Psychopat utíká z ústavu pro duševně choré a zahájí vražedné řádění, které končí pronásledováním mladé postižené dívky, která od něj kdysi dostala transfuzi krve. (JasonCZ)

Kusko.t2

Prológ z roku 1955 situovaný do Portlandu, štát Oregon je rokom rozpadu jednej rodiny. Nevera a definitívne riešenie problému je pre jediného pozostalého – malého nevinného chlapca traumatickou životnou skúškou, s ktorou sa vyrovnáva po svojom. Keďže asi to jediné, čo ho dokázal otec vo výchove naučiť je kvílenie na flautu, svoj smútok zo straty utápa v piesni. Skok v čase do roku 1982 nás zavedie do Kalifornie, kde vo svojej mäkkej posteli začína snívať svoju NOČNÚ MORU ZO STANFORD BAY mladá zdravotne postihnutá študentka Marion. Jej krvavé vízie odhaľujúce konanie vraha s flautou cestujúceho po krajine ako uprchlík na úteku nahlodávajú zdravý rozum. Za všetko môže krvná transfúzia vytvárajúca nerozlučné puto medzi vrahom a obeťou. A čo čert nechcel, ich cesty sa majú čoskoro pretnúť aj v reálnom živote. ### V celku umiernený slasher Alana J. Leviho v hlavnej úlohe s Donnou Wilkes (JAWS 2) a pesničkárom Frankie Avalonom netlačí až tak na pílu ako by sa u podobného typu hororu dalo čakať. To by v konečnom zúčtovaní zas tak nevadilo, zamrzia však otravné časti v príbehu či typický, dnes už obohraný HALLOWEEN-sky feeling v príbehu. ()