poster

Hammett

 • USA

  Hammett

 • Slovensko

  Hammett

Mysteriózní

USA, 1982, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Artificial noir. Fiktivní příběh o tom, co zažil zakladatel Hard-Boiled School, když zrovna „nedatloval“, brutálně trpí producentskými vlivy a tvůrčí impotencí. Že Forrest připomínal Josefa Nedorosta nabízejícího bony, to bych ještě toleroval, ale ten nedostatek esencí, co dělají noir noirem, nelze přejít. Třetí hvězda je jen projev úcty směrem k žánru a stvořiteli Sama Spadea..(27.4.2018)

 • Ajantis
  **

  První film, jejž Wenders natočil v Americe; komorní detektivní příběh z 20. let minulého století. Dlouhé natáčení provázela řada těžkostí - docházelo k častým sporům s producentem, scénář byl několikrát přepsán a samotný film natočen dvakrát - podruhé téměř celý od nuly. Tohle vše se na něm silně podepsalo a jen stěží snese označení "film Wima Wenderse". Připomíná to, co režisér sám kritizuje, je už pouze vyprávěním jiných vyprávění a postrádá svůj vlastní život. Jsou to na pohled líbivé kulisy, mezi nimiž jsou ve vyjetých kolejích na provázcích popotahovány loutky-herci. Po formální stránce slušné, ale nic víc; předvidatelný děj, šablonovité charaktery, mírně komicky působící akční scény. Zatím nejslabší Wenders, jakého jsem viděl.(28.12.2007)

 • andrii
  ***

  Tvůrce přítmí. O samotě, nad klávesami psacího stroje? O ne, ne. Nejedna věta, nejedna stránka cynické ironie, delikátních figur, dlouhých kouřů, přediv záhad a tajemna ožije. Na stopě člena klubu důmyslného, černého zločinu. Cestou je třeba... mít se na pozoru před maskou jeho, ustřihnout dráp pár zlosynům.(27.4.2018)

 • Willy Kufalt
  ****

  ,,Dobré krytie, tie noviny, fakt krása... Poznal som chlapa, ktorý sa schoval za požiarny hydrant. Mal však trochu problém so psami... Mimochodom, máš tie noviny hore nohami!" :-) :-) Pomerne nízke hodnotenie tejto zabudnutej americkej detektívky ma ani neudivuje (už vidím, ako by Američania hodnotili na oplátku Panoptikum města pražského alebo Mazaného Filipa 4 hviezdičkami :o)), skôr ma ale prekvapilo, že niečo také nedávno vytiahli v rámci Kino Artu na ČT a ešte k tomu po 35 rokoch od svojho vzniku vyrobili aj český dabing! Avšak dobré vidieť, že aj v USA sa ešte v 80. rokoch popri najrôznejších akčných blockbusteroch dostala na filmové plátno kín napríklad aj retro detektívka s komornou výpravou v štýle televíznej inscenácie. Čo možno od Hammetta očakávať? Slušné spracovanie originálneho nápadu, kde spisovateľ detektívok začne prežívať skutočné pátranie okolo prípadu podivnej (samo)vraždy, zaujímavé vykreslenie Hammettovej samoty pri písacom stroji a ponurého podsvetia v noir vizuálu. Režisér Winders sa sústreďuje na atmosféru a po formálnej stránke nie je skutočne výtky. Obsah sa odvíja dosť pomalým spôsobom, ale hlavný protagonista má čo do seba a od potenciálnych 3 hviezdiček nakoniec film zachránila hlavne scéna s Hammettovym kritickým výstupom proti kariére niektorých policajtov: ,,Ja v tomto meste žijem 7 alebo 8 rokov... ale politici toto mesto neriadia a neriadili. To vy si kupujete moc a obchodujete s ňou. A viete čo? Až umriete, vaše podobizne povesia do jedného na stenu s ostatnými. A pritom ani jeden z vás sa nemusel o toto mesto usilovať!" (70%) (Challenge Tour: Rok s najväčšími svetovými režisérmi)(20.8.2018)

 • brasek
  *

  Viaceré z tunajších komentárov nie sú nejako pozitívne naklonené k tomuto snímku a tak s malou dušičkou som pristúpil k sledovaniu príbehu. Žiaľ komentáre boli ešte pozitívne oproti tomu čo ma čakalo. Príbeh absolútne šeredný, nezaujímavý, žiadna atmosféra. Silne mi to všetko vrátane klavírneho doprovodu v pozadí pripomínalo či lepšie povedané tento snímok ako keby sa chcel hrať na snímok Čínska štvrť.(19.10.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace