Chaplin posluhou

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1914, 16 min

Mack Sennett

• corpsy

Dosť nezáživná a pomalá Chaplinova groteska. Gagov je tu málo a niesu takmer vôbec vtipné.(2.9.2010)

Možná skoro nedoceněná záležitost Charlieho Chaplina, což je škoda, přitom filmeček měl všechno, co má správná groteska mít.(1.8.2012)

Další skvělá groteska, které i přes to, že byla jednou z lepších, co jsem zatím od Chaplina viděl, ublížilo to, že on sám má překvapivě méně prostoru. Ale to dokáži odpustit, hlavně díky vtipné situaci, když Charlie sedí na parapetu.(7.6.2009)

Nejstarší násilí na ženách, které mně americká kinematografie dosud nabídla. Na druhou stranu původcem onoho násilí tu není překvapivě Chaplin. Technicky je na tom tento film dnes dost špatně - asi jako záběry z oslavy desátých narozenin našeho pradědečka.(9.7.2005)

Byť tu není mnoho vtipných okamžiků, oceňuji na této grotesce zejména její děj, neboť konečně začínáme v rámci němého filmu vidět něco, čemu se dá říkat koncept a příběh.(17.7.2016)