Odvážný Shrek (Mike Myers) pátrá se svým kamarádem, sympatickým a chvastounským oslem (Eddie Murphy) po krásné a divoké princezně Fioně (Cameron Diaz). Za její záchranu chce od intrikána Lorda Farquadda (John Lithgow) získat zpět svou milovanou bažinu. (Bontonfilm)

Goodmen

Velmi originální, extrémně vtipné a to vše s úžasnou sestavou (sympatický hlavní hrdina, jeho ukecaný sidekick, krásná princezna a správný záporák). To vše podtrhuje Perníček. Jeden z nej animáků všech dob. ()

atrapa

Nevídané! Poprvé musím přehodnotit svoje hodnocení. Možná je to šrekoidní náladou, která mě ještě neopustila, možná je to hudbou, která mě dojala, možná je to příběhem, nad který jsem se z celého srdce zasmála a dabing - dneska mi nevadil. Nevím co to se mnou je, možná zimní úpal - ale je to pět hvězdiček. Tak štasné a veselé, asi jsem se zbláznila! ()

djbarrel

Jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší animovaný film všech dob ! Super výprava, úžasný postavičky, fakt zábava pro malé i velké. Právem 5 hvězd ! 100% ()

moviepill

Síce nie dokonalý animák, ale aj tak výborný. Rokmi som si ho veľmi obľúbil spolu s nádhernou verziou piesne "Hallelujah". ()

x_ander

Zábavný, dobrodružný, vtipný a velkolepý animák, vlastně nejlepší animák vůbec. Výborně napsané charaktery, perfektní hudba atd., pokračovat by se dalo ještě dlouho. Pro mě srdcovka. Škoda, že pokračovaní šla s kvalitou tak rapidně dolů. ()

elanista1

Mily, ale nechapem preco mnohymi oznacovany ako najlepsi. Ja by som vedel len tak z fleku vymenovat 10 lepsich, vtipnejsich animakov. ()

egbert

Nemám pocit, že by tento film cokoli přinášel. Možná jen další kombinaci různých podob humoru, vše osvědčené. Tak trochu manažerské dílo. ()

spacemaster

Originální hlášky a rozhodně jedna z nejlepších animovaných pohádek, ale pro mě spíše průměrná než nezapomenutelná. Oslík rulez. ()

zuzulatomas

Po strasne dlhej dobe som sa dostal k tomuto skvelemu filmu. Velmi som sa dobre nasmia. Super animovana komedia. Som zvedavy na dalsie casti. ()

Prochy84

Objektivně - asi nejlepší animák, který dosud nebyl překonán ani vtipem, ani nábojem, který diváka vtáhne do děje a nepustí. Zlobrovi prostě musíte fandit, aby to zvládl:). Tady se člověk fakt nemá čas nudit, což se o dalších pokračováních tvrdit nedá. ()

gefr

Pro mě naprosto revoluční film v dějinách animáků. Kdo by si nezamiloval zelenou obludu?! Výborný spád, soundtrack i Cameron Diaz. 5 * a šup s ním do oblíbených! ()

lobo87

Dovolím si tvrdiť, že Shrek je dokonalý animák, ktorý vyniká skvelou animáciou, silným príbehom, úžasnou hudbou (Hallelujah...), kopou vtipných dialógov a zábavných postáv, ktoré oslovia prakticky každého bez vekového obmedzenia. Dospelých potešia niektoré filmové odkazy (napr. Matrix), deti zase rozprávkové bytosti. Celkovo je Shrek považovaný za najlepší animovaný film všetkých čias. Podľa mňa právom... 90% ()

Petr59

Jednička je sice hodnocená nejlépe, ze všech dílů, ale mě se osobně daleko více líbila dvojka a trojka. První díl je rozhodně nadprůměrný a patří mezi ty lepší animované filmy, ale připadá mi chvílemi suchý, nezáživný a ve srovnání s ostatními díly i málo vtipný. Děj je dobrý, hodně filmu dodává i skvělá hudba. ()

P33t33

Animáky a pohádky moc nemusím. Nicméně tato zelená obluda s anténami místo uší svému žánru kraluje. Nabídne v rámci mezí zajímavý příběh a slušný humor,a tak by bylo hloupém mu dávat méně než 4*. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům