poster

Shrek

 • USA

  Shrek

 • Slovensko

  Shrek

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2001, 90 min

Komentáře uživatelů k filmu (918)

 • golfista
  *****

  Podle mého nejlepší animovaný film všech dob, který si v mé sbírce DVD přivlastňuje stejná práva jako hrané filmy - právem ! Škoda že se nedává Oscar za dabing animáků. "Osel" Eddie by si ho určitě zasloužil :)(6.1.2003)

 • Cival
  ****

  No zas taková bomba to teda není. Jen hodně slušná zábava.(24.4.2003)

 • Houdini
  *****

  Oscar 1 : Nejlepší animovaný film + 1 nominace: Scénář - A . . . . . . . . Zlatá Palma - výběr(20.2.2004)

 • kOCOUR
  *****

  Tenhle animák je dokonalost sama a ať mi proboha už nikdo netvrdí, že je to záležitost pro děti! Okouzlující příběh, bravurně napsané postavičky, VÝBORNÉ namluvení (oslík rulez), spousta parodických vsuvek (Matrix rulez) a hlavně...je z toho cítit obrovské nadšení a radost z každé hotové vteřiny a pozitivní nálada vetknutá do každého frameu...(10.8.2002)

 • Lima
  ***

  Místama velmi zábavné, ale místama taky trochu kýčovité. Murphyho osel je naprosto skvělý, narážky na známé filmy podařené, ale všeobecné nekritické nadšení nesdílím. Tři a půl *.(13.4.2003)

 • Galadriel
  *****

  První kompletně počítačový film, který má i perfektní příběh (ale zpracování samozřejmě také). Musím ale upozornit na jednu věc - docela mě vyděsil český dabing, takže pokud máte možnost, půjčte si DVD s titulkami, protože Eddie Murphy je jako osel neodolatelný, Shrek je taky skvělý (Mike Myers) ale ani ostatní postavy nezůstávají pozadu. I ostatní součásti filmu jsou výtečné - scénář (nominace na Oscara), hudba a vlastně všechno ostatní také. Pokud jste to ještě neviděli, tak to hooodně rychle běžte napravit.(10.11.2003)

 • Gemini
  *****

  Naprostá a totální špička mezi animovanými filmy. A to Mika Myerse normálně nesnáším :) Super zábava i pro dospělé. A co se titulků a potažmo i dabingového scénáře týká - Mr. Fookah opět zabodoval. Nahradit Gingerbreadmana Včelkou Májou tak, aby to odpovídalo lipsyncu, to je docela umění:) A co se Oslova pěveckého čísla týká...no, škoda slov, ale Karel Černoch má vážnou konkurenci:))))(30.1.2003)

 • Tosim
  *****

  Srandy kopec, předělávky známých pohádek jsou půvabné, ovšem myslím si, že dětem by to nijak výrazně neublížilo. Jo a je to jediný film, ve kterém mi nevadí Mike Myers :-)(24.7.2003)

 • Matty
  ****

  Před dávnými časy, za sedmero horami a za sedmero řekami žil jeden zlobr. Ten zlobr se jmenoval Shrek a kromě pohádek jako je tato bytostně nesnášel cokoliv živého. Když se tudíž jednoho krásného dne probudil a zjistil, že v okolí jeho útulného močálu kempují snad všechny pohádkové bytosti (tři prasátka, víly kmotřičky, vlk, Pinocchio atd.), rozhodl se vzít osud do vlastních rukou a zjistit „vo co tady sakra go“. To ještě netušil, že bude muset za vydatné slovní pomoci mluvícího osla osvobodit princeznu Fionu ze spárů osamělé dračice, aby vyhověl požadavku zrádného liliputa lorda Farquaada, jehož oblíbenou činností je mučení perníčků Shrek do žánrů animovaných a komedií vůbec vlil čerstvou krev kombinující parodii všeho možného (především pohádek) s komikou konverzační (oslovy monology) i situační, okořeněnou navíc výbornými akčními sekvencemi a chytlavým soundtrackem. Je až nehorázné, kolik doopravdy vtipných, originálních a hravých nápadů dokázala čtveřice scénáristů vměstnat do každičkého políčka tohoto nadupaného filmečku. Stejně tak je potěšující detailnost práce animátorů korunována excelentním namluvením tří hlavních i všech vedlejších postav. Dávám sice „jenom“ 85%, ale z čistě „zábavnostního“ hlediska se jedná o jasnou stovku! 85% Zajímavé komentáře: tron, davidek, fleker, ado7(5.6.2005)

 • Radyo
  *****

  Jeden z nejúspěšnějších průkopníků filmů, kompletně vyrobených na počítači. Je to naprosto neuvěřitelná superpohodová podívaná, která ovšem není příliš určena malým dětem. Bavil jsem se celou dobu skvěle a místy jsem musel doslova obdivovat výborný smysl pro humor, který tvůrci prokázali. Animace je vynikající (až na pár malých nepodstatných detailů), ve filmu je ukryta spousta drobných vtípků a další spousta parodických narážek, povedená je i hudba a skvělý je i originální dabing (především Eddie Murphy jako Osel). České titulky se Frantovi Fukovi taky velmi vydařily. Na tenhle film se dá dívat i vícekrát během krátké doby a na rozdíl od mnoha jiných se neokouká.(9.3.2003)

 • Malarkey
  *****

  Tak tahle pohádka parodující všechny známější pohádky je jak má být. Zpracování je naprosto skvělé a oslík je naprosto geniální....Od začátku do konce jsem se smál....zřejmě jeden z nejlepších počítačově vytvořených filmů co jsem kdy viděl.(27.5.2006)

 • Enšpígl
  *****

  To nejde jinak, tenhle borec filmového plátna je mě tak blízký, a sním si rád projedu pohádku po pohádce . Lidi už ten začátek v té kadiboudě , co?(6.6.2006)

 • Cervenak
  *****

  Ani pixarovky si nepúšťam opakovane (maximálne dvakrát), prvého Shreka som videl asi 7x a vždy som sa vynikajúco bavil.(21.11.2010)

 • Djkoma
  *****

  Tento filmek rozesměje snad i mrtvého :) JE to opravdu geniální jízda. Hodně filmových odkazů. Skvělé hlasy (v originálu).Těším se na dvojku.(19.6.2004)

 • T2
  *****

  Rozpočet $60miliónovTržby USA $267,665,011Tržby Celosvetovo $484,409,218Jedna z najlepších CGI rozprávok čo vznikli! Shrek je fenomén, ktorý dokáže naplno využívať svoj ponúknutý potenciál od samého začiatku až po koniec, bez toho aby prišlo nejaké slabšie miesto. Po grafickej stránke je spracovanie na tak vysokej úrovni, že ani dnes nemá problém obstáť v konkurencii a je viac než rovným súperom pre špičkový Pixar. /95%/(18.5.2005)

 • Renton
  ****

  Scénář: Ted Elliott, Terry Rossio, Joe Stillman, Roger S.H. Schulman .. 70%. Na druhé zhlédnuté mnohem slabší zábava a s dalšími pokračováními (neskutečně nadhodnocená dvojka a totálně debilní trojka) zmizel i původní Šrek v zapomnění takřka úplně. Pixar, jóó, jedině Pixar .. Eat me!(15.5.2007)

 • Superpero
  *****

  Můj nejoblíbenější animovaný film.(31.10.2004)

 • hirnlego
  ***

  Chvílemi extrémně vtipné. Některé hlášky opravdu vražedné ("Eat me!", neboli "Vyliž mi polevu!" - by Gingerbread Man). Avšak za zbytečnou chvilkovou sentimentalitu a občas i hodně laciné a předvídatelné vtipy (nesnášim) je to jen 3,5*.....ale jo, podívala bych se znova.(27.5.2006)

 • mandes
  *****

  rozpočet : : $60 million tržby celosvetovo : $484,409,218(7.12.2006)

 • Dever
  *****

  Soundtrack John Powell a Harry Gregson-Williams: 1. Stay Home - Self ,2. I'm A Believer - Smash Mouth ,3. Like Wow - Leslie Carter ,4. It Is You (I Have Loved) - Dana Glover ,5. Best Years Of Our Lives (Micks Mix) - Baha Men ,6. Bad Reputation - Halfcocked ,7. My Beloved Monster - Eels ,8. You Belong To Me - Jason Wade ,9. All Star - Smash Mouth ,10. Hallelujah - John Cale ,11. I'm On My Way - The Proclaimers ,12. I'm A Believer (Reprise) - Eddie Murphy ,13. True Love's First Kiss - Harry Gregson-Wiliams, John Power ,(14.5.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46