Podzimní vítr

The Winds of Autumn

Western

USA, 1976, 100 min

• StaryMech

Po zbrani sáhni, až když je nejhůř, a hned potom se jí zbav - tak nějak promlouvají "Větry podzimu", trochu nedospělý příběh o dospívání, který se odehrává v malebně nasnímané přírodě, je oživen (záměrnými ?) záblesky dospělého humoru a přetížen hudbou. Ústřední postavu ztvárnil režisérův syn, do role té nejodpudivější se obsadil sám režisér ; kdo zahrál Indiány ve dvou sympatických letmých výstupech, se ze závěrečných titulků nedovíme, ale Indiáni to byli stěží.(7.7.2016)

Westerny v 70. rokoch uz neboli tym cim kedysi, tento je vsak svetla vynimka. Charles B. Pierce ako reziser sa predviedol, a neslo o to klise kradez koni, to je tiez velke plus . 76 %(13.4.2019)

Film začíná klasickou westernovou zápletkou a končí klasickým westernovým koncem. Mezitím probíhá neskutečně nezáživné a natahované čekání na klasický westernový konec. Příroda je tam krásná. Herci nikoliv.(12.7.2013)

Dobrý western, který má co říct a spadá do kolonky "ojedinělých".!(24.5.2013)

• Courtemanche

Zaujmout může příběhem ale zpracování je o ničem, střih katastrofální, až jsem měl pocit že někdo smazal z nahrávky. 1/5(4.12.2014)