poster

Biblické příběhy: Ježíš (TV film)

 • Česko

  Biblické příběhy

 • USA

  Jesus

 • Německo

  Die Bibel: Jesus

 • Slovensko

  Ježiš

 • Slovensko

  Biblia: Ježiš

Drama / Historický

USA / Německo / Itálie / Česko, 1999, 2x86 min

 • Mykhaluu
  ***

  Krista nezapírám! Tenhle film i možná jo... Vánoční čas přináší tento pro některé známý, pro jiné již neznámý příběh v různých zpracováních. Nu, tohle se dle mého názoru pohybovalo od docela slušných nápadů a pohledů (pokušení na poušti) až po scénky, které bych rozhodně takhle zpříma nedoporučoval doslovně zfilmovat (Lk 11, 27 - 28) pro jejich možné křečovité vyznění. Každopádně v místech, kdy film funguje, docela slušně historizující dílko a snaživá výprava. Pilát Gary Oldmana na měl působil spíše jako Nero z Quo Vadis, ale ustál to... No a nedá mi, abych (s neporozuměním) nepoukázal na nevěrohodné vlasy, které ve filmu měl představitel Ježíše z Nazareta, když ostatní postavy měly docela normální porosty... :) Ale i tak může film někomu přiblížit nejdůležitější události pro jeho život... a to je fajn!(29.12.2011)

 • filmharmony
  *****

  ... je-li možné skrze filmový jazyk přiblížit evangelium podle Jana, pak je to právě tato cesta, která oživuje současně prožívaný svět... prostřihy a vize budoucnosti (naší současnoti) otevírají momentum - právě teď a tady, neboť nejde jen o historicky chápaný příběh, ale jeho současnou živou podobu... nejsem zapálený křesťan, přesto postava Ježíše ztvárněná Jeremy Sistem je mi blízká... stává se přítelem mého srdce....(16.12.2013)

 • Ikewoo
  ****

  Tohle zpracování nabízí spoustu nebiblické invence, která mě zpočátku zásadně rušila, ale pak jsem si na ni nějak zvykl a nemůžu říct, že by mi většina připadala úplně mimo. Už proto, že mě nenapadá jiné zpracování, kde by Ježíš byl tak živý a lidský jako tady. Mám totiž zásadní pochybnosti o jeho neustálé póze důstojného a odtažitého vznešeného proroka, jak je zobrazován ve většině filmů. I když některé výkony jsou dost nedokonalé a obsazení některých postav se mi taky zrovna nelíbí. Ale scény pokoušení (zvl. Getsemanská zahrada) a závěrečná scéna jsou rozhodně nápadité(25.7.2015)

 • elizabeth_ba
  ***

  Vrátila jsem se po roce k dosledování cyklu Biblických příběhů. Obrazově velmi pěkné, včetně zajímavých náhledů do budoucnosti ale tak mám trochu pocit jako by na sebe ty jednotlivé děje nenavazovaly, jako by se ty události z Bible autorům nepodařilo vzájemně propojit a složit v celek. Představitel Ježíše Jeremy Sisto sice vypadal pěkně, ale jen vypadal, měla jsem pocit, že je snad celou dobu pod vlivem nějaké psychotropní látky a po herecké stránce mu rozhodně více sedla role Caesara. Gary Oldman jako Pilát dobrý, ale tak nějak neměl co hrát a Salome s Marií Magdalenou dostaly tak málo prostoru, že je ani nelze příliš hodnotit. A ten Titus Livius (jestli to teda nebyl jen jmenovec) ten tam jako dělal co?(6.1.2013)

 • Zik2
  **

  Bohužel, dle mého názoru oproti zbytku výrazně slabší. Sice dohormady tři hodiny, ale proč se začíná věkem Ježíšovy dospělosti? Co zvěstování, narození - to je přeci důležité znát v rámci všeobecného vzdělání. Navíc příběh pak ztrácí návaznosti. A měl jsem pocit, že mírně sklouzává ke kýči. Umučení Krista od Mela Gibsona sice také nemapovalo encyklopedicky celý příběh, ale ukázalo jeho část (vzhledem k názvu divák jasně ví, co má očekávat) a bylo mnohem dramatičtější a...zkrátka lepší.(30.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace