Strach

• Česko Problém se strachem aneb Laurieho hrůza z výtahů (festivalový název) (více)

Laurie má fobii skoro ze všeho: z výtahů, pohyblivých schodů, přecházení přes ulici, ze špaget v červené omáčce, z hlasitého mluvení na veřejnosti a především z vážného vztahu. Jeho sestra pracuje ve firmě s názvem Globální bezpečnost a dá Lauriemu prototyp právě vyvinutého bezpečnostního systému. Speciální software upozorní na hrozící nebezpečí, zatímco bezpečnostní náramek vycítí nositelovy obavy a zavolá pomoc. Zdá se však, že Laurieho strach nakazil celý systém, jenž byl původně navržen k ochraně. Ve městě zavládne bouře strachu se smrtícími důsledky... Erin, neurotický zaměstnanec Globální bezpečnosti, který přijde na poruchu v počítačovém systému, navrhne Lauriemu, aby se zabil. Jen to by prý mohlo celý problém vyřešit... Temná komedie o tom, co se stane, když se globální bezpečnostní systém zblázní. (MFF Karlovy Vary) (oficiální text distributora)

arkie

Pre Kristové rany, prečo toto má také vysoké hodnotenie? Film má síce dobrý nápad, ale bez slušného scenára, herci sa pohybujú ako mátohy (okrem Paula Costanza, ten chalan je o dve triedy nad ostatnými) a chýba tomu nejaká seriozne myslená pointa. Možno tu nájsť pár zaujímavých momentov (napr. nezastavujúce metro s otvorenými dverami) ale to rozhodne nestačí. (Mimochodom, ak niekto príde na to, prečo tam chodia tí ľudia nahatí, tak mi prosím napíšte - mám z toho neurózu .. hihi ..) ** Ze zápisníčku osamělé manželky: Když vidím mého drahého Paola excelovat v takové hovadině, pláču. Ten kluk zestárne, aniž by si kdy něco pořádného zahrál, a to je skutečná tragédie... Díky Bohu aspoň za ten Road Trip. ()