Kožená tvář

• český

Kožená tvář III

Leatherface: Texas Chainsaw Massacre III

Horor / Komedie / Thriller

USA, 1990, 75 min (Director's cut: 85 min)

Na to, že to je třetí díl, navíc hororový série, tak to je kvalitní podívaná. Leatherface opět pobíhá všude s motorovkou, navíc v průběhu filmu vyfasuje úžasnou pochromovanou motorovku s asi metrovou pilou a že se s ní umí junior slušně ohánět, to je snad jasný, ale bohužel tu zařvou všeho všudy jen 2 lidi, když teda nepočítám jedno záhadný obživnutí, což je jak na Leatherface, tak zejména na celej film hodně velká slabota, ale celkem slušně to vynahrazujou temný lesy a křupanská rodinka hladovejch lidožroutů v čele s Viggem, kterej tu je ale více méně zbytečnej a vlastně se sem ani nehodí.(27.5.2009)

Příjemné překvapení a zasloužené červené %-ta ;-). Leather face je tu trochu odlišný od novějších dílu (2003 a Počátek), ale tento díl má pořádně hustou atmosféru a syrovosti na rozdávání. Slabší jedinci by mohl považovat tento horor za trochu úchylný a bizardní, mě to rozhodně nevadilo a některé scény jsem si vysloveně vychutnal. V roli padoucha zaujal Aragorn – V.Mortensen. Na druhou stranu úchylnosti pobrala tato rodina více než dost. Doporučuji pokud se vám líbily jiné Texaské Masakry. 7+/10*(6.9.2008)

No tak konečně jsem si aspoň trošku spravil chuť po otřesné dvojce. Obětí není sice moc, ale je to udělané tak šikovně, že na pořádný masakr ani není čas... ale rozhodně je pořád se na co koukat, takže pocit, že by mě to nudilo jsem ani jednou neměl. Atmosféru to taky má - teda aspoň ze začátku, ke konci už to není ono, ale rozhodně lepší než druhý díl, už jen pro to, že Leatherface v něm nevystupuje jako šikanovaný úchyl a má u svých příbuzných větší respekt.(7.1.2007)

Tenhle díl mi přijde už celkem zbytečný na svou dobu, ostatně jak je vidět i v současnosti, dvakrát úplně stačilo. Leatherface zde sice získává oproti minulému dílu zpět svou "tvář", ale ve výsledku nejde o nic jiného než o průměrnou naháněčku po lese. Zachraňují to aspoň slušní herci, takže na podívání OK, pro fandy LF povinnost bez jakékoli urážky. 60%(9.5.2013)

Třetí pokračování Texas Chainsaw Massacre pod taktovkou Jeffa Burra, který si mimochodem střihl i pokračování Stepfathera, dopadlo na výbornou. Tentokrát se ve spárech kanibalské rodinky ocitá texasem projíždějící dvojice Michell a Ryan a příležitostný lovec Benn, který po dopravní nehodě také uvízne v lovné oblasti nekompromisního Leatherface. Převažující komediální složka druhého dílu zde ustupuje notně do pozadí a jen citelně dochucuje krvavý masaskr, který se pojetím a atmosférou přibližuje prvnímu dílu z roku 1974. Ve snímku se opět dočkáme klasického, kostmi vyzdobeného venkovského domku Hewittů, nervydrásajícího lovení nebohých obětí v lesních močálech a věčného dědy Hewitta. Snímek disponuje hutnou, místy vhodně odlehčenou atmosférou, parádní muzikou a přesvědčivím herectvím. Takže toto všechno, navíc bez hluchých míst, si může divák vychutnat do poslední kapky krve odkapávající z motorové pily s nápisem "Saw is a Family". A mimochodem, gore se ve snímku moc nedočkáme a vůbec to není na škodu. V porovnání s prvním dílem je trojka sice slabší, ale pět hvězd si určitě zaslouží.(10.9.2008)

• - Film byl v roce 1990 nominován na Mezinárodním filmovém festivalu Fantasporto v kategorii nejlepší film, kterou nakonec vyhrál snímek Mika Hodgese Black Rainbow (1989). (freddy_k)

• - Režisér Jeff Burr chcel film natočiť v Texase, na 16 mm film, podobne ako tomu bolo v prípade originálu. Producenti však tento nápad zamietli, pretože už mali na účely natáčania postavený dom v Kalifornii. (beso74)

• - Původně se na filmu měl podílet i Tobe Hopper, ale už měl závazky k natáčení filmu Spontaneous Combustion. (Chatterer)