Astronautova žena

The Astronaut's Wife

Astronautova žena

Sci-Fi / Thriller

USA, 1999, 109 min

Rozpočet $75miliónovTržby USA $10,672,566Tržby Celosvetovo $19,598,588║ Okrem zopár lakačiek strašná prázdnota, ktorú nezachránia ani herci formátu Charlize Theron a Johnny Deep, dokonca Deep ešte prispieva k nejakej tej nezáživnosti. Už sa nečudujem že to tak prepadlo a na také kde nič tu nič, je aj rozpočet dosť premrštený. /20%/(31.8.2008)

Vcelku se divím zdejšímu nízkému hodnocení. Pro mne byla Astronautova žena velmi zajímavým a chytlavým snímkem od začátku až do konce. Hlavně nebylo slabých míst, snímek je komplexní a velmi se mi líbila třeba i muzika. Herecké výkony netřeba komentovat, ty jsou maximální. Příběh sám o sobě mohou někteří hodnotit jako neoriginální, já mu však tento přívlastek nedávám. Přistoupil jsem k filmu bez předsudků a nechal se jim pohltit a během sledování mne z napínavého prožitku rozhodně nic nevytrhávalo, nic co by bilo do očí. Dle mého názoru čtyři hvězdy zasloužené!(1.2.2011)

Takhle v noci, sám, to je úplně nejlepší pro projekci tohoto filmu. Atmosférou a napětím hned vtáhne, a i když prakticky není akční, člověk se bojí od začátku do konce. Který možná mohl více naznačit, třeba o tom letadle samotném, proč je tak důležité. A i když je ta historka vlastně docela plytká, takové ředěnější Omen, má to své kvality. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/astronautova-zena-jl.html(1.7.2010)

Sci-fi film s tak hutnou tajemnou atmosférou, že by se dala krájet. Johnny Depp podle mě podal výborný herecký výkon, jeho odtažitost, neopravdovost, neupřímnost byla naprosto věrohodná. Zrovna když ztvárnil něco nadpřirozeného, divného tak vypadl tak krásně svatouškovsky, nevinně a hlavně na jeho role nezvykle normálně. Možná Charlize Theron byla na mě chvílemi až moc hysterická, ale přesto hrála také skvěle. Napínavý, chvílemi děsivý, psychologický thriller. Škoda jen toho závěru, ten byl dost nudný a neoriginální.(18.7.2011)

Johnny Depp v netypické roli a Charlize Theron, co má polovinu doby slzy v očích. Tři hvězdičky - za napínavost. "It's either the child of her enemy, the man that killed her husband, the man that raped her... in which case she will kill herself and the child. Or it's the child of her prince. The only thing she has left of him, a part of him still alive within her kept safe inside her, in which case... But how would she know until it was too late?"(13.2.2003)

• - Herečka Clea DuVall (Nan) počas natáčania zakrývala svoje hnedé oči modrými kontaktnými šošovkami. (Msscastillo)

• - Snímek soutěžil na Mezinárodním filmovém festivalu v Katalánsku v kategorii nejlepší film. (Terva)