O tom, jaké zmatky, nepříjemnosti a nedorozumění, ale také, kolik humorných situací může způsobit jedno krásně vybarvené a šťavnaté jablko, vypráví dnešní bláznivá silvestrovská komedie. A jak to všechno začalo? Na Silvestra si koupí pracovnice knihovny Jitka (I. Janžurová) jablka a při kousnutí do jednoho z nich si vypáčí čelist. Společně s kolegou Karlem (F. Němec) se pokouší různými způsoby vrátit čelist zpět, ale marně... Jak tato prekérní situace dopadne, a to ještě navíc poslední den v roce, to už vám neprozradíme – jen vám popřejeme pěknou zábavu! (Česká televize)

Pitryx

Na Silvestrovskou taškařici dobré až moc. Herci to nijak s výkonem nepřeháněli, ale veslo tu rozhodně bylo. Ke chvilkovému odpočinku naprosto optimální věcička, na kterou lze hodit očičkem i podruhé. Já jsem tak již učinil několikráte. Totéž mohu klidně doporučit i dalším, pokud ovšem nejsou nijak nároční. ()

Peabody

Hrozný. Spousta herců. někteří /Němec, Janžurová, Řanda, Hašek) i velmi dobří a většina jen tak mrckuje a je děěěěsně vťypná. Taková klasická trapně přehrávána komedie pro silvestrovký program, vycházející z předpokladu, že všichni jsou ožralí tudíž vděční za každý hlasitý smích, prsení a střídání podprsenek Lenky Kořínkové, pištění Ivy Janžurové, přesuny z jedné kulisy do druhé, atd. Tohle se panu Hudečkovi fakt nepovidlo. Ta hvězdička je za to, že tehdy ještě nebyla trapná slovní vulgarita normou pro humor jako bohužel o 40 let později. Jinak je to prostě blbý humor ve stylu TV Nova, aniž by tehdy kdo tušil, co to bude. ()

otík

Skutečná silvestrovská šaškovina, místy hodně uřvaná a cíleně rádoby vtipná. Na druhou stranu obsazení je přímo lahůdkové a nabízí především Františka Němce v příjemné roli uštvaného slušného človíčka, jehož kolegyně (Janžurka) má neustále vypadávají hubu z pantů a musí se o ni postarat, zatímco jeho milá (vyprsená Kořínková) na něj doma čeká se silvestrovskou oslavou. Celé se to tedy zamotá, do toho přibude manžel oné kolegyně a sousedka v podání Helenky Růžičkové. Na první podívanou celkem slušné, po zamyšlení hodně chabá a docela dlouhá groteska. Hudba: Zdeněk Šikola ()

LadyPupu

Na úvod bych ráda poznamenala, že jsem nikdy nepochopila obsazování Kořínkové do role sexy samic. No nic... Tady má teda sexy (???) Lenka krocana v troubě a její milej (Němec) jí říká láskyplně "krůto" (!!!) v rámci erotické předehry po telefonu. Poté na scénu nastoupí Janžurka a chce přes hubu... Pak se tam mihne asi 30 dalších postav a celý tohle scénáristický inferno trvá dohromady skoro 40 minut, přitom 15 by bylo až až. ()

• Když Alena (Lenka Kořínková) kontroluje v úvodu krocana, tak jde zahlédnout v pravém horním rohu mikrofon. (Duoscop)