Bratr (festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní / Drama

Austrálie, 1999, 8 min

Adam Elliot

William McInnes

Brother je pre mňa pomyselným víťazom Elliotovej plastelínovej famílie. Formálna jednoduchosť je umocnená "unaveným" hlasom Williama McInnesa, ktorý bez emócie, apaticky s cynickým podfarbením referuje "storhé" fakty z "bohatého" života. Tým zmizíkuje úrovne významnosti jednotlivých udalostí a vedľa seba sa zrazu ocitá ochrnutie otca a predstavenie kamráta, ktorý pije mlieko cez nos.(14.12.2006)

Třetí díl trilogie Adama Benjamina Elliota. Cynickým krátkým povídáním o svém bratru zakončil režisér sérii svých rodinných animovaných kraťasů, aby se tak mohl rozhoupat ke svému dalšímu, Oscarem oceněnému, o něco delšímu dílku..(5.10.2009)

Ďalší výborný a nápaditý diel z čiernobielej plastelínovej série o jednej "milej" rodinke...:)(23.2.2006)

Příběh vyprávěný v tak pochmurném duchu, se jen tak nevidí. Ono je tam v podstatě i minimum animace a je tam spoustu čistě bezpohybových obrázků. Je to vlastně tipický Elliot :)(26.1.2010)

Elliot vypráví jednoduchý ale zábavný příběh o své plastelínové rodině....Některé výjevy mi hodně pripoměly moje dětství....(21.4.2009)

+3* černobílý krátký film, který je součástí animované trilogie Strýc - Bratranec - Bratr. Jde o nostalgické vzpomínání vždy na jednoho z členů rodiny. Jedná se o počátky tvorby Adama Elliota a jeho postavičky ještě vypadají skrovně. Později z těchto dílů přebíral různé kousky do slavného Harvieho Krumpeta. Bráchu jsem zkouknul tady a kdo nezvládá angličtinu může si vypomoct titulky z těchto stránek. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](3.11.2016)

I přes větší stopáž dokáže při stejné jednoduchosti jako u dvou dalších filmů trilogie film zaujmout a nenudit, což je při minimalizaci výrazových prostředků docela umění. Ve zkratce: Obrýlený bráška a zmrzlý papoušek.(24.10.2010)

"Memories of you I will always keep, God saw you were tired and put you to sleep."(28.3.2010)

Podívat se můžete zde.(3.9.2006)

Proste Adam Elliot. Uňho klasika.(24.1.2018)