Příběh z Ečiga

• Japonsko Ečigo cucuiši oja širazu (více)

V tomto filmu se snaží režisér Tadaši Imai částečně navázat na svá sociálně kritická a protiválečná díla vylíčením dusné společenské atmosféry v Japonsku kolem roku 1937, kdy začala válka s Čínou. Film vyniká především realistickým popisem všedního života japonských venkovanů. (Filmový přehled)

misterz

Smutný príbeh o neľahkom osude dvoch slušných a pracovitých ľudí. Nuž, nie darmo sa hovorí, že aj kvapka zla dokáže otráviť celé more dobroty. Stačí jeden kretén a šťastie dvoch ľudí je nenávratne preč... Oceňujem tiež hereckú stránku, hlavne ten záporák bol výborný. A v neposlednom rade ma potešilo to, ako pekne postupne smerom k záveru všetko krásne gradovalo, takú nekompromisnosť som nečakal. Nadpriemer. 75/100 ()

eLeR

Toto snáď ináč ani nemohlo dopadnúť. Za malú chvíľku toľko zničených životov. Páčili sa mi aj všetky tie zvyklosti, to ako ľudia žili a pracovali ... skrátka ten ľudový folklór. (Filmová výzva 2018 - kajda.l) ()

majo25

Nezávideniahodný príbeh, ktorý spája i rozpája osudy obyčajných ľudí. Skvelo vygradovaná dráma neštítiaca sa krajností so silne uveriteľnými hereckými výkonmi. Časté vyspevovanie vo filme ma ale iritovalo. ()