betelgeuse

Expresivní „béčkový“ film, který z fetišů ženského těla a smrti dělá téma, a dosahuje přitom deliricky očistného účinku. Jeho středobod tvoří soška nahé ženy, společný jmenovatel vražd několika krásných blondýn, jejíž moc je natolik intenzívní, že smazává rozdíly mezi obětmi a vrahy... Souvislost touhy a smrti je ve filmu všudypřítomná a přitom šimravě latentní, skrytá pod pláštíkem přímočaré kriminálky. Navenek film působí starosvětsky cudně, dokonce až asexuálně, jako při bizarních, ale vážně míněných tanečních kreacích hrdinky v podání Anity Ekbergové, ze které navzdory výrazně klenutému hrudníku dlouho vyzařuje až panenská nevinnost. Jako by platilo, že žena sama o sobě je v podstatě anti-erotické stvoření a fetiš pak vynález šílených mužů, který se vymyká jejich kontrole a trestá je:) [ve špatné kvalitě a za malý peníz na movieflix.com] ()

liquido26

Bizarně vyšinutá hrdinka je docela zajímavá, ale mnohem zajímavější je její představitelka šťavnatá Švédka Anita Ekberg, která rozhodně nepatří k tuctovým blondýnám, jaké se v béčkových filmech 50. let jen hemžily. Jinak mě to ale nijak zvlášť nezaujalo. Po docela dobré úvodní scéně se rozehrává celkem nijaké drama s lehkou detektivní zápletkou. Konec je sice trochu překvapivý, ale nijak šokující nebo dechberoucí. ()