Astronautova žena

• USA The Astronaut's Wife (více)
Trailer

Spencer Armacost je zkušený astronaut, který žije ve šťastném manželství s půvabnou učitelkou Jillian. Při nové rutinní misi, kdy společně s kolegou Alexem Streckem při výstupu z raketoplánu opravuje poškozenou družici, dojde k podivnému výbuchu a řídící středisko s astronauty na dvě minuty ztratí spojení. Všechno dopadne zdánlivě dobře. Krátce nato Spencer odchází z NASA, protože dostal velmi lákavou nabídku na místo manažera velké firmy. Během párty na rozloučenou dostane Alex podivný záchvat a zemře. Po pohřbu se Natalie svěří Jillian, že se její muž choval divně a vzápětí spáchá sebevraždu. Jillian zjišťuje, že je těhotná a čeká dvojčata. Při nakupování ji překvapí zanedbaný Sherman Reese, bývalý zaměstnanec NASA, který ženě tvrdí, že pro ni má závažné informace o Spencerově nehodě. Prozradí jí, že Natalie byla také těhotná, Jillian mu však nevěří. Později si s ním domluví schůzku, ale Spencer ji předběhne. Jillian od Reese obdrží videokazetu. Na ní je vysvětleno, že během krátkého výpadku se obou astronautů zmocnili mimozemšťané, kteří ovládli jejich těla, a že stejně jako ona, také Natalie čekala dvojčata. Jillian pozoruje změny ve Spencerově chování a je stále více přesvědčena, že už to není on. Když pak zjistí, že Spencer zabil její znepokojenou sestru, rozhodne se jednat. (TV Nova)

Trailer

Jara.Cimrman.jr

"Já jsem pravý americký hrdina. To mi řekl prezident Spojených států." A já jsem poměrně nespokojený divák. Já jsem se totiž nudil, přestože jsem určitě měl toužit po informaci, co se to stalo ve vesmíru, bát se o Jillian a chránit ji před mimozemšťanem. Místo toho jsem zíval, nazýval její sestru jménem samice tura domácího a bylo mi úplně jedno, jestli scénárista nakonec zvolí optimistický nebo pesimistický konec. A to asi není úplně v pořádku, protože já mám život na Zemi bez mimozemských migrantů pořád ještě docela rád. ()

Big Bear

No tedy... Tak mám za sebou další film se skvostnou Charlize. A říkám rovnou, tohle je zatím nejlepší kandidát v mém osobním hodnocení o film s nejposran--- závěrem v posledních pěti minutách... Ano, je to jak říkám. Hodinu a tři čtvrtě vás film udržuje ve skvělém napětí, přičemž si logicky říkáte, že to vše se děje jen v hlavě Charlize. Podmínky pro jistou labilitu má ideální. Zažitý stres z nehody manžela, dřívější labilita ze smrti rodičů šmrnclá těhotenstvím, což je kapitola sama pro sebe... Sám o tom vím své a ne nadarmo se tomu odborně říká - jiný stav. Spíš mně zajímalo jak to ustojí chudák Johnny a zda se mu podaří naladit se na vlnu své hormony rozbunzírované manželky což je bezpochyby těžší, než utahovat šrouby na satu na orbitu.... Přesto si celou dobu říkáte - co kdyby se tam u satelitu přeci jen něco stalo? Bohužel, na tuto pro mne zcela nereálnouverzi příběhu nakonec dojde. Poté co u Armacostů začnou po bytě jiskřit Chobotničky z druhého patra (tedy já viděl jen Modrého, ale Zelená asi taky někde běhala s žárovkou) jsem dostal tep jako Spencerův co-pilot na oslavě a začal jsem se bát masivní mozkové mrtvice. Jakoby to nestačilo, Charlize se mně s jiskrou v oku ihned poté pokoušela dorazit.... Přežil jsem, ale ještě se klepu. A to vzteky. Takhle posrat konec, pane Rande Ravichi - to se musí asi umět... Bez toho konce by to sahalo vysoko, takhle je to jen za ty dvě minuty odmlky s řídícím centrem. * * ()

Rosaviva

Poměrně zajímavý příběh, ale dost špatně natočený, Charlize Theron se mi tu vůbec nelíbila, a Johnny Depp s blond vlasy, tak to opravdu ne, ale zase mu musím nechat, že svojí roli zahrál víc než dobře. Bylo tam pár scén, ze kterých jsem měla infarkt a pár u kterých jsem se kousala nudou. Co mě ale dostalo nejvíc bylo konec. WTF? 3* ()

tron

"S mužmi je to ako s miestami na parkovanie; tie dobré sú obsadené a ostatné sú pre mrzákov". Klišé na entú, ale poctivo, veľmi profesionálne a bez chýb režírované (tak či tak, tajomne neznámy Rand Ravich odvtedy nič nenakrútil). Johnny Depp je tentokrát vzácne odťažitý, zato jeho filmová manželka Charlize Theronová svojim solídne hodnoverným výkonom prekvapila, kým vo väčšine filmov len dobre ukazuje prsia. Nechýba povinný "otvorený" záver a zaujímavé herecké obsadenie podporných roličiek (Clea DuVallová z FAKULTY, Joe Morton z TERMINÁTORA 2: DŇA ZÚČTOVANIA). 60% je možno veľa, ale mňa toto klišé na entú bavilo. Sám som zaskočený. DODATOK 21. 5. 2010: Tak síce je to i s odstupom času voľajako dajako čudný film, ale atmosféru má a Ravich odvtedy ako "duchovný otca" stál za výborným dvoj-sezónným seriálom "Life - najbohatší policajt" so skvelým Damianom Lewisom. ()

T2

Rozpočet $75miliónovTržby USA $10,672,566Tržby Celosvetovo $19,598,588║ Okrem zopár lakačiek strašná prázdnota, ktorú nezachránia ani herci formátu Charlize Theron a Johnny Deep, dokonca Deep ešte prispieva k nejakej tej nezáživnosti. Už sa nečudujem že to tak prepadlo a na také kde nič tu nič, je aj rozpočet dosť premrštený. /20%/ ()

• Herečka Clea DuVall (Nan) počas natáčania zakrývala svoje hnedé oči modrými kontaktnými šošovkami. (Msscastillo)
  • Snímek soutěžil na Mezinárodním filmovém festivalu v Katalánsku v kategorii nejlepší film. (Terva)