poster

Vytrvalí

 • Francie

  Les Irréductibles

Drama / Komedie

Francie, 2006, 105 min

 • Malarkey
  **

  Francie komedie umí, ale touhle bych se příliš nevytahoval, že jsem měl tu čest jí vidět. Nápad špatný není, ale ti herci mě absolutně nedokáží zaujmout, a to na Francii vždycky nebyl problém.(15.7.2009)

 • Radek99
  ***

  Povětšinou celkem zajímavé sociální drama řízlé komedií o dvou mužích středního věku, které přivede restrukturalizace průmyslu znovu do školních lavic, aby si tam (v potu tváře) dodělali maturitu (s tímhle tématem se ale stejně nejlépe popral Milan Šteindler ve svém celovečerním debutu Vrať se do hrobu). Filmové vyprávění se sice nevyhne jisté schématičnosti, dívat se na to ale bez jakékoliv újmy dá. Kvalit podobně laděných britských sociálních (tragi)komedií ale v žádném případě tento zástupce francouzské kinematografie nedosahuje... Podobné filmy: Odpískáno(6.2.2009)

 • rt12
  *

  Spíše by se to mělo jmenovat Trpěliví, aby jste hned po deseti minutách film nevypnuli ! Nevím, jedna hvězda asi za hudbu a Jacquese Gamblina a Kada Merada, které mám jinak ráda.(24.10.2013)

 • freddy
  ***

  Průměrný film z Francie o tom, jak je lehké či těžké se vrátit po 20 letech do školních lavic a dodělat si maturitu v denním studiu. Je to sice zajímavý film, ale bohužel ničím nevyniká. Nejzajímavějším na celém tom filmu mi přišly pasáže s Philippem, což je syn hlavního hrdiny, ten jeho příběh mi přišel z celého filmu nejatraktivnější. Jinak bohužel film nemá příliš co nabídnout, navíc zde tvůrci velice šetřili veselými barvami a tak filmu na atraktivitě příliš nepřidali. Ale dá se to zhlédnout docela v pohodě, aniž bych se výrazněji nudil. Ale když už francouzský film na téma "v dospělosti k maturitě", tak spíše doporučuji mnohem vydařenější televizní komedii, kde se rozhodl dokonce sedmdesátiletý muž dodělat si maturitu: Maturita po sedmdesátce, která se mně osobně líbila mnohem více, nežli tento film. Ale jak říkám, jsou zde i zajímavé pasáže, a to právě se synem hlavního hrdiny či jak kamarád hlavního hrdiny začne trénovat rugbyový tým poskládaný z malých kluků. Takže rozhodně nechci říkat, že tohle je špatný film nebo že vás bude nudit, to vůbec ne, jen mu chyběla jiskra, a v celkovém hodnocení tak tenhle film považuji za čistý průměr, proto také uděluji, jak jinak, průměrné tři hvězdičky.(3.7.2009)