Kabe acuki heja

• Japonsko 壁あつき部屋 (více)

V pořadí třetí film japonského režiséra Masaki Kobayashiho ve kterém vypráví příběh válečných zločinců, kteří úspěšně unikají spravedlivému trestu, zatímco prostí vojáci, jež vykonávali jejich rozkazy, trpí ve vězení. (contrastic)

Volodimir2

Film v ktorom prevládajú politické názory, možnosti komunistického vývoja a reakcie na kórejskú vojnu pred hodnotovým dejom príbehu. Celý film sa odohráva v cele vojnových zločincov, ktorý boli odsúdení za závažné zločiny v období 2. svetovej vojny. Pravdou je, že odsúdenými boli len obyčajní pešiaci, tí ktorí plnili rozkazy svojich nadriadených. Film kritizuje nedemokratické praktiky amerických okupačných síl, spôsoby vyriešenia rôznych zločinov, ale aj na pokrytectvo povojnovej japonskej spoločnosti.Obrazom tejto situácie je potrestaný Yamashito, ktorý plnil rozkaz svojho veliteľa poručíka Hamadu. Pokiaľ Yamashito hnije vo väzení Hamada sa aj vplyvom krivej výpovede opäť začlenil do spoločnosti, ako vážený občan. Film, ako taký ma sklamal. Vzhľadom k jeho výborným preferenciám som od neho očakával omnoho viac. Chýbali mi konkrétnosti a vadilo mi množstvo filozofických úvah o minulosti a budúcnosti. ()

rivah

MÍSTNOST SE SILNÝMI STĚNAMI....Muži odsouzení americkými poválečnými soudu trpí ve vězení, vzpomínají, přijímají návštěvy a diskutují - zatímco ti hlavní viníci ušli potrestání...Film o degradaci a korupci poválečného Japonska.(70%) ()