Tales of the Abyss (TV seriál)

• Japonsko

テイルズ オブ ジ アビス

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Japonsko, 2008, 26x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

• Subjektiv

Ve fantasy RPG počítačových hrách s oblibou jde o osud světa. V Tales of the Abyss jde o osud světa. V počítačových hrách začíná hlavní hrdina na první úrovni, ale sílí, roste, mocní, leveluje a nabírá expy. Hlavní hrdina TotA Luke je nezkušený, sebestředný, rozmazlený mladík, který postupem času získá zkušenosti, naučí se zodpovědnosti a stralivě kýčovitým způsobem dospěje. V počítačových RPG se v průběhu hry přidávají k družině další postavy různých nesourodých povolání a zázemí. Ano, zde jsou reprezentovány princeznou Natalií (luk), Tear (kopí), Jadem, Anise... V RPG hrách bojuje se po cestách s náhodnými monstry. Tady samozřejmě taky. A samozřejmě spousta bojů s dílčími bossy a nakonec finálním bossem... Osobně samozřejmě nemám nic proti tomu, když se točí seriály podle počítačových her. Jen je třeba si dát záležet na tom, aby ona skutečnost, že inspirací je počítačová hra, netřískala člověka do očí. Ne, přidání pokémonoidní stvůry, odporně uřvaného fracka Anise, plynulé animace, patetických proslovů z příručky "Jak nepsat dialogy" a "zpubertálnění" postav tohle nezajistí. Silné **.(23.4.2009)

Anime prošpikováno záhadami, které se postupně odkrývají a i děj plynule graduje ve velkolepé finále. Buhužel, téměř celou dobu provází hlavního hrdinu malá otravná chlupatá potvora, kterou poprávu příspěvky výše přirovnávají k pokémonu. Dále mi nebylo jasné, kdy je někdo smrtelně zasažen nebo ne, neboť krev z meče stékala za celý seriál snad dvakrát a mrtvých bylo nejméně 40x tolik. Jinak jde o příjemnou zábavu s teenagerovskými vtipy, která neurazí, ale ani nepřekvapí.(15.8.2010)