American Yakuza

American Yakuza

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1993, 96 min

Že by mě film až tak úplně oslovil, říct bohužel nemůžu. Chyběla mi větší motivace agenta k naprostému splynutí s Yakuzou. Nevím, zda by agent během relativně krátkého času zapomněl, že je agent a začal brát mafii jako skutečnou rodinu...? Přiznám se, že jsem rozčarovaná i proto, že se mi nepodařilo objevit verzi, kde by se někdo namáhal s alespoň hrubým překladem japonštiny. Když se mezi sebou baví postavy japonsky a fakt nemáte páru o čem, začne vás to po čase, docela prudit - škoda. Za mě slabší tři. Zájemcům o téma tajného agenta infiltrovaného do mafie hraného V. Mortensenem bych doporučila nesrovnatelně lepší Východní přísliby.(4.4.2017)

Tady dojde ke zklamání, neboť se snímek jeví pouze jako obyčejná kriminálka o tajném policistovi v útrobách gangu či mafie, v tomto případě japonské yakuze. Žádné akční eskapády a pro yakuzu typické zvyklosti se nekonají. Děj nijak neoslní a bohužel trpí značnou předvídatelností, ale na druhou stránku tu jsou přeci jen i světlé chvilky v podobě lehkého humoru. Takže v podstatě obyčejná kriminálka hodící se tak pro televizi.(7.4.2017)

• burton

Zase jedna pohádka. Tentokrát o tom, jak si hodná Yakuza chtěla v klidu, tak nějak sluníčkově obchodovat s drogama. Jenže na stejném písečku, už ale ne tak v klídku a sluníčkově, si hraje jeden ošklivej zlej italskej mafiózo. A dál tu máme ale opravdu zlý, prohnilý a skrz naskrz zkažený efbíáj. No co Vám mám povídat! Dala jsem jednu hvězdu Viggovi, protože je poloviční indián a zbytek je jedna velká pakáž.(16.3.2019)

• Lacike

Film s tymi najobohratejsimi klise o yakuze, ktory neprinasa nic nove. Zapletka je podana dost nezazivne, herecke vykony sterilne. Vynika len snaha japoncov drmolit anglicke dialogy. Na celom filme ma zaujali len zrucne natocene krvave prestrelky. Iba vdaka nim davam aspon 2*.(25.9.2016)

Agent FBI David Brandt (Viggo Mortensen) se úspěšně infiltruje do japonské mafie Yakuza, kde si získá důvěru jejího šéfa, kterému při přestřelce zachrání život. Yakuza ovšem bojuje s místní italskou mafií a je pouze na Davidovi, jak se postaví k celému problému...Čekal jsem drsný akční film a taky se mi ho dostalo. American Yakuza mě rozhodně nezklamala a být lepších akčních scén, neváhal bych i s větším hodnocením. 60%(24.6.2011)

• - PSPOILER!: očet mrtvých ve filmu je 53. (Zdroj: ČSFD.cz)