poster

Der Henker von London

 • Velká Británie

  The Mad Executioners

Krimi / Horor

Západní Německo, 1963, 94 min

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Campbell
  ***

  Zajímavě pojatý film ale opět se tu ukazuje až moc rukopis Wallaceho. Film je neuvěřitelně pomalý a hlavně nezvykle levný. Tím myslím rekvizity které působý strašně uměle nebo samotný podzemí kde se ukrývá ta sekta vypadá šíleně monoténě a levně. Hlavně když herci pobíhají okolo tak to vypadá jako kdyby běhaly jednou a tou samou chodbou. Nicméně film má své momenty a atmosféra Londýna je opět moc pěkná.(4.9.2014)

 • Flego
  ****

  Opäť sa nachádzame v hmlistom a tajúplnom Londýne... Tentokrát má inšpektor Scottland Yardu John Hillier ( Hansjörg Felmy - u nás známy ako komisár Haferkamp zo seriálu Miesto činu ) problémy s vyšetrovaním záhadných popráv, tzv. katov z Londýna, to sú samozvaní sudcovia, ktorí chytia páchateľa zločinu, odsúdia ho a hneď aj popravia obesením. Určitým spôsobom dávajú zadosť spravodlivosti, lebo tá je na nich prikrátka. Paralelne s týmto prípadom sa vyšetrujú vraždy mladých žien, ktorým neznámy zločinec ureže hlavu. Zdanlivo nesúvisiace prípady sa pretnú a sme svedkami šokujúceho vyvrcholenia. Film sa vyznačuje dobrou atmosférou, slušným tempom, ale i trochu naivnými akčnými scénami. 4. sfilmovaný román Bryana, syna slávnejšieho otca Edgara Wallaceho.(13.4.2011)

 • fragre
  ***

  Cha, fenomenální začátek, který potěší každého příznivce braku - tajný soud v gotické kryptě, kde samozvaní porotci jsou zakukleni jako kukluxové, místo stolků mají rakve a svůj los, kterým hlasují o osudu souzeného, vkládají do lebky - to je scéna,která by neudělala ostudu ani v Krvavém románě. Jinak, další děj je (v sérii ostaních západoněmeckých wallaceovek) dobrý standart, t. j.občas naivní a trošku křečovitý, ale spád nepostrádající. Dosti překvapivý a originální závěr.(4.6.2011)

 • pepua
  ****

  Kromě Popravčího z Londýna, samozvaného zastánce spravedlnosti, který se svými pomocníky chytá vrahy a popravuje je oběšením, musí Scotland Yard najít maniakálního vraha mladých dívek… Výborný a zábavný díl ze série německých krimi na náměty Edgara Wallace.(4.3.2010)

 • petrik11
  ****

  Najprv som to chcel hodnotiť s menším počtom hviezdičiek. Neznámy agent tajnej služby nasadený na prípad, no neviem. Ale ten záver bol prekvapujúci, aj keď "londýnsky" kat sa pri záverečnej naháňačke mohol šikovne zbaviť svojho prestrojenia a nikto by ho neodhalil. Ale holt šestdesiate roky. Ale tieto wallaceovky ma momentálne bavia.(5.5.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace