Zamilovaný profesor

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický / Sci-Fi

USA, 1996, 91 min

9/10 - Konečně mám opravdu hoooodně jiný názor než většina ostatních!!! :-) :-) :-) V roce 1997, kdy jsem film poprvé viděl, mě tahle šílená kravina dohnala k slzám. Přiznávám, že jsem u toho brečel smíchy. O osm let později jsem se rozhodl si o tomto filmu poopravit názor a podíval jsem se na to znovu. Tak se předveďte, co bylo, tak bylo, utekla spousta vody a tentokrát mě (smějícího se) nedostanete... Ale co to? Beze změn! Řval jsem u toho smíchy znovu a nejen já! Jistě, je to zcela neinteligentní zábava, ale já mám prostě jednou za rok chuť podívat se na něco takového a pak raději sáhnu po Zamilovaném profesorovi než po Kameňáku. Stejně jako první díl Blair Witch mě vyděsil tak, že jsem po něm nemohl usnout, po Zamilovaném profesorovi mě zase bolelo dva dny břicho od smíchu. Tomuto říkám bláznivá komedie, jak má být! A proto už je pokračování odpad!(13.5.2007)

• Vojcl

Námět mi přišel hodně zajímavý, ale po shlédnutí téhle komedie mi zůstala jen hořká pachuť.. Těžké zklamání!!!! Zmatený scénář, vtipy jsou takové nucené a místy velmi trapné až nechutné. Já osobně jsem se vůbec nesmál, a to si myslím, že je u komedie docela špatné.. Jediný důvod proč dávám dvě hvězdičky je Eddie Murphy, který jediný se opravdu snaží a obstojně si tu zahrál asi deset různých postav..(4.1.2006)

• Radyo

Chcete zářný příklad toho, že se dneska Oscarem neoceňují skutečně dobré filmy? Tak tady jej máte. Dostal sice Oscara jen v kategorii "best makeup", nicméně se mi nechce věřit, že by se nenašel za rok 1996 lepší kandidát. Zvláště když tento kromě "dobrýho mejkapu" nemá vůbec co nabídnout. A jak to bývá s mejkapem, to určitě mnozí víte sami dobře. Na pohled to vypadá skvěle, ale když jej pak setřete, skrývá se pod ním často hrůza, jakou svět ještě neviděl. :) Viz tento film.(25.10.2002)

• majklfly

Levná komedie s místy pokusy o dramatičnost,vtipné dialogy a neuvěřitelně nudnými "vtipnými scénami". Jediné, co snad celý film zachraňuje je Eddie, které ze sebe opět dělá bravůrního magora. (jedna hvězdička). Samotný herecký výkon pana Murphyho je celým tahounem celého filmu. Bývá zvykem, že dokoukáme film do konce, ale dnešní večer skončil u konverzace a následných Dostihů a sázek. Co je tomu větším důkazem?(4.10.2008)

• SOLOM.

Eddie Murphy sice nikdy nepatřil mezi moje nejoblíbenější herce, ale i tak jsem s ním viděl dost dobrých filmů. Tento však mezi ně rozhodně patřit nebude. Z některých komentářů jsem se dočetl, že to měla být zábavná a vtipná komedie – no a já bych to spíš označil za trapnou podívanou. Ano, natrefil jsem tu na několik humorných momentů a hlášek, Murphy se sice snažil, co to šlo, aby zvládl všechny své role (moc mu to ale nešlo), nu což asi mám jiný vkus na zábavu…(19.6.2018)

• - Komik z nočního klubu Reggie Warrington (Dave Chappelle) je pojmenovaný po Reginaldu Hudlinovi a jeho bratrovi Warringtonu Hudlinovi, se kterými Eddie Murphy spolupracoval na filmu Boomerang (1992). (Cheeker)

• - Jerry Lewis si měl střihnout cameo, ale odmítl poté, co vyjádřil nesouhlas s počtem vtipů o prdění, který byl ve scénáři. (Cheeker)

• - Dean Richmond (Larry Miller) byl pojmenován po Billu Richmondovi, jednom ze scenáristů tohoto filmu. (Cheeker)