Gu huo nu zhi jue zhan jiang hu

• Hong Kong

古惑女之決戰江湖

Sexy and Dangerous

Akční

Hong Kong, 1996

• DanRichter

název sliboval zajímavou podívanou, obzvlášť, když to bylo v režii Billyho Tanga, no nakonec jsem to projížděl přes FFW a jen samotný název byl na tom filmu tím zajímavým .. film vypraví o jakési skupině dívek (nějak jsem nepochopil, jestli jsou call-girls, nebo něco slušnějšího:D) a jejich kamarádech, kteří se tak nějak zapletou s nějakým gangem, vedeným trapným bossem a jeho pravou rukou, vlasáčem a-llá odpadlík Reno Raines (ale samosebou v asij.podobě), vše pak začne vrcholit v otevřené násilí, a tak uvidíme utlé asijské dívky, jak čas od času někoho zmasakrují :D .. kdo by ale čekal nějakou přádnou akční nakládačku, bude trochu zklamán, akčních scén je poskrovnu, a když už jsou, nijak oslnivě nezáří..toho sexu tam je ještě míň, dokonce tuším jen v jedné scéně byly vidět obnažený ňadra, a to při bitce ženských v lázních :D .. násilných scén tam taky zrovna není moc, občas nějaký ten cákanec krve, který ovšem na poměry asij.filmů působí spíš jak Večerníček .. sice se tam objeví zajímaví herci (třeba Fui-on Shing, známý z Ultra Force .. Ben Ng, který hrál onoho psychouše z Red to Kill, či legenda Wai Lung Wei), ale když má film špatnej scénář a příběh, herci nic nespraví .. samotný příběh není nijak chytlavý a když se k tomu přidá asijský humor, který zde působí vyloženě jako pěst na oko (a to patřím mezi ty, kterým se líbí :D) , fakt jsem byl zklamán z toho filmu, a tak nějak mě mrzí, že po takovém super startu, měl Tang horší a horší úroven svých filmů .. doporučím fandům asij.filmů, ať taky si užijí jak já zabitou necelou hodinku :D :D(28.10.2010)