Divoké srdce (TV seriál)

• Mexiko

Corazón salvaje

Telenovela / Romantický / Drama

Mexiko, 1993, 159x22 min

První telenovela, kterou jsem viděla a dodnes si ji pamatuji. Žádná další už se mi tak nelíbila. Pěkní lidé, zajímavá zápletka, velká romantika.(20.3.2018)

• Terva

20 %(17.7.2011)

Telenovela v historickém hávu - dvě povahově odlišné sestry a tajuplný charismatický muž. Viděla jsem jen několik dílů vlastně náhodou (když seriál začali dávat v televizi, tvrdla jsem zrovna s nemocným dítětem doma a tohle bylo milé zpestření), ale můžu říct, že se mi celkem líbily. Myslím si, že barvotiskovému obsahu telenovel historické kostýmy sluší. Debilita většiny telenovel podle mě spočívá v tom, že do moderní současnosti je vsazena zápletka jak z 18. stol. Na Divoké srdce jsem se přestala dívat jen z časových důvodů a docela ráda bych se na ně podívala znovu.(4.10.2007)

Jediná telenovela, která se mi líbila a mé hodnocení je tedy v rámci žánru. Toto dílo tak trochu i popírá některé žánrové rysy, kterými obvykle telenovely naštvávají. Děj ubíhá docela rychle a svižně a nestává se, že se jedna příhoda rozvleče do 20 dílů. Postavy jsou výrazné a mají věrohodně nedokonalé charaktery. Také zasazení do historického rámce jak velí románová předloha je šťastné. Založené je to na dráždivé komfrontaci výrazných postav a jedinou slabinou jsou trochu jednoduché dialogy. Seriál jsem měla možnost vidět v zahraničí v původním znění a ač jsem nejsem ve španělštině extratřída, tak jsem vše chápala a jak dobře -slovní zásoba dialogů není bohatá (juan yo te prego, yo te suplico), ale proč ne. Seriál běhal i zde a to mne minulo, ale jak znám náš dabing - skoro lepší. Prostě toto mi skoro nepřišlo jako telenovela, ale historická romance.(5.10.2007)