Bumerang

Bumerang

Komedie / Romantický

USA, 1992, 111 min

• Amplifier

Slabota, na filmy s Eddim Murphym jsem se díval a dívám moc rád, ale tohle jsem viděl jednou a úplně mě to stačilo. Snad když uslyším slovo Bumerang nevybaví se mě tahle stupidní blbost s pár nechutnými vtípky které nebyli vůbec vtipné, ale raději zakroucený klacek na který bych se díval mnohem raději.(4.1.2009)

Ač jsem se vždy bránil psát komentáře jako příspěvky do diskuse omluvte mně. Eddie tady (na CSFD) dostává pěknou nakládačku. Nicméně zcela subjektivně se Boomerangu zastávám. Já se bavil a bylo to příjemné zakončení jednoho večera. Černošská komedie bez bělochů? Vůbec mi nevadilo. Právě tím to je výjimečné. Mother-fuckerovksé dialogy ? Už vůbec ne. K Eddiemu do prostě jde a role svůdníka mu sedne. Mladička H.Berry je příjemných překvapením a M.Lawrence ve vedlejší roli vůbec výsledku neubírá. Na plné hodnocení chyběl originální námět a zajímavá hudba. A mimochodem: "jaké máte nehty na nohou"?.-)(1.1.2011)

Černošská modla 90. let, ukecaný Eddie Murphy v roli požitkáře a proutníka Marcuse v celočernošském filmu ( já tam teda snad neviděl bělocha ). Ale jo, viděl bych to na solidní průměr - klasický příběh úspěšného playboye, co jednou zakopne o obyčejnou holku a propadne jejímu kouzlu, sem tam okořeněný ( věsměs rasisitckýma ) hláškama Murphyho, Rocka, Lawrence a s mladičkou a krásnou Halle Berry. Strangin nový parfém Smrduté pižmo se mi moc líbil, stejně jako její výklad o tom, jak má vonět sex, když strčila staříkovi pod nos svoje spoďáry - 60 %(14.5.2013)

Koukám, že Murphy natočil v tom 92 roce ještě dvě komedie, na které se dalo koukat a pak už to šlo fakt tvrdě z kopce (ještě vlastně Policajt ze San Francisca). Bumerang je úplně normální, průměrná romantická komedie s hromadou černých herců, což však nějak nevadí (je spousta filmů zase jen s hromadou bělochů a tady byla bílá celá dozorčí rada). Kolem Murphyho postavy se vše točí, všichni si před ní musí sednout na prdel, vč. jeho celoživotního kamaráda, který mu přepouští dokonce svojí tak trochu platonickou lásku. No na konci mi ho vůbec není líto, ale pár trapných řečí to vše zvrátí do očekávaného happy endu. Můžete se i těšit na pár slovních exhibicí Martina Lawrence a to je asi vše. Vlastně ještě zmíním alespoň velmi dobrý dabing v čele s Oldou Kaiserem, za který přihazuji i tu třetí hvězdu.(5.1.2009)

Rozhodně jeden z fajnovějších filmů s E.Murphym v hlavní roli. Další herecké role také velmi zajímavě obsazené a to především u mladičké (v této době) H.Berry. Film je "chuťově" velmi vyvážený a v mnohých ohledech i vtipný. Nechybí tu sex, náboj, myšlenka a eskalace....no prostě ok a rozhodně člověk neudělá chybu, když se na to podívá a to nejlépe s lahvinkou dobrého chardonay.(16.2.2009)

• - Do role Jacqueline se uvažovalo o Vanesse Williams. (Cheeker)

• - Natáčelo se v New Yorku a Washingtonu D.C. (Cheeker)

• - Angela (Halle Berry) a Marcus (Eddie Murphy) se v jedné scéně dívají na Star Trek (konkrétně na epizodu 57 s názvem "Elaan Of Troyius"). (Zdroj: ČSFD.cz)