Reklama

Reklama

Chaplin odhadcem v zastavárně

  • USA The Pawnshop (více)

Obsahy(1)

Charles Chaplin pracuje v záložni. Chvíľu upratuje, chvíľu leští, chvíľu vypomáha v kuchyni a chvíľu sa zas venuje zákazníkom. S jeho kolegom sú na nože a dosť často sa pobijú a jeho zamestnávateľ nemá veľa pochopenia pre Charlieho samopašnosť. Charlie to však všetko zvláda s humorom. (Diazbros)

Recenze (16)

Arkanoid 

všechny recenze uživatele

Opäť sa je čomu smiať. Ľahký box, kopance, gilotína, rebrík, hody mincou v podaní Charlieho čaptavých nôh, mierne slizkého úsmevu, výborne zahraná pretvárka. Pri scéne prskania jedla na zákazníka by mali dnešní youtuberi radosť. Jedna z vrcholných scén je pýtanie si dvoch dolárov za budík, pri ktorej Charlieho postava budík skôr ničí, ako je ochotná požičať danú sumu. Oddychovka, ktorá nuerazí. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Charlie pracuje tentokrát v zastavárně a válí neskutečným způsobem - žebříkem likviduje nemilosrdně všechny, co mu přijdou do cesty, fackuje kolegu z práce, rozebírá budík tak, že nejde složit no a takhle bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho. Jeden z nejlepších Chaplinových krátkých filmů, co jsem zatím viděl. ()

Reklama

Autogram 

všechny recenze uživatele

Mať takýchto zamestnancov, to je určite výhra pre majiteľa záložne. Okrem bitiek a chaosu nerobia skoro nič iné. Akrobacia na rebríku je veľmi dobrá, a vôbec, rebrík v rukách Chaplina je veľmi nebezpečným nástrojom pre všetkých okolo. Niektoré pasáže, ako zúfalý manžel s prsteňom alebo „oprava“ budíka, sú trochu zdĺhavé, inak by to bolo za štyri hviezdy. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Geniální scéna s žebříkem a ještě geniálnější scéna s pitvou budíku. Obojí legendární a neskutečně vtipné. A zábavný je samozřejmě i zbytek celé grotesky, která se řadí k Charlieho delším, a tedy dějové nápaditějším a originálnějším. Prostředí zastavárny se do grotesky neskutečně hodí a Charlie z toho vytěžil maximum. Opět jsem se příjemně zabával. 75%. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Chaplin jako kluk pro všechno, který v zastavárně zastává práce jakéhokoliv druhu - polívá podlahu vodou, oprašuje, co se dá - včetně zaměstnavatele, obírá o čas přitažlivou kuchařku a odrazuje zákazníky. Do oka si příliš nepadl ani s druhým zastavárenským posluhou - většinu času tedy věnuje proprašování jeho kalhot a tvoření špatného obrazu o něm před zastavárníkem. Nakonec se však ukáže, že tady není úplně k ničemu. Chaplinovka z Charlieho zlatého období s dostatečným množstvím zábavných scének - ohánění se žebříkem, hnětení těsta i "běžné" Chaplinovy potyčky. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama