Charlie zlodějem

Komedie / Krátkometrážní

USA, 1916, 34 min

Charlie Chaplin

Charlie Chaplin

Výborná groteska. Viděl jsem sestříhanou verzi, takže tam občas některé věcí nedávají moc smysl (hlavně s Ednou), ale pobavil jsem se, děj je výborný, vtipy fungují, Charlie je naprosto klasický, scénka s policajtem u vchodových dveří je pak naprosto geniální. Jsem tedy spokojen, povedená záležitost. 75%.(22.2.2018)

Tento Chaplinův film byl radikálně sestřihán (o celou třetinu) společností Essanay a v této podobě uveden do kin. Vystřižené části a i některé stávající se později objevily ve filmu Triple Trouble, do kin uvedeného dva roky po tom, co Chaplin tuto společnost opustil. Doporučuji shlédnout rekonstruovanou verzi, která je součástí dokumentu o tomto filmu „The Chaplin Puzzle“. V ní se například dozvíte, proč Edna Purviance tak pohotově přijala Charlieho jako zloděje ve svém vlastním domě a nakonec ho zbavila viny, což jinak působí nelogicky.(22.2.2010)

Několik okamžiků je opravdu povedených, avšak celkově se jedná o slabší chaplinovku.(4.6.2016)

Za restaurovanou verzi (viz The Chaplin Puzzle).(3.12.2009)

Nadprůměrný snímek. Charlie tentokráte jako nepoučitelný zlodějíček, kterému se opět nic nedaří:) takže nezbývá nic než zavolat policii a párkrát si oběhnout dům: DÁLE HRAJÍ: James T. Kelley (Drunk) Leo White (Fruit Seller /Flop House Proprietor/ Policeman) John Rand (Policeman) Fred Goodwins (Fake Preacher) Billy Armstrong (Dubious Character) Bud Jamison (Dubious Character) Paddy Maguire (Man in Flop House) George Cleethorpe (Policeman)(16.10.2009)

• - Film byl zrekonstruován do původní podoby až v roce 1992. Klíčem se stal film Triple Trouble, který obsahuje ony vystřižené scény. (everlong)

• - Chaplin původně pracoval na filmu Life, ale společnost Essanay i diváci chtěli další krátkou komedii. Materiál, který Chaplin natočil, použil a vytvořil tak grotesku Charlie zlodějem. (everlong)

• - Před uvedením filmu do kin ho společnost Essanay zkrátila a odstranili tak celou třetinu filmu, včetně dvou klíčových scén - práce s Ednou v kuchyni a scéna v levném hotelu. (everlong)