Astronautova žena

The Astronaut's Wife

Astronautova žena

Sci-Fi / Thriller

USA, 1999, 109 min

výborné, perfektní! dnes už poměrně stará věc a mě nezbývá nic jinýho, než se stydět za to, že mě tenhle film doteď míjel obloukem. nenápadná, nenásilná, decentní, napínavá perfektně udělaná sci-fi, která navenek působí jako psychologický thriller, což je pro mě vražedná kombinace v tom nejpozitivnějším slova smyslu. navíc jedno obrovské plus pro Charlize Theron a Johnnyho Deppa, kteří zaručeně v tomto případě dostanou nejen milovníka sci-fi. nápadité, s vkusem! rozhodně jeden z neprávem nedoceněných snímků. překvapilo mě, že má tento snímek více verzí závěru, osobně preferuji alternativní "vkusnější" verzi oproti té oficiální. mínus bych dala za český dabing, a to konkrétně za dabérku Theron.(20.7.2011)

Není to poprvé, co se moje hodnocení liší od hodnocení většiny. Proč tentokrát? Po relativně krátké době mi bylo jasné, jak film skončí ... ano. Ten závěr od chvíle, kdy se z Deppa začal "vypařovat" vetřelec, byl klišoidní dno. Což byla vskutku škoda. Nicméně. Hercova odtažitost byla v téhle roli velmi věrohodná; nejednou mi z jeho pohledu běhal mráz po zádech. Jestli něco umí dobře zahrát, tak je to neupřímnost. Theron byla hodně děsivá a přesvědčivá. Za další; ten film byl opravdu poměrně dost děsivý, tzn. v mém případě splnil svoji úlohu. Takže já doporučuju shlédnutí. (Režisérovi pak doporučuju dotočit originálnější konec).(6.7.2010)

Tak po druhém zkouknutí měním hodnocení (zvedl jsem z ***). Ač normálně nemám podobný druh konců moc rád, zde se mi vše zamlouvá. Navíc to, co zde předvádí nejen Johnny Depp, ale hlavně Charlize Theronová, to je úžasné. Ch. Theron mi připomíná herecký výkon Hale Berry v Gothice. Scénář: *****; Režie: ****; Herci: *****; Hudba: ****(1.1.2012)

Takhle v noci, sám, to je úplně nejlepší pro projekci tohoto filmu. Atmosférou a napětím hned vtáhne, a i když prakticky není akční, člověk se bojí od začátku do konce. Který možná mohl více naznačit, třeba o tom letadle samotném, proč je tak důležité. A i když je ta historka vlastně docela plytká, takové ředěnější Omen, má to své kvality. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/astronautova-zena-jl.html(1.7.2010)

• Nach

Ač se Johny Depp s Charlize Teron snaží, nebylo v jejich moci tento film utáhnout. Jeho zdlouhavost a s tím i spojená nudnost je nad jejich síly. Scénárista i režisér zde prostě naprosto selhal a výsledek je pro mě táhlý scifi thriller, u kterého dopředu víte, jak skončí. Nic zas až tak originálního a už vůbec ne zajímavého. Námět byl správný. Metoda jeho interpretace naprosto chybná. 45%(13.5.2012)

• - Herečka Clea DuVall (Nan) počas natáčania zakrývala svoje hnedé oči modrými kontaktnými šošovkami. (Msscastillo)

• - Snímek soutěžil na Mezinárodním filmovém festivalu v Katalánsku v kategorii nejlepší film. (Terva)