Chaplin kulisákem

Komedie / Krátkometrážní

USA, 1914, 28 min

Mack Sennett

Charlie Chaplin

Charlie Chaplin v jedné z těch papírově slabších grotesek, ovšem svým fanouškům dokáže opět připravit pohodovou podívanou s řadou úsměvných situací a zdařilou klavírní hudbou.(3.9.2015)

Na ČT Art nejspíš zase nějaký sestříhaná verze, která ale nebyla špatná. Groteska má velice slibný začátek a ačkoliv je jako celek papírově slabší, výsledek je velice fajn. Vaudeville, spousta krásných žen a Charlie, který nesleze z plátna. Nijak výjimečné ani zapamatování hodné, ale pořád nadprůměrné. 70%.(1.10.2018)

• Paity

Na více než půl hodiny to prostě nemělo "příběh", zbytečně natažené, kdyby to mělo o polovičku času méně, dal bych klidně čtyři hvězdy.(1.8.2012)

Chaplin a jeho příspěvek vaudevillskému divadlu. Začíná jako divadelní dříč, když pomáhá dědečkovi oponáři s těžkou bednou a posléze i s vysvobozením se zpod ní. Nejvíce si však pochopitelně všímá dámského, poměrně půvabného, osazenstva divadla, aby se nakonec spíše nechtěně zapojil i do opravdového výstupu. Tady baví publikum - tedy kromě jednoho nenapravitelného spáče - i nás stejnou měrou. Nemůže si ovšem odpustit ani hasičkou stříkačku, kterou řádně zkropí sebe, spolupracovníky i diváctvo.(21.7.2005)

• Scraffy

Slabšia groteska s Charlie Chaplinom. Humor tu chýba.(25.1.2018)