Chaplin na kolečkových bruslích

• USA The Rink (více)

Problematický čašník Charlie sa po práci ide odreagovať na kolieskové korčule, kde stretne krásnu dievčinu, kvôli ktorej je ochotný predviesť galantnú exhibíciu i typicky chaplinovské zlomyseľné a škodoradostné kúsky. (STV)

Autogram

Polovica grotesky sa odohráva v reštaurácii a tá je nevyčerpateľnou studnicou prvotriednych gagov. Kde inde sa nájdu dvojité lietacie dvere, pochúťky so špeciálnym servisom, všetkého schopní čašníci a všetkému prístupní hostia. Na kolieskových korčuliach je to zase dokonalá Chaplinova akrobacia, s Ednou im to výborne ladí a hromadný pád, ktorý predviedol jej veľký tučný nápadník som si musel pustiť päťkrát po sebe. Na konci sa všetci nečakane stretnú na veľkej párty a všetko zavŕšia naháňačkou. Je to jedna z najlepších zábavných Chaplinových grotesiek, ktorá nedá ani na sekundu vydýchnuť. ()

Arkanoid

Servírujú sa mačky a nie je to ázijská reštaurácia. Charlie hrá čašníka, ktorý veľmi umne dokáže určiť, čo hostia skonzumovali a sám si naúčtuje prepitné. Nehody na klzisku sú krásne, otáčanie zadku vtipné a klamanie o identitách ľahko napínavé. Charlieho výkony na klzisku sú samostatná kapitola, mal výbornú koordináciu, a v závere ukázal silné spinálne svaly a kvadricepsy. Alebo výborný strih. Spolu to robí veľmi zábavný mix, ktorý kazia len lacné oblievačky jedlom. ()

D.Moore

Tak tohle je podle mě dokonalá Chaplinova groteska, které jde jen a jen o zábavu, nic víc ani nechce, a tak vrší jeden skvělý gag na druhý, dokud neskončí. Už jako číšník je Chaplin výborný, ať zrovna počítá útratu podle ušpinění hosta nebo bojuje s kolegy i šéfem a prchá lítačkami tam a zpět. Jenže potom si o polední pauze odskočí na brusle... A začne opravdový koncert. To, co předvádí, se prostě musí vidět. Ideálně několikrát, dokud si nepochroumáte bránici. ()

Radko

Zažiť čašníka a korčuliara akým je Chaplin, asi by som sa pridal k svorke jeho prenasledovateľov v závere. Napriek deklamovanej chudobe tuláka Charlieho sa v Klzisku skôr zdá, že ide skôr o prefíkaného zlomyseľníka ako o nezbedného bedára. V čašníckej polovici filmu vďaka jeho kuchynským výčinom vyhodia z práce nesprávneho kolegu. Kuchár zase utŕži niekoľko nespravodlivých buchnátov. O jedlom okyckaných hosťoch ani nehovoriac. Charlie neskôr prekĺzne popod platiaci turniket klziska a na kolieskových korčuliach hrá galantného artistu. Nezabudne pritom poslať schválne k zemi pár nešikovníkov a hlavne neohrabaného tučniaka. Galantné odsúvanie zadku prezúvajúcemu si kolieskové korčule toto grobianstvo nespasí. Všetky spomenuté výhrady našťastie hravo vyváži spôsob a kadencia všakovakých typov pádov a gagov. ()

everlong

jedna z nejlepších Chaplinových grotesek....představí se zde jako číšník, kterého byste radšji nechtěli potkat, předvede něco ze svého barmanského umění a ještě nám ukáže jak "Sir Cecil" umí bruslit... no existuje něco, co tenhle člověk neumí?: DÁLE HRAJÍ: James T. Kelly (Her Father) Frank J. Coleman (Restaurant Manager) John Rand (Waiter) Charlotte Mineau (Edna's Friend) Leota Bryan (Edna's Friend) ()