Strýc (festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Drama

Austrálie, 1996, 4 min

Adam Elliot

William McInnes

První díl trilogie Adama Benjamina Elliota. Hořký příběh o strýčkovi, který si už neumí užívat maličkostí v životě.. potěší alespoň ten lehce nasládlý smířlivý konec. "We can understand life backwards, but we have to live it forwards."(2.10.2009)

"We can understand life backwards, but we have to live it forwards"(12.2.2006)

"Life can be only understood backwards but we have to live it forwards".. Jen málo tvůrců dokáže vytvořit tak hořké životní příběhy jako Adam Elliot, který to navíc zvládá s plastelínou..(5.12.2010)

Velice pěkně povyprávěný tvrdý příběh a taktéž krásně zpracované.(26.1.2010)

-4* černobílý krátký film, který je součástí animované trilogie Strýc - Bratranec - Bratr. Jde o nostalgické vzpomínání vždy na jednoho z členů rodiny. Jedná se o počátky tvorby Adama Elliota a jeho postavičky ještě vypadají skrovně. Později z těchto dílů přebíral různé kousky do slavného Harvieho Krumpeta. Strejdu jsem zkouknul tady a kdo nezvládá angličtinu může si vypomoct titulky z těchto stránek. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](3.11.2016)

docela smutné vzpomínání synovce na svého osamělého a excentrického strýčka. Ne zrovna typická komedie(1.11.2006)

• orkadimenza

Přítomnost trpkého humoru a sarkasmu je nepopiratelná, ale to není důvod, abych Elliotův kraťas vynášel do výšin. Strýc mě prostě a jednoduše příliš nenadchnul. I perfekcionistický Elliot musel někdy začínat.(5.6.2017)

Zajímavé. Film působí komplexně, ve většině záběrů končí pozadí v černé barvě a do toho všeho se míchá podivný příběh pana vypravěče. Ve zkratce: R.I.P. Reg(23.10.2010)

Z tohoto krátkého filmu by si měli brát příklad ti, kteří označují své filmy přívlastkem hořká komedie.(8.1.2014)

"You know, life can only be understood backwards. But we have to live it forward."(29.1.2011)

Zhlédnout můžete tady.(3.9.2006)