Reklama

Reklama

Ghoulies

Trailer

Obsahy(1)

Jonathan Graves (Peter Liapis) nikdy nepoznal svoje rodiče a jeho rodinu tvoří jen málomluvný pěstoun Wolfgang (Jack Nance). Když zdědí rozlehlé rodinné sídlo, kam se nastěhuje se svou přítelkyní Rebecou (Lisa Pelikan), naleznou při úklidu domu velké množství okultní literatury, která Jonathana velmi zaujme. Pak už stačí jen vhodná příležitost a vrámci oslavy s přáteli Jonathan přesvědčí přítomné k provedení rituálu ve sklepení domu, kterým otevře dávno uzavřené brány pekla. (kosta73)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Příjemná osmdesátková ptákovina s pěkným dobovým vizuálem. Hned v úvodu je satanská mše, co nevyjde, jak by měla. Jonathan je sváděn stejně jako Faust a stejně také podlehne vábení Pekla. Touha po vědění a moci zavede jeho, přítelkyni i přátele na pokraj pekelné jámy. Nechybí blesky, zelené svítící oči, mlha a spousta mrtvých. Nejlepší je dlouhý jazyk, hned po něm metamorfóza klauna. Skřítci jsou obstojné loutky, já mám tyhle mechanické triky rád. Škoda, že závěr nebyl apokalyptičtější, ale jinak fajn. Dnes asi pouze pro sběratele a ortodoxní příznivce hororů 80. let. ()

obitus 

všechny recenze uživatele

První díl, za kterým stojí režírující herec Luca Bercovici, se ještě místy snaží o jakési vážné pojetí, i když uprostřed osmdesátek a s partou teenagerů v hlavních rolích to vážně prostě nešlo. Příběh je hloupučký a šílený jak jen vyprávění o šíleném satanistovi, jeho šíleném synkovi a skupince šílených skřetů být může, ale pokud se hodíte na stejnou vlnu jako tvůrci, rozhodně vám to nemůže příliš vadit. Já to dokázal a tak jsem se u Ghoulies průměrně bavil. Rozhodně nebudu mít velký problém s tím, mrknout se na ně za rok znova. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

No, ako to povedať slušne... Blbosť. Blbý scenár, blbé herecké výkony a množstvo wtf scén. Samozrejme, niekoho to určite bude baviť, nič proti tomu, ale ja som si to pozrel len na doplnenie základného hororového vzdelania na tému malé potvory (Critters, Gremlins, Leprechaun...) a pri tom aj zostalo. Jednu hviezdu za Ghoulies (čosi medzi gigantickou krysou a miniatúrnym vlkolakom), druhú za osemdesiatkoú atmosféru. Scenár je jeden obskúrny, na môj vkus príšerný bordel. Kuriózne, nechutné, chaotické. Hlavne ale nie príliš dobré. Vlastne zlé. Dosť zlé. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

No fakt katastrofálny film. Totálna absencia logiky a maximálna prítomnosť účelovosti, nejasný "dej", otrasní herci, skoro žiadna hudba, no proste amaterina. Ale tí ghoulíci (aj keď ich je na obrazovke málo) sú veľmi sympatickí a atmosféra je fajnovo 80s braková. PS: Párty skončila, nudíte sa, čo idete robiť? Jasné, vyvolávať démonov z pekla! ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tak takhle všechno začalo. Stejně jako u Watchers jsem začal odzadu, tedy od 4 dílu což byla sice chyba protože tahle série je narozdíl od Watchers díl od dílu horší. První díl je narozdíl od ostatních dílů takový celkem vážně pojatý, což nebylo na škodu, uplně na mě dýchla ta atmosféra béčka 80 let. Postavičky aka loutky aka Ghoulies byly rozpohybovány parádně a sliz z nich tekl jedna radost. Hlavní problém Ghoulies je to že v té záplavě filmů s příšerama to prostě zapadlo, konkurence byla příliš vysoká. Slušná zábava na zabití odpoledne. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (6)

  • Na speciálních efektech a tvorbě Ghoulies se podílel režisér a specialista na zvláštní efekty John Carl Buechler. (LION-MR.T)
  • Na projekte sa začalo pracovať od roku 1983, spočiatku pod menom Beasties, kedy bol spájaný s menami Charles Band a tvorcom špeciálnych efektov Stanom Winstonom, ktorý mal vytvoriť príšerky. (beso74)
  • Mariska Hargitay v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Reklama

Reklama