Biblické příběhy: Ježíš (TV film)

• Česko

Biblia: Ježiš

Drama / Historický

USA / Německo / Itálie / Česko, 1999, 2x86 min

• Zik2

Bohužel, dle mého názoru oproti zbytku výrazně slabší. Sice dohormady tři hodiny, ale proč se začíná věkem Ježíšovy dospělosti? Co zvěstování, narození - to je přeci důležité znát v rámci všeobecného vzdělání. Navíc příběh pak ztrácí návaznosti. A měl jsem pocit, že mírně sklouzává ke kýči. Umučení Krista od Mela Gibsona sice také nemapovalo encyklopedicky celý příběh, ale ukázalo jeho část (vzhledem k názvu divák jasně ví, co má očekávat) a bylo mnohem dramatičtější a...zkrátka lepší.(30.7.2008)

Hm, Ježíš (Jeremy Sisto) co sice vypadá jako vyšamponovaný hipík, Gary Oldman jako vždy svůj v roli pokrytce Piláta a další hvězdy euroatlantického filmového plátna - v principu by to znělo nadějně, leč ve výsledku jde jen o další prvoplánově prostoduché katolicky mýtutvorné telenovelově popkulturní zpracování stakrát provařeného tématu... . . . Roger Young si umyl ruce a tak nebýt těch vánoc, jeden by se hnedle ptal, komu že ty reprízy v naší ateistické zemi pořád slouží... - - - P.S. A víte že Mesiáš byl vlastně ve skutečnosti buddhista? ;-) - - - P.P.S. Fandíkům Nazaretského nelze než doporučit jediné vpravdě pravdivé vražedně strhující zpracování narození, života a smršti jeho maličkosti - http://www.csfd.cz/film/23587-zivot-briana/ - - - - - (Poprvé viděno ve svátky 2011 na >kristušovním prostoru< /želbohu ukřižováno v prachbídném a jalovém českodabingovém zpracování jakéhosi Landsmana v žoldu firmy Eurokim nebo jak, jak jinak než za tucet stříbrných veřejnoprávě pro ateistickou ČT, že.../, hodnocení 197., komentář zde jako neprorocky šťastně třináctý - 27.12.2011)(27.12.2011)

Musím velmi ocenit civilní zpracování : 4,5 * a 70 % . Poncius Pilát (G. Oldman) je naprosto přesný - cynický Říman, nechápající, jak to,že tenhle podivnej národ má JEDNOHO boha? A ještě má Jeho Jméno za natolik posvátný, že ho ani nepíše, natožpak, aby se ho odvážili vyslovit ??!! Blázni.... . A do toho přijde nějakej jejich prorok, kterého nejdřív vítají a za pár dní po mně chtějí, abych ho nechal popravit.... . Ať mi daj s tím svátek.... . Právě proto a nejen proto považovali Římané prvních 200-230 let křesťany za ještě podivnější a bláznivější sektu, odtrženou od už tak hodně divnýho náboženství. ***Přitom podle historiků a historiků-demografů tvořili židé (jak Židé etničtí=rodem, tak i konvertité k žid.víře=proselyté) asi 10% všech obyvatel impéria, včetně jedné z manželek císaře Nerona .... . a další perlička : Debra Messing(-ová) je židovka ... .(10.8.2017)

Mňa teda ''modernejší'' Ježiš veľmi nepresvedčil. Ono už samotné obsadenie hl. postavy je veľmi nepresvedčivé a pokojne by mu mohli pustiť reggae hudbu, za zvuku ktorej by húlil marrihuanu. Inak je na tom Oldman, ktorý síce zahrá svoje, ale ako keby mal za svoju rolu málo zaplatené a jeho hranie vyzerá trochu laxne. Poctivý a citlivý prístup som videl snáď iba v prípade Bisset. Ono už samotné spracovanie s prvkami humoru, socio-psychologickej drámy obyvateľov Jeruzaléma, platonickej lásky (!), flashbacky (!) a trochu divné vysvetlovanie si niektorých pasáži biblie je na pováženie. Vlastne sa mi pozdávalo iba jediné - to svojské vykladanie si Nového zákona - scéna z Getsemanskej záhrady so Satanom. Naštastie druhý diel sa viac drží "skutočností', neodbieha od deja a zčasti zachraňuje tento televízny projekt.(29.8.2015)

Lidštější pohled na osobu Ježíše, tak tento snímek vnímám já. Ježíš je zde ukázán také jako normální, obyčejný, veselý člověk... Kombinace historického snímku, se střihy do budoucnosti, které ukazují násilí a vraždy ve jménu Ježíše Krista a další zvěrstva, která se v dějinách historie lidstva odehrála a nezabránila tomu ani Ježíšova oběť lidstvu, mi přišla hodně zajímavá. Navíc jsem se zejména při scénách s ďáblem, oblečeném v úhledném obleku, ale i u jiných, docela dobře pobavila. Námět o Ježíšovi byl nějakým způsobem zpracován už snad tisíckrát, ale právě tento Ježíš, v podání výborného Jeremyho Sista, který zakončuje sérii Biblické příběhy (která se mi mimochodem líbila celá), patří mezi mé nejoblíbenější. 95%(8.3.2015)

• - Gary Oldman měl ve filmu původně hrát ztělesnění Satana, ale nakonec si raději zvolil postavu Piláta. (raininface)