Biblické příběhy: Ježíš (TV film)

• Česko

Biblické příběhy

Jesus

• Německo

Die Bibel: Jesus

Biblia: Ježiš

Drama / Historický

USA / Německo / Itálie / Česko, 1999, 2x86 min

Mňa teda ''modernejší'' Ježiš veľmi nepresvedčil. Ono už samotné obsadenie hl. postavy je veľmi nepresvedčivé a pokojne by mu mohli pustiť reggae hudbu, za zvuku ktorej by húlil marrihuanu. Inak je na tom Oldman, ktorý síce zahrá svoje, ale ako keby mal za svoju rolu málo zaplatené a jeho hranie vyzerá trochu laxne. Poctivý a citlivý prístup som videl snáď iba v prípade Bisset. Ono už samotné spracovanie s prvkami humoru, socio-psychologickej drámy obyvateľov Jeruzaléma, platonickej lásky (!), flashbacky (!) a trochu divné vysvetlovanie si niektorých pasáži biblie je na pováženie. Vlastne sa mi pozdávalo iba jediné - to svojské vykladanie si Nového zákona - scéna z Getsemanskej záhrady so Satanom. Naštastie druhý diel sa viac drží "skutočností', neodbieha od deja a zčasti zachraňuje tento televízny projekt.(29.8.2015)

Hm, Ježíš (Jeremy Sisto) co sice vypadá jako vyšamponovaný hipík, Gary Oldman jako vždy svůj v roli pokrytce Piláta a další hvězdy euroatlantického filmového plátna - v principu by to znělo nadějně, leč ve výsledku jde jen o další prvoplánově prostoduché katolicky mýtutvorné telenovelově popkulturní zpracování stakrát provařeného tématu... . . . Roger Young si umyl ruce a tak nebýt těch vánoc, jeden by se hnedle ptal, komu že ty reprízy v naší ateistické zemi pořád slouží... - - - P.S. A víte že Mesiáš byl vlastně ve skutečnosti buddhista? ;-) - - - P.P.S. Fandíkům Nazaretského nelze než doporučit jediné vpravdě pravdivé vražedně strhující zpracování narození, života a smršti jeho maličkosti - http://www.csfd.cz/film/23587-zivot-briana/ - - - - - (Poprvé viděno ve svátky 2011 na >kristušovním prostoru< /želbohu ukřižováno v prachbídném a jalovém českodabingovém zpracování jakéhosi Landsmana v žoldu firmy Eurokim nebo jak, jak jinak než za tucet stříbrných veřejnoprávě pro ateistickou ČT, že.../, hodnocení 197., komentář zde jako neprorocky šťastně třináctý - 27.12.2011)(27.12.2011)

• salahadin

S tímto zpracováním jsem měl velký problém. Ať už jde o podivný scénář, představitele Ježíše a další aspekty. Biblické příběhy převedené na plátno často dopadají špatně. Proč? Věří vůbec tvůrci tomu, co točí? Nebo je to jen řemeslo? Na Zeffirelliho Ježíše Nazaretského zatím vůbec žádné zpracování nemá.(24.12.2013)

• xxSmoldaxx

Nudné, tím se to liší od ostatních zpracování. Navíc velmi historicky(?)/nábožensky nepřesné. Jakto, že si Ježíš nenesl svůj vlastní kříž? Jakto, že nebyl ukřižován v chámě, ale jakémsi údolí? Co má 1. sv. v. společného s Ježíšem? Jakto, že jeho trápení na kříži neukončilo Kopí osudu? Když už chcete vyprávět pohádku, vyprávějte jí správně! 31%(28.12.2011)

Tohle zpracování nabízí spoustu nebiblické invence, která mě zpočátku zásadně rušila, ale pak jsem si na ni nějak zvykl a nemůžu říct, že by mi většina připadala úplně mimo. Už proto, že mě nenapadá jiné zpracování, kde by Ježíš byl tak živý a lidský jako tady. Mám totiž zásadní pochybnosti o jeho neustálé póze důstojného a odtažitého vznešeného proroka, jak je zobrazován ve většině filmů. I když některé výkony jsou dost nedokonalé a obsazení některých postav se mi taky zrovna nelíbí. Ale scény pokoušení (zvl. Getsemanská zahrada) a závěrečná scéna jsou rozhodně nápadité(25.7.2015)

• - Gary Oldman měl ve filmu původně hrát ztělesnění Satana, ale nakonec si raději zvolil postavu Piláta. (raininface)