Zamilovaný profesor

• Austrálie

Komedie / Romantický / Sci-Fi

USA, 1996, 91 min

• T-pack

Zamilovaný profesor skutečně je nevkusná travestie. Právě ta travestie ovšem ještě dokáže částečně zachránit film před odpadem. Večeře u Klumpů jsou něco tak otravného a přesto relativně zábavného. Vědět, že skoro všechny členy rodiny hraje právě Eddie Murphy, mě jako malého neuvěřitelně fascinovalo. A tehdy, kdysi dávno, mi ty prdící fóry a kakající křečci připadali vtipní.(4.11.2012)

To, čemu místní suchaři....pardon, vážení odborníci, říkají nechutné, tomu já říkám komediální. Murphy v 7-roli, super masky, super hlášky, super zábava. A Kaiser v dabingu k tomu perfektně sednul! Jo a ještě k těm prdům: Netvrdím, že prd je vždy vtipný, záleží, jak ho kdo umí podat. A jestli se těmhle někdo nesmál, tak je možná nepochopil....(23.6.2013)

já vůbec nechápu co se vám na tomhle filmu nelíbí, já se u toho vždycky skvěle bavim a i když to znám nazpaměť, tak se pokaždý směju. Eddie Murphy je naprosto dokonalej a ty jeho převleky, kdy ztvárn´í celou svojí rodinu, jsou taky úžasný. jediný co neni dobrý, je příběh, kterej je od začátku naprosto jasnej, ale já se nedívám kvůli nějakýmu trapnýmu příběhu, ale protože je to zábavný(2.6.2005)

Běžte do kelu, zainteresovaní puritáni. Je pravda, že Eddie Murphy točí poslední dobou samé sračky, ale tohle mezi ně rozhodně nepatří. Sračky točí až po roce 2000. Tohle je asi nejzábavnější film z těch jeho posledních zábavných. Je to ujeté a stupidní, ale přesto se pokaždé když to vidím docela bavím. Nevidím důvod tento film shazovat. Je to přece komedie a ne intelektuální drama, tak se k tomu musí přistupovat s rozumem. Navíc je tento film v porovnání s dvojkou vynikající.(5.2.2013)

• Radyo

Chcete zářný příklad toho, že se dneska Oscarem neoceňují skutečně dobré filmy? Tak tady jej máte. Dostal sice Oscara jen v kategorii "best makeup", nicméně se mi nechce věřit, že by se nenašel za rok 1996 lepší kandidát. Zvláště když tento kromě "dobrýho mejkapu" nemá vůbec co nabídnout. A jak to bývá s mejkapem, to určitě mnozí víte sami dobře. Na pohled to vypadá skvěle, ale když jej pak setřete, skrývá se pod ním často hrůza, jakou svět ještě neviděl. :) Viz tento film.(25.10.2002)

• - Dean Richmond (Larry Miller) byl pojmenován po Billu Richmondovi, jednom ze scenáristů tohoto filmu. (Cheeker)

• - Jerry Lewis si měl střihnout cameo, ale odmítl poté, co vyjádřil nesouhlas s počtem vtipů o prdění, který byl ve scénáři. (Cheeker)

• - Mnoho dialogů mezi Shermanem Klumpem (Eddie Murphy) a komikem na pódiu Reggiem Warringtonem (Dave Chappelle) bylo improvizovaných. (Zodd)