Zamilovaný profesor

• USA The Nutty Professor (více)

Hrdinou příběhu je roztržitý profesor Sherman Klump, který se na první pohled zamiloval do své kolegyně, Carly Purlyové. Má to však háček. Klump je téměř dvousetkilový tlouštík a bojí se, že právě na to by mohla jeho láska doplatit. Hnán děsivými sny, rozhodne se vyzkoušet na sobě svůj objev, preparát, který testoval jen na morčatech. Ten z něj sice udělá štíhlého mladého muže s poněkud extravagantním chováním, ale má jen dočasnou účinnost, což znamená, že zpátky v tlouštíka se začíná měnit v ty nejnevhodnější chvíle, a to zcela nečekaně. Navíc se po čase štíhlé já, které si říká Buddy Love, začne až příliš vměšovat Shermanovi do života. Pokusí se mu přebrat Carlu, připraví ho o místo i bydlení, a dokonce se pokusí natrvalo zaujmout místo v jeho těle. Jenže dobrácký profesor si to nenechá líbit a je odhodlán zůstat sám sebou i za cenu nepříjemné tloušťky. (TV Nova)

Dever

Soundtrack David Newman: 1. Touch Me Tease Me - Case ,2. I Like - Montell Jordan ,3. My Crew Can't Go for That - Trigger The Gambler ,4. Ain't Nobody - Monica ,5. Pillow - Richie Rich ,6. Last Night - Az Yet ,7. Come Around - Dos Of Soul ,8. We Want Yo Hands Up - Warren G ,9. Ain't No N-g-a - Jay Z ,10. Breaker 1, Breaker 2 - Def Squad ,11. Doin It Again - LL Cool J ,12. Nasty Immigrants - 12 O'Clock ,,13. Love You Down - Da Bassment ()

Malarkey

Sice je to opravdu příšerná kravina, ale já se u filmu bavim pokaždé když se na něj znovu podívám. Humor je sice trochu povrchní, ale nevadí mi a hádky s rodinkou u stolu jsou podle mě výborné. Sice je tam řada klišé jako např. bavič v klubu. I přesto se to dá vydržet a sledovat Eddie Murphyho v několika podání je celkem potěšující. Hlavně když na konci slyšim: V českém znění zazněli Oldřich Kaiser, Oldřich Kaiser....a takhle ještě asi 5x. --- Vy jste dal auto za 37 tisíc do opravny? – No prvně jsem chtěl Trabanta, ale auto jako auto (druhý den po zničení Viperu) ()

Radyo

Chcete zářný příklad toho, že se dneska Oscarem neoceňují skutečně dobré filmy? Tak tady jej máte. Dostal sice Oscara jen v kategorii "best makeup", nicméně se mi nechce věřit, že by se nenašel za rok 1996 lepší kandidát. Zvláště když tento kromě "dobrýho mejkapu" nemá vůbec co nabídnout. A jak to bývá s mejkapem, to určitě mnozí víte sami dobře. Na pohled to vypadá skvěle, ale když jej pak setřete, skrývá se pod ním často hrůza, jakou svět ještě neviděl. :) Viz tento film. ()

tron

„Zdá sa, že jeho matka sa pozabudla so zajacom.“ Nechutný, trápny a hovniarsky komerčný hit, ktorým Eddie Murphy, najväčšia hviezda amerických 80. rokov (myslím, že je to aj vedecky dokázané), potvrdil, že na to stále má, bohužiaľ (na rozdiel od minulosti - POLICAJT V BEVERLY HILLS), už iba ak na plátne predvádza záchodové veci. Samozrejme to za určitých okolností môže byť vtipné, ale tentokrát je to iba trápne. Tom Shadyac nakrútil aj lepšie komédie (ACE VENTURA: ZVIERACÍ DETEKTÍV). Hlučné, afektované, hysterické. I najvtipnejšie okamihy (znemožnenie pódiového komika) sú blbé. Jediným vyloženým plusom sú oscarové masky (nebolo to však prvý raz, čo Murphy stvárnil v jednom filme hneď niekoľko na nepoznanie zamaskovaných postáv - viď. CESTA DO AMERIKY z roku 1988). ()

Jara.Cimrman.jr

"Shodil jsem sto kilo za třicet vteřin." Já jsem zase přibral sto kilo za třicet let, takže jsme na tom přibližně stejně, ale já se tím nechlubím. A mám i další špatné vlastnosti. Třeba nemám rád, když jeden herec hraje víc rolí a tady Eddie Murphy ztvárňuje Shermana Klumpa, Buddy Lovea, Lance Perkinse, tátu Klumpa, mámu Klumpovou, babičku Klumpovou a Ernie Klumpa, na což je můj žaludek příliš slabý. Takže hvězda za všechny, co nejsou Eddie Murphy a zapomeňme na to, že jsme se někdy viděli. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 27. června 1996 v Universal City v Kalifornii. (Varan)