto naozaj nie je komédia, toto nie je ani čierna komédia, toto je "skutočný" triler. No, skutočný... je to riadne čudný a rozpačitý „detský triler“, ktorému nepomôže ani balansovanie nad priepasťou (ani David Morse). ()

Reklama

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Maculay Culkin se jednou v životě hodně dobře rozehrál, ale k jeho smůle dostal jako protihráče Elijaha Wooda, který ho strká do kapsy všemi deseti, i když naopak neukazuje vše,co v něm vězí. Kromě hereckého duelu je film i duelem obou postav, Henryho, jehož hry začínají dostávat hodně nebezpečný rozměr a Marka, který začíná chápat, že tohle hraní přestává být legrace, alesamozřejmě nikdo nevěří jemu, ale andělsky se tvářícímu Henrymu... Napínavé rodinné drama ani chvíli nenudí a přestože je plné žánrových klišé a není moc originální, je dobře natočené a rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Malý psychopat v podání Macaulaye Culkina (ten podle mě hraje velice přesvědčivě) je v pravdě démonický, příběh kolem něj je vážně zajímavý a dramatický. Celkově se mi zdá, že nemám důvod tomuhle slušnému dílku míň jak 4 hvězdy. (Ano, jsem v dobrém rozmaru, až přestanou drogy působit, možná trochu snížím) ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Zatímco tehdejší herecká hvězda Macaulay Culkin (v tomhle filmu poněkud nepřesvědčivý) je už dnes zcela "out", jeho herecký protějšek Elijah Wood se veze na vrcholku vlny jménem Sláva, hlavně díky Pánovi prstenů. A i tady se mi zdá být Wood lepším z obou dětských herců, i když ještě neukázal, co v něm je. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (5)

  • Rozpočet filmu bol približne 17 miliónov amerických dolárov. Z toho bol honorár Macaulaya Culkina (Henry Evans) 5 miliónov a Elijah Wood (Mark Evans) zinkasoval rovný milión. (Raccoon.city)
  • Původně měl film natáčet režisér Michael Lehmann, ale byl odvolán kvůli neshodám s otcem Macaulay Culkina. (Dartdevil)
  • Zaměřovač na Henryho kuši je čelní znak z auta Buick Riviera. (Dartdevil)

Reklama

Reklama