Scénář : Jim Thomas a John Thomas. Kamera : Alex Thomson. Hudba - Jerry Goldsmith. CHYBA VE FILMU - Ve chvíli, kdy Kurt Russel ručkuje po laně nad stropem kabiny, kde si prohlížel vnitřek kabiny sondami a vrací se zpět k vojákovi, má v jednu chvíli hodinky na pravé a pak zas na levé ruce. CITÁT - Jaffa je volný!.....(13.5.2011)

Executive decision - perfektní zážitek. Scénář propracován do detailu, v hlavní roli odvážná Halle Berry, místy vtipný Kurt Russel, výborný Oliver Platt, arabský terorista David Suchet atd atd atd... k tomu jedinečná Goldsmithova hudba a střih s režií v rukou někoho, kdo prostě ví co s tím... jen nechápu proč v údovních titulkách je název "Critical Decision" :-/(5.11.2006)

Nestihnul jsem začátek a proto se musím zeptat - detektiv Poirot na palubě měl zjistit, kam zmizel v titulcích uvedený pan Seagal? A proč se Hercule po celou dobu vyšetřování tváří tak fanaticky? Namíchlo ho snad, že musel dát dolů knírek? Zatímco analytik Russell v brejličkách napínavě brání státní zájmy USA, já své ochráním tak, že tu snůšku klišé završenou klišé ze všech neklišovatějších (rande hlavních hrdinů sotva vyváznou ze spárů smrti) už víckrát neuvidím.(26.10.2009)

Meleme melem, všechno semelem, snad se z toho nepos... Ne ne ne. Kupodivu to drží pěkně pohromadě a akční klišátka fungují přesně tak, jak fungovat mají. Steven Seagal dostal konečně roli na tělo, ještě než stačí zlomit svou první zločineckou ruku (a tím našlápnout k tradiční akční demenci svého posledního období), je smeten z nebe a partie se ujímají jiní hráči. Na první pohled ňoumovatý (ale jinak samozřejmě hrdinný) agent ve standardním podání Kurta Rusella, sexy letuška Halle Berry (dobrou herečku v sobě nezapře), Hercule Poirot s oholeným knírem, nebelgickým přízvukem a tendencí používat spoušť místo šedých buněk mozkových. To, že Stuart Baird lepí vedle sebe výstřižky z cizích filmů, je vpodstatě fuk, protože ta jeho koláž drží slušně pohromadě a vede diváka k sice tušenému, ale přesto zábavnému finále, při kterém si Kurt Rusell dobude čest i srdce krásné letušky. A tak to má být. Aspoň v pátek kolem jedné v noci.(26.2.2005)

• Wacoslav1

Seagal vypadl z letadla a film spadl do žumpy. Za svých mladých let jsem tenhle film upřímně nesnášel, ale zkusil jsem se na to po letech znovu mrknout a nebrat to jako Seagalovku. Bohužel se mi to moc nedaří. Ten film mě prostě nudí ani Russell ho nevytrhne ani Halle Berry, ani fakt, že film je na mé oblíbené téma. Je to snaha o jakože nervydrásající thriller který, ale vůbec nefunguje a některé ty uměle natahované scény v kontextu celé té vražedné stopáže jsou k nepřežití. Jediné kladné body uhrál znamenitý David Suchet který se od uhlazeného Belgického detektiva přesunul do role fanatického Arabského teroristy a zahrál to skvěle. Takže bohužel já vím, že to o Seagalovi být nemělo, ale přesto bych uvítal kdyby při tom nepovedeném transferu chcípnul celej ten jeho nezajímavej kokotskej tým a mistr taktiky by se naopak dostal do letadla kde by postupně teroristy likvidoval v ručních soubojích a mohla to bejt pecka. Nestalo se a já nakonec se zavřenýma očima slabý 2* tomuhle nudnýmu spektáklu udílím, ale vidět už ho fakt nikdy nepotřebuju.25%(20.9.2012)

• - Meno postavy Stevena Seagala (Austin Travis) pochádza z mesta Austin (Texas), ktoré sa nachádza v oblasti Travis. (Seag)

• - Oceanic Airlines sú falošné aerolínky a sú používané v mnohých filmoch a TV seriáloch. (Seag)

• - Spoiler: Je to prvý film Stevena Seagala, v ktorom zomrie. (Seag)