Reklama

Reklama

Chaplin na námluvách

Komedie / Krátkometrážní
USA, 1915, 33 min

Obsahy(1)

Chaplin a jeho kumpán (Ben Turpin) se nezřízeně opijí. Nejdříve ztropí výtržnost v jedné restauraci a poté i v levném hotelu. (eraserhead666)

Recenze (12)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Název mi k ději nějak moc nesedí, ale zase jednou zábavná a humorná stoprocentní Chaplinovka. Zchlastanej Chaplin je až k sežrání. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Upraveno v říjnu 2019. Probdělá noc rozvíjí dřívější Chaplinovu filmovou práci. Průběh děje nabízí již výraznější vrcholky v zápletce, ale prostředky zábavy se zatím nemění. Stav opilství je nadáno schopností umu tělesně namáhavé choreografie, rozdává kopance a rány pěstí. Kromě zhýralého ochmelky Charlieho zaujme Charlieho psychicky nestálý kumpán v opíjení (Ben Turpin), s opilci nespokojený a na manželku žárlivý vrchní číšník i Charlieho spolubydlící z hotelu (Bud Jamison), jeho poslušná žena (Edna Purviance), párem opilců šikanovaný ctihodný návštěvník restaurace (Leo White), či jeho očekávaná dámská společnost (Eva Sawyer). Probdělá noc aneb Chaplin na námluvách je neklidnou bouří dychtivého života a zuřivou klauniádou. ()

Reklama

Iggy 

všechny recenze uživatele

Chaplinova pijáckého kumpána si tu zahrál rovněž slavný komik němé grotesky (objevil se ve více než 200 filmech!), šilhavý Ben Turpin. ()

fantomas19 

všechny recenze uživatele

A Night Out - Charlie Chaplin po fláme. Charlie s kamarátom (Ben Turpin) vymetajú bary, k problémom majú vždy iba krôčik, a ani v hoteli sa Charlie nevyhne kompromitujúcej situácii, keď nachytá hlavný čašník (Bud Jamison), svoju ženu (Edna Purviance) v nesprávnej izbe. Zmena hotela však neznamená prísun pokojnejších dní. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

S přivřenýma očima je to ještě na 4*. Opilý Chaplin dovede pokaždé zaujmout a přestože tomuto počinu chybí z dnešního pohledu více humoru (v jiných je zkrátka zábavnější), zaujme svoji nápaditostí a atmosférou, na které má podíl použití barevných filtrů - živější barvy pro (osvětlené) interiéry, chladné barvy pro (noční) exteriéry. Český název však děj filmu prakticky vůbec nevystihuje. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • První film Charlieho Chaplina s Ednou Purviance (Kulmon)

Reklama

Reklama