ricci.s

Čakal som nejaké fajnové béčko, ale toto je len ukecaná, rozťahaná a k smrti nudná kriminálka. Ani jeden zaujímavý mord, ani kvapka krvi. Vraždiacim nástrojom sú tentokrát putá (zabijak proste niekoho pripúta v bazéne k rebríku, alebo vo výťahovej šachte), ale v tomto prípade to nebolo veľmi šťastné riešenie. Do toho sa primiešajú novinári, ktorí z toho urobia senzáciu, a samozrejme nemožní policajti. Utrpenie, to už Derrick je napínavejší. ()

Kusko.t2

„Aj keď máte všetkých päť zmyslov pohromade, šiesty vás môže sklamať. Ak ho ovládnete môžete spoznať neznáme tajomstvá. Ale keď sa zameria na vás ...ste mŕtvy.“ Viacvrstvový krimi thriller odohrávajúci sa v New Yorku pár rokov po tom, kedy miestnu komunitu terorizoval David Berkowitz (Son of Sam) – zadržaný 10. augusta 1977 za 6 vrážd a 7 pokusov. Príbeh inšpirovaný týmito udalosťami si ide ale svojou vlastnou cestou. Nahé a spútané telo zavraždenej ženy vylovené políciou v rieke Hudson odštartuje lov na neznámeho vraha. Začína sa vyšetrovanie a rovnako tak televízny hon za senzáciou. Detektív Larry Weeks (hrá Norman Parker) to pri pribúdajúcom čísle v kolónke zosnulých nemá jednoduché. Okrem dolapenia vraha musí svoju energiu venovať aj Paulovi 'Mac' McCormackovi (hrá Perry King) bažiacemu po sláve televíznej osobnosti bez chrbtovej kosti. Čím sériovosť vrážd narastá, vidiny mladej Virny Nightbourne (hrá Elizabeth Kemp) sa opäť prebúdzajú k životu. ### Poctivo spravovaný krimi thriller odhalí svoju temnú stránku z minulosti až neskôr. Nejedná sa teda o klasický slasher v štýle „cut and run“ naháňajúci sa iba za čo najvyšším bodycountom. Každá vražda má svoj dôvod a miesto v celkovej skladačke. Slušná porcia filmového umenia. ()