Reklama

Reklama

Kaidžú 8 gó

(seriál)
  • Japonsko Kaijuu 8 Gou (více)
Trailer 8

Epizody(12)

Obsahy(1)

Ve světě zamořeném obřími monstry se Kafka Hibino připojí k japonským obranným silám, aby je pomohl zlikvidoval. (mikki089)

Videa (34)

Trailer 8

Recenze (7)

Hees 

všechny recenze uživatele

Kaijuu 8-gou má jednoduchý príbeh založený na boji dvoch strán proti sebe, kde jedna je dá sa povedať na strane dobra a druhá strana ani nevieme aké má vlastne zámery, proste útočí na ľudstvo. Ak by sme skúsili povedať všetko v jednej vete povieme, jemne nadpriemerné postavy, jemne nadpriemerný worldbuilding, vynikajúca hlavná postava, na túto dobu kvalitná animácia so zopár problémami pri vykresľovaní veľkých príšer, najlepšia hudba tohto roku celkovo (opening, súbojová hudba, ending atď). Občas to jemne pripomínalo Bleach, hlavne na začiatku a aj hudba bola podobná a neskôr to zase trocha pripomínalo Bleach čo sa týka Arrancarov. Chýb to veľa nemá teda okrem svojej jednoduchosti a priamočiarosti čo teda nepovažujem za direktívne chybu si ešte myslím, že sa premáhala šanca na lepšie odhalenie Hibina a taktiež neskoršie diely začali naberať kontúry toho čo sme už xyz krát videli a to teda toho on si bude musieť zaslúžiť uznanie a ukázať všetkým aký je úžasný a na koho je strane, plus samozrejme už spomenuté neexistujúce zámery negatívnych hrdinov, kde ja proste nerešpektujem, že chcú poraziť ľudstvo len tak, keď zjavne aspoň niekto z nich má naozaj IQ, ale to sa možno dozvieme neskôr. Napriek tomu, že hlavná postava má tridsať, nevidím tu známky toho, že by sa toto dielo snažilo zasiahnuť vekovú kategóriu nad tridsať, skôr humor a celkové priamočiare zasadenie a pôsobenie tohto celého diela zacieľuje na mladších divákov (čo nie je zlé). Plusom rozhodne môže pre niekoho byť, že boj s nepriateľmi nie je úplne o tom kto je silnejší a slabší, je tu aj taktika a veľká rozmanitosť nepriateľov a teda nie vždy rozhoduje nejaký ranking, že aha ja mám 92 percent a ty máš Fortitude 9 a potom kameň, papier, bazuka, ale je tu proste šanca, že aj horší vojak pochopí slabosti nepriateľov a zasadí zničujúci úder. Hibino je na môj vkus príliš outsider a aj tak rozmýšľa, napriek tomu, že je v podstate najsilnejší zo všetkých, ale zas je to dobrý charakter, aby si získal srdcia divákov a aby si našiel priateľov a preto chápem, že aj dlho trvalo, kým sa stalo čo sa stalo. Ichikawa je naozaj dobrý charakter, sleduje svoje zosilnenie, ale aj pomáhanie svojmu kolegovi, Shinomiya sa mi páčila tiež, tam lezie na nervy, len to, že Hibino "akože" nevidí žiadny záujem z jej strany, Hoshina tiež ako charakter dostal dobrú hĺbku spolu s otcom Shinomiye Isaom, Mina sa moc nepredviedla, čakal by som od nej trocha viac emócií aj na jej pozícii. Snáď neskôr ak nejaká ďalšia séria bude budeme mať aj nejaké záujmy nepriateľov, alebo sa o nich dozvieme viac, napríklad Kaijuu No. 9 má veľký potenciál byť takým psychopatickým nebezpečným inteligentným nepriateľom. V neskorších dieloch vnútorný súboj Hibina napovedá niečomu, ako sme už videli aj v Narutovi, bude to možno ešte zaujímavé. ()

Akira777 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně bitevní Shounen, kde ženský nejsou jen vtip, nebo jen zamilované husičky? Kde postavy neumírají jen kvůli šoku, protože takhle si autor představuje temnou atmosféru a jinak to neumí? Nebo kde hlavní protagonista není OP? Ano, i když vlastně příběh, kde Kafka je teď, tomu možná tak nasvědčuje, ale jak půjde příběh dál, tak přestane být OP. Kaiju stejně jako BC, začíná poněkud stereotypně, ale přesto jak příběh roste, jde i dál příběh postav, což je dobře a autor na plno využívá jak stereotypy, tak i věci co neuměl ani autor MHA, JJK, nebo AOT, kteří sice začali dobře, ale svůj svět nedokázali využít, ani postavy které by mohli být zajímavé. Ano srovnávám tu, z dílama co jsou líp hodnocený, ale jen protože diváci umí hodnotit často jen obal ne vnitřek. ()

Reklama

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Začnu tím, co mě překvapilo nejvíc. To jsem byl takhle ve sprše a najednou z rádia začali hrát Kaidžu no.8 ending! Stalo se mi to dokonce dvakrát. Netuším, jak se podařilo zdejším producentům získat OneRepublic, ale výsledek byl víc než fajn a budu rád, když se do anime dostane víc západní hudby, pokud se tam bude hodit (což je tady splněno do puntíku). Opening jsem sice v rádiu neslyšel (i když je také od západního tvůrce), ale také se mi docela líbí, plus je k té hudbě hodně zajímavé video, na kterém se někdo velmi kreativně vyřádil. Tak a teď k samotnému seriálu. Potěšilo mě, že je hlavním hrdinou někdo v mé věkové kategorii (jakože 30+), víc takových postav, třicátníci jsou cool! I když mi k tomu Kafkovi příliš nesedlo jeho chování, nebo spíš ty situace, kdy se seriál snažil o vtip, a tak náš dvaatřicetiletý Kafka občas dělal věci, které mi k jeho věku moc nesedly (i když beru podle sebe a já jsem pár let docela suchar). Po pravdě mi moc nesedl zdejší humor celkově, bylo vidět, že je to v rámci anime demografie pořád šónen, a tak cílí na jinou generaci než na nás třicátníky, nám musí stačit ta reprezentace. Kromě toho však už budu asi jen chválit. Animačně je „Kaidžu číslo 8“ výborný, už jenom ty samotné velké potvory, které jsou většinou ručně kreslené, vypadají skvostně. Navíc je tu spousta rozmanitých monster, vidíme i trochu z jejich biologie a anatomie a tyhle údaje dokáže náš Kafka náležitě využívat. Vždycky je fajn, když hrdina zapojí mezi své bojové schopnosti i rozum a používá i nějaké praktické zkušenosti (ideálně takové, které jsme viděli, že získal). Souboje jsou zde také parádní, hodně dobře se pracuje s pohybem, efekty a barvami – zkrátka pokaždé to byla velmi pěkná podívaná, jak po stránce akce, tak i té estetiky. Postavy jsou fajn, většinou sympatické. Jediné, co mě trochu štve, je fakt, že opravdu dobře jich tu člověk během těch dvanácti dílů pozná jen pár, což je trochu škoda. Povedl se záporák. Kaidžu číslo 9 je opravdu zajímavý, baví mě sledovat, jak se postupně rozvíjí a že k některým věcem přistupuje s doslova vědeckým zápalem. Není to zkrátka jen tupé zlé monstrum, naopak, tenhle prevít bude velmi chytrý a dělá hodně pro to, aby byl postupně ještě chytřejší a z toho, v kombinaci s jeho silou, jde strach. Příběh není nijak složitý, spíš naopak, což ale také znamená, že není vůbec těžké se v něm orientovat, a i tak umí občas překvapit a slibuje i nějaká ta zajímavá tajemství. Zkrátka celkově u mě po první řadě panuje spokojenost, byl to povedený úvod a jsem zvědavý na další pokračování. Kaidžu no. 8/10. ()

gumbo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Měl jsem obavy. Ta mediální masáž před spuštěním, neortodoxní způsob prezentace (pomocí live streamu) a tak nějak vše okolo mě spíš odrazovalo. Ale dopadlo to skvěle. I na krátké ploše 12 epizod jsme dostali komplexní příběh, plný skvěle propracovaných charakterů, spoustu uvěřitelných emocí, bombastickou akci, která místy doslova sálala energií, skvělý hudební doprovod a i kupu nezodpovězených otázek do budoucna. Navíc tu máme jako hlavního hrdinu konečně někoho s kým se i my třicátníci můžeme bez problémů ztotožnit. Tady je zaděláno na minimálně několik sérií a troufnu si tipnout, že tohle se jednou dočká i hrané adaptace made in Hollywood. 80% ()

Katakimiku 

všechny recenze uživatele

Že je to shounen s hlavním hrdinou třicátníkem, je bohužel asi jediná výjimečnější věc na celém seriálu. Dospělí protagonisté automaticky neznamenají dospělý příběh - největší nevýhodou je tu jednoduchost a předvídatelnost, tudíž se to od jiných sérií z Jumpu zase tolik neliší. Na druhou stranu mi Kaiju do jisté míry nahrazovalo to, co jsem si představovala třeba od nové série Demon Slayera. Cool borci a borkyně předvádí cool věci, nic víc. Ono by to nefungovalo tak dobře nebýt skvěle naanimované akce, ale taky povedeného soundtracku a to, že tvůrci mají předlohu nejspíš vážně rádi (nebo jí minimálně chtěli dopřát tu nejlepší možnou adaptaci) dokazuje i boží ending od OneRepublic. Mile mě překvapily sympatické postavy a jejich humor. K tomu se ale váže jedna menší výtka - občas se vtipy úplně nepovedly načasovat, takže během ponuré scény se jako pěst na oko objevil na obrazovce zdeformovaný anime ksichtík v doprovodu světlých barev, což docela rušilo. Trochu se bojím, jak to bude pokračovat (vzhledem k ne úplně pozitivním ohlasům od čtenářů mangy), nicméně pár nezodpovězených otázek tu po první sérii přecejen zůstalo, takže se na příští sezónu vlastně i docela těším. Svým způsobem to byla fajn "oddechovka". 7.6/10 ()

Zajímavosti (1)

  • V roce 2023 začala manga předloha vycházet také v češtině u nakladatelství CREW. (Wade)

Reklama

Reklama