poster

Biblické příběhy: Ježíš (TV film)

 • Česko

  Biblické příběhy

 • USA

  Jesus

 • Německo

  Die Bibel: Jesus

 • Slovensko

  Ježiš

 • Slovensko

  Biblia: Ježiš

Drama / Historický

USA / Německo / Itálie / Česko, 1999, 2x86 min

 • Mykhaluu
  ***

  Krista nezapírám! Tenhle film i možná jo... Vánoční čas přináší tento pro některé známý, pro jiné již neznámý příběh v různých zpracováních. Nu, tohle se dle mého názoru pohybovalo od docela slušných nápadů a pohledů (pokušení na poušti) až po scénky, které bych rozhodně takhle zpříma nedoporučoval doslovně zfilmovat (Lk 11, 27 - 28) pro jejich možné křečovité vyznění. Každopádně v místech, kdy film funguje, docela slušně historizující dílko a snaživá výprava. Pilát Gary Oldmana na měl působil spíše jako Nero z Quo Vadis, ale ustál to... No a nedá mi, abych (s neporozuměním) nepoukázal na nevěrohodné vlasy, které ve filmu měl představitel Ježíše z Nazareta, když ostatní postavy měly docela normální porosty... :) Ale i tak může film někomu přiblížit nejdůležitější události pro jeho život... a to je fajn!(29.12.2011)

 • xxSmoldaxx
  **

  Nudné, tím se to liší od ostatních zpracování. Navíc velmi historicky(?)/nábožensky nepřesné. Jakto, že si Ježíš nenesl svůj vlastní kříž? Jakto, že nebyl ukřižován v chámě, ale jakémsi údolí? Co má 1. sv. v. společného s Ježíšem? Jakto, že jeho trápení na kříži neukončilo Kopí osudu? Když už chcete vyprávět pohádku, vyprávějte jí správně! 31%(28.12.2011)

 • Zik2
  **

  Bohužel, dle mého názoru oproti zbytku výrazně slabší. Sice dohormady tři hodiny, ale proč se začíná věkem Ježíšovy dospělosti? Co zvěstování, narození - to je přeci důležité znát v rámci všeobecného vzdělání. Navíc příběh pak ztrácí návaznosti. A měl jsem pocit, že mírně sklouzává ke kýči. Umučení Krista od Mela Gibsona sice také nemapovalo encyklopedicky celý příběh, ale ukázalo jeho část (vzhledem k názvu divák jasně ví, co má očekávat) a bylo mnohem dramatičtější a...zkrátka lepší.(30.7.2008)

 • Ikewoo
  ****

  Tohle zpracování nabízí spoustu nebiblické invence, která mě zpočátku zásadně rušila, ale pak jsem si na ni nějak zvykl a nemůžu říct, že by mi většina připadala úplně mimo. Už proto, že mě nenapadá jiné zpracování, kde by Ježíš byl tak živý a lidský jako tady. Mám totiž zásadní pochybnosti o jeho neustálé póze důstojného a odtažitého vznešeného proroka, jak je zobrazován ve většině filmů. I když některé výkony jsou dost nedokonalé a obsazení některých postav se mi taky zrovna nelíbí. Ale scény pokoušení (zvl. Getsemanská zahrada) a závěrečná scéna jsou rozhodně nápadité(25.7.2015)

 • majo25
  ***

  Mňa teda ''modernejší'' Ježiš veľmi nepresvedčil. Ono už samotné obsadenie hl. postavy je veľmi nepresvedčivé a pokojne by mu mohli pustiť reggae hudbu, za zvuku ktorej by húlil marrihuanu. Inak je na tom Oldman, ktorý síce zahrá svoje, ale ako keby mal za svoju rolu málo zaplatené a jeho hranie vyzerá trochu laxne. Poctivý a citlivý prístup som videl snáď iba v prípade Bisset. Ono už samotné spracovanie s prvkami humoru, socio-psychologickej drámy obyvateľov Jeruzaléma, platonickej lásky (!), flashbacky (!) a trochu divné vysvetlovanie si niektorých pasáži biblie je na pováženie. Vlastne sa mi pozdávalo iba jediné - to svojské vykladanie si Nového zákona - scéna z Getsemanskej záhrady so Satanom. Naštastie druhý diel sa viac drží "skutočností', neodbieha od deja a zčasti zachranie tento televízny projekt.(29.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace