Zamilovaný profesor

The Nutty Professor

Zamilovaný profesor

Komedie / Romantický

USA, 1996, 91 min

Celkově scénář působí nesmyslně, ovšem některé Eddieho hlášky jsou supr. Kaiserovo nadabování tomu dodalo šmrnc a taky přidalo na celkovém hodnocení. Shlédnutí slovenské verze ovšem potopilo tuto komedii totálně do sr..ek, zde příklad , Slováci nedabujte, když to neumíte . V českém dabingu na odpočinek doporučuji.(11.3.2012)

To, čemu místní suchaři....pardon, vážení odborníci, říkají nechutné, tomu já říkám komediální. Murphy v 7-roli, super masky, super hlášky, super zábava. A Kaiser v dabingu k tomu perfektně sednul! Jo a ještě k těm prdům: Netvrdím, že prd je vždy vtipný, záleží, jak ho kdo umí podat. A jestli se těmhle někdo nesmál, tak je možná nepochopil....(23.6.2013)

• Z0oMb3E

Kto má rád Murphyho tu ho má 6x. V tomto fime si každý nájde niečo dokonca aj zoofilovia :D. Vo filme sú sice aj fekálne scény, ale to je dôvod prečo jen 1*. V tomto snímku sa Eddie fakt vybláznil do sýtosti a ukázal aký záber má, že zahrá neurotického leva salónov, intelektuála, zvrhlíka dokonca starú ženu. Príjemná komédia na zabitie času.(12.3.2010)

• Yardie

Málo vtipné, moc uřvané a spousta tupého humoru. Poslední dobou mám celkem plné zuby grimas, smíchu, řvaní a ječení Eddieho. Je toho až moc a v podstatě to má suplovat absenci vtipnosti. Nápad s tlustým profesorem, který vynalezne meducínu není špatný, ale provedení je otřesné. Chtělo to více vtipu, ale inteligentnějšího a jemnějšího. Todle je totální taškařice plná špatného humoru. I taškařice se dají udělat s určitou jemností a vkusem. Ale toto je opravdu trapné. Neříkal, že mě něco nepobavilo, ale jako celek je to opravdu dost trapné. Howgh!(12.11.2004)

• mal01

Otřesná podívaná, vtipy tak na úrovni školky. Příběh víceméně nijaký, herecké výkony dle mého otřesné. Snad jen masky by se daly ocenit, ale to prostě na kvalitní film nestačí. Hodnocení jsem dával před rokem a půl a vůbec netuším proč jsem se nad tím slitoval a dal jednu hvězdičku. Možná za písničku Macho Man, kterou jsem tam zaslechl a dalo by se to považovat za asi jediný kvalitní vtip, i když to možná jako vtip nebylo myšleno.(25.1.2013)

• - Komik z nočního klubu Reggie Warrington (Dave Chappelle) je pojmenovaný po Reginaldu Hudlinovi a jeho bratrovi Warringtonu Hudlinovi, se kterými Eddie Murphy spolupracoval na filmu Boomerang (1992). (Cheeker)

• - Jerry Lewis si měl střihnout cameo, ale odmítl poté, co vyjádřil nesouhlas s počtem vtipů o prdění, který byl ve scénáři. (Cheeker)

• - Dean Richmond (Larry Miller) byl pojmenován po Billu Richmondovi, jednom ze scenáristů tohoto filmu. (Cheeker)