poster

Chaplin odhadcem v zastavárně

 • anglický

  The Pawnshop

 • anglický

  The Pawn Shop

 • anglický

  High and Low Finance

 • anglický

  At the Sign of the Dollar

Komedie / Krátkometrážní

USA, 1916, 25 min

Režie:

Charlie Chaplin

Kamera:

Roland Totheroh

Producenti:

Charlie Chaplin

Střih:

Charlie Chaplin
(další profese)
 • cheyene
  ****

  Spíše slabší groteska, která si ovšem s přimhouřenýma očima zaslouží ještě ty 4*. Pobavila scéna s žebříkem, některé bitky Charlieho s kolegou nebo samotný závěr s truhlicí a záchranou zastavárny. Chyba: Ve scéně, v níž je Charlie v kuchyni a věnuje se nádobí u dřezu, vidíme, že voda z kohoutků teče. Až svoji práci dokončí, zastaví vodu. Následuje střih a voda opět teče, aniž by ji někdo pustil. Po dalším střihu však zase pro změnu neteče, aniž by ji někdo předtím zastavil.(11.5.2015)

 • tomtomtoma
  ****

  Vtipná groteska s Chaplinem pracujícím v zastavárně. Nejvýše musím hodnotit skvělou animaci samostatně pohybujících se součástek rozebraného budíku, ne jehož rozebrání nechápavě kouká jeho majitel (Albert Austin). Jinak se to tam hemží klasickými gagy, jako scénka s žebříkem, zametání a pošťuchování s druhým zaměstnancem (John Rand). Ale také musí přemlouvat majitele (Henry Bergman), aby ho nevyhazoval. Výborné jsou scény, kdy se věnuje zákazníkům.(5.11.2009)

 • Pohrobek
  ****

  Chaplin jako kluk pro všechno, který v zastavárně zastává práce jakéhokoliv druhu - polívá podlahu vodou, oprašuje, co se dá - včetně zaměstnavatele, obírá o čas přitažlivou kuchařku a odrazuje zákazníky. Do oka si příliš nepadl ani s druhým zastavárenským posluhou - většinu času tedy věnuje proprašování jeho kalhot a tvoření špatného obrazu o něm před zastavárníkem. Nakonec se však ukáže, že tady není úplně k ničemu. Chaplinovka z Charlieho zlatého období s dostatečným množstvím zábavných scének - ohánění se žebříkem, hnětení těsta i "běžné" Chaplinovy potyčky.(17.8.2005)

 • Autogram
  ***

  Mať takýchto zamestnancov, to je určite výhra pre majiteľa záložne. Okrem bitiek a chaosu nerobia skoro nič iné. Akrobacia na rebríku je veľmi dobrá, a vôbec, rebrík v rukách Chaplina je veľmi nebezpečným nástrojom pre všetkých okolo. Niektoré pasáže, ako zúfalý manžel s prsteňom alebo „oprava“ budíka, sú trochu zdĺhavé, inak by to bolo za štyri hviezdy.(3.10.2018)

 • liquido26
  *****

  Charlie pracuje tentokrát v zastavárně a válí neskutečným způsobem - žebříkem likviduje nemilosrdně všechny, co mu přijdou do cesty, fackuje kolegu z práce, rozebírá budík tak, že nejde složit no a takhle bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho. Jeden z nejlepších Chaplinových krátkých filmů, co jsem zatím viděl.(26.5.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace