Courtney, mladšia sestra hrdinky z prvého filmu, už vyrástla, ale má nočné mory. Ona a ďalší členovia jej ženskej rockovej skupiny idú na víkend na chatu, aby sa trochu pohrali a pobavili sa so svojimi milencami. Courteny sa sníva o jej sestre, ktorá je v ústave pre duševne chorých a ktorá ju varuje pred sexom. Sny sa začnú prelievať do skutočného života, čím začnú ohrozovať Courtney a jej priateľky. (molcan2)

sidzej

Najhorsi slasher aky som videl. 50 minut sa okrem prihluplych vizii hlavnej hrdinky nic nedeje a ked uz dojde na "lamanie chleba" je to tak tupo natocene, ze miesto hrozy prichadza nekontrolovatelny smiech. Odkial sa preboha vzal ten gitarovy vrah? Jeho nastup 20 minut pred koncom je jedno neskutocne wtf (nehovoriac o jeho spevackom vystupeni). Pri filmoch v zasade nezvyknem premyslat ale dementnost tohoto diela je vskutku neopisatelna (ze to bol zamer tvorcov este tuto hovadinu neospravedlnuje). Zlata jednotka, ta sa aspon ciastocne dala brat vazne. 20% ()

Slasher

Docela úlet i v rámci žánru... Rockový slasher, kde týpek (jakýsi rocker z pekel) zabíjí vrtákem přidělaným ke krku svý elektrický kytary. Hlavní hrdinkou je sestra přeživší, ale teď už zblázněné Valerie z jedničky, no a také členka dívčí rockové kapely, která si vyrazí na osudné víkendové soustředění. Nečekejte nic než osmdesátkový odvaz, přičemž jak už tady bylo zmíněno, vyvražďování přijde až na posledních 20 minut. Předtím se musíte spokojit jen se 'znepokojivými' sny (trochu ELM STREET...) plnými polonahého krasoně a onoho tajemného vraha. Ten je vlastně opět takový taliánský zmetek, akorát že tentokrát navíc napomádovaný frajírek, dávající si kromě vrtání a zabijáckých riffů třeba i breakdance... Prostě šaškárna. Jedna holka vystříká beďara velkýho jak oční bulva druhý do ksichtu, třetí se zase fakt neostýchá s prsama (škoda ale, že to nejslibnější poprsí zůstane neodhaleno). Nechybí ani originální hambáč... Jako úplná oddychovka dobrý. ()

corpsy

Po takmer mŕtvolnej jedničke, sa v pokračovaní koplo do gúl a začalo sa zabávať. Masaker síce príde podobne ako minule až ku koncu, ale tá hodina pred tým má švih, humor a nápady. A hviezdička pre hlavného mäsiara, ktorý síce nieje originálny ( viď komentáre ostatných užívateľov ), ale je cool ( prihliadnuc na dobu vzniku ) a odľahčuje atmosféru. Toto proste nieje až taký klasický slasher a preto možno viacerých maníkov sklame ( sklamal ). ()

Goldbeater

Zatímco u prvního dílu mi to nejasné hororovo-komediální schizma vůbec nevadilo, zde už je mírně na škodu - v tom smyslu, že tomuhle dílu humor výrazně chybí a celé se to na můj vkus tvářilo ještě moc vážně, ačkoliv s takovým brakovým námětem (a zejména pojetím vraha) vůbec nemělo. Nemluvě o tom, že opravdu dlouho se to rozjíždí a polovinu snímku se neděje nic zvláštního kromě znepokojivých snových výjevů (ach, klišé). Nutno říci, že po půlce už se dostaví pár bizarních gore scén (ačkoliv povětšinou spadají opět do těch snových výjevů), ale tempo už to nabrat nestihne a ani rock 'n' rollový zabiják tomu zas tak moc nepřidá. Závěr už poté docela nedává smysl, ale kdo by ke konci ještě nějaký smysl očekával. ()

Kusko.t2

Voľné pokračovanie príbehu naruby, v ktorom jednotvárnu postavu vraha v jeensoch vystriedal nagelovaný frajer silne pripomínajúci Johna Travoltu z Pomády, ktorý sa svoj špeciálne drsný, naleštený a vždy vzpriamený nástroj snaží víťazoslávne zasunúť do bezbranných žien. Nehovorím o ničom inom ako o špeciálne tvarovanej červenej gitare so zabudovaným obrovským vrtákom. Maniakálny rocker žije hudbou a preto si nemôže odpustiť pri výkone svojho zábavného krvavého poslania tanečné kreácie, citácie zo známych songov a podobne. Do dievčenskej garážovej kapely hrajúcej ženský rock sa postupne votrie nezvaný sólista so svojim vlastným krvavým repertoárom. Do kapely prispel takým polovičným GORE/-grindom/ :) ### Nemálo kvalitnejšie a bláznivejšie pokračovanie, ktoré svojim humorom a špeciálnymi efektmi prináša obrovskú zmenu a alternatívu k tej na kosť klasickej jednotke. Je síce pravda, že gitarista sa reálne objaví prakticky až v závere. To by mohol byť problém, ak by predchádzajúce scénky boli len akousi nezaujímavou vatou. Nie je tomu ale tak! Zábavný horor určený hlavne pre mužské publikum paradoxne dokázala natočiť žena a to veľmi obstojne. Slabé hodnotenie na IMDb (ku 3.4.09 – 28%) mi nie je moc jasné, keďže ja osobne považujem SPM II za originálnu pecku hodnú pozornosti. Určite zabaví! ()

• Režisérka Deborah Brock mala konfrontáciu s výkonným producentom Rogerom Cormanom ohľadom stravovania. Corman nakoniec ustúpil, keď režisérka urobila na jeho meno štipľavú poznámku, ktorá ho rozosmiala. Brocková povedala, že ak človek dokáže rozosmiať Cormana, tak je to pri vyjednávaní jednoduchšie. (molcan2)
  • Mŕtvy holub použitý vo filme bol skutočný, kvôli filmu doviezli mŕtveho holuba zmrazeného. (molcan2)
  • Punk rocková kapela The EverDead nahrala album s názvom "Slumber Party Massacre II",  ktorý bol inšpirovaný týmto filmom. Obal albumu dokonca zachytáva kresbu vraha s gitarovou vŕtačkou, aká bola vo filme. (molcan2)