Rochester

Působivý film o ryzím člověčenství sebeobětování - během bojů občanské války. ... Souhlasím s kolegou ČeskýTulák - film byl promítán v ČST !! ()

Willy Kufalt

Jeden z prvních válečných filmů Franka Beyera, odehrávající se tentokrát v španělské občanské válce. Oceňuju, že nejde pouze o prvoplánové vzdávání holdu německých vojáků (interbrigadistů) bojujících ve Španělsku proti fašismu, ale rozehrává se i poměrně slušné drama o život v drsných přírodních podmínkách bez jídla a většinou i bez vody. Nadprůměrnou úroveň tomu nadstavuje i několik silných existenciálně laděných momentů, jako například pozříznutí dvou strážniků pro záchranu života a získání zásob nebo na jiném místě konečně setkání s vodou v zrovna nešťastnou chvíli pronásledování a útěku. Řemeselně opět zručná záležitost, nicméně nezastírám, že mému srdci jsou mnohem blíž Bayerovy filmy s tématem holokaustu Nahý mezi vlky (1963) a především Jakub lhář (1974). ()

hirnlego

Děj jednoho z nejstarších filmů nedávno zesnulého Franka Beyera se odehrává za španělské občanské války a hlavními hrdiny je pět německých interbrigadistů, kterým byl svěřen riskantní úkol. Sledujeme, jak se v nehostinných horách snaží vyváznout z obklíčení, jak přežívají dlouhé dny bez vody, jak je jejich vůle podrobována zkoušce - a jak někteří postupně selhávají. Úsporně, avšak né nezajímavě natočené drama, které sice stojí za zhlédnutí, není radno od něj však očekávat příliš. S Beyerovým pozdějším mistrovským kouskem "Jakub lhář" toto nelze moc srovnávat - a proč také. ()

ČeskýTulák

Česká televize popírá vysílání filmu. Přitom film v ČST byl vysílán s českým dabingem (Brno). Film jsem viděl někdy v roce 1963-4. Jedná se o kvalitní válečný film s kvalitním hereckým obsazením. ()