Zamilovaný profesor

• Irsko

Komedie / Romantický / Sci-Fi

USA, 1996, 91 min

• Fiftis

Jediná sranda na tomto filme je, do akých kostýmov sa Eddie Murphy prezliekol. Inak je to podpriemerná komédia bez normálneho vtipu, občas je to pekná zhovadilosť. Tým začínajú Murphyho "prevlekové" filmy, kde už sa mi trápnosťou až skoro nechutnosťou niektorých scén sprotivil. Neortodoxný Eddie ma po väčšinou bavil, ale tentoraz to dohnal až na najvyšší stupeň stupídnosti a nájsť tu trošku vtipu je nadľudská úloha. Pre mňa klasická americká stupídna komédia.(22.1.2015)

• helloween93

Komedie z dob, kdy už Eddie nebyl vtipný, ale lidi na něho do kina chodili. Po přelomu milénia už diváky přestal bavit jeho fekální humor a Eddie se na víc než na oslíka ze Shreka nezmohl...Zamilovaný profesor je komedie plná prdění a scény rodiny u stolu jsou vyloženě utrpení a jedna velká trapárna, naštěstí na zbytek se koukat dá. Jedna hvězda za Eddieho a druhá za masky - 2*.(25.12.2014)

• kadef

Jedna z nejhorších komedií co kdy vznikla. Murphy je naprosto odepsanej a měl by se co nejrychlejc vrátit ke komediím typu záměna nebo policajt v beverly hills. A prý to dostalo i oskara. Scéna v baru se vyrovná i některým scénám v kameňákovi. Eddie si možná myslí že je vtipnej, to se ale pořádně plete. Příšerný dialogy ze kterých přímo srší vulgarismus to celý ještě zhoršují.(14.2.2004)

9/10 - Konečně mám opravdu hoooodně jiný názor než většina ostatních!!! :-) :-) :-) V roce 1997, kdy jsem film poprvé viděl, mě tahle šílená kravina dohnala k slzám. Přiznávám, že jsem u toho brečel smíchy. O osm let později jsem se rozhodl si o tomto filmu poopravit názor a podíval jsem se na to znovu. Tak se předveďte, co bylo, tak bylo, utekla spousta vody a tentokrát mě (smějícího se) nedostanete... Ale co to? Beze změn! Řval jsem u toho smíchy znovu a nejen já! Jistě, je to zcela neinteligentní zábava, ale já mám prostě jednou za rok chuť podívat se na něco takového a pak raději sáhnu po Zamilovaném profesorovi než po Kameňáku. Stejně jako první díl Blair Witch mě vyděsil tak, že jsem po něm nemohl usnout, po Zamilovaném profesorovi mě zase bolelo dva dny břicho od smíchu. Tomuto říkám bláznivá komedie, jak má být! A proto už je pokračování odpad!(13.5.2007)

• tron

„Zdá sa, že jeho matka sa pozabudla so zajacom.“ Nechutný, trápny a hovniarsky komerčný hit, ktorým Eddie Murphy, najväčšia hviezda amerických 80. rokov (myslím, že je to aj vedecky dokázané), potvrdil, že na to stále má, bohužiaľ (na rozdiel od minulosti - POLICAJT V BEVERLY HILLS), už iba ak na plátne predvádza záchodové veci. Samozrejme to za určitých okolností môže byť vtipné, ale tentokrát je to iba trápne. Tom Shadyac nakrútil aj lepšie komédie (ACE VENTURA: ZVIERACÍ DETEKTÍV). Hlučné, afektované, hysterické. I najvtipnejšie okamihy (znemožnenie pódiového komika) sú blbé. Jediným vyloženým plusom sú oscarové masky (nebolo to však prvý raz, čo Murphy stvárnil v jednom filme hneď niekoľko na nepoznanie zamaskovaných postáv - viď. CESTA DO AMERIKY z roku 1988).(24.10.2004)

• - Film se natáčel v Beverly Hills v Los Angeles, v San Marinu a v Pasadeně v Kalifornii. Natáčelo se od 8. května do 8. září 1996. (rafix)

• - Eddie Murphy zpočátku chtěl, aby film režíroval John Landis. (Cheeker)

• - Jerry Lewis si měl střihnout cameo, ale odmítl poté, co vyjádřil nesouhlas s počtem vtipů o prdění, který byl ve scénáři. (Cheeker)