Reklama

Reklama

Chaplin lodním kuchařem

Obsahy(1)

Majiteľ lode chce od kapitána, aby ju potopil a on získal od poisťovne peniaze. Keď sa vracia domov, zbadá svoju dcéru Ednu, ako sa bozkáva s tulákom Charliem. S tým on nesúhlasí, a preto ho kopne do riti a pošle kade ľahšie. Po chvíle túlania sa priplichtí Charlie k už spomínanej lode. Kapitánov zástupca má problém naverbovať posádku a preto sa s ním Charlie dohodne, že mu s tým pomôže. Keď je však posádka už omráčená na palube, miesto peňazí dostane aj Charlie kladivom po hlave a stane sa námorníkom. (pivo)

(více)

Recenze (14)

pursulus 

všechny recenze uživatele

První kroky Ch. Chaplina a "Shanghaied".¬         Rok 1914 byl úvodním rokem Chaplinovy tvorby filmové. Na třicet pět krátko- případně středometrážních grotesek plus jeden dlouhometrážní snímek ve směs postrádaly větší kvalitu, žertéřství rovnalo se sotva tak jednomu a půl míčku artisty, místy bylo až rozpačitě trapné. Je zřejmé, že společnost "Keystone Studios", s níž měl Chaplin uzavřenu roční smlouvu, si spíš než na kvalitu potrpěla na množství.¬                 Podobně tomu bylo i následujícího roku a počátkem roku 1916, kdy Chaplin pod hollywoodskou společností "Essaney" natočil svých dalších patnáct krátko- příp. středometrážních snímků. Ač v té době už znám a oblíben natolik, že mohl diktovati podmínky producentům a vybírati z nich, nebyla úroveň Ch. snímků ve směs vysoká, ze jména hledíme-li na ně nedobovýma očima.¬                 Není však třeba odsunouti tyto první filmové krůčky a kroky někam do zapomnění, svou kvalitou spolu s vkusností se vyrovnají řadě nynějších zábavných pořadů tak jistě, jako že Ch. Chaplin natočil později taková díla jako "Moderní doba" či "Diktátor".¬                 Snímek "Shanghaied" patří z počátků tvorby Chaplina mezi několik málo povedených.¬                 [Zdroje: 1. Wikipedie, English (en.wikipedia.org/). 2. Filmová databáze IMDb (imdb.com/)] ()

anais 

všechny recenze uživatele

Trochu jsem se ztrácel v ději, ne, že by o něj šlo. Další z Charlieho prvních filmů, které postrádají jakýkoliv zajímavý motiv. Ke konci filmu už je ale znát jistý posun od úplně nejranějších chaplinovek, kde se vskutku jen kopalo do zadku. Není to ještě ta naprosto vymáklá choreografie, ale jistou promyšlenost už to má (hlavně scény z lodní kuchyně). ()

Reklama

mortak 

všechny recenze uživatele

Je tu dost improvizace naroubované na jednoduchou dějovou linku. Postaví se kamera před lodní kuchyň a profíci improvizují, někdo padá přes palubu, Charlie je zachraňuje - improvizace je totiž tvořena tvrdým trénováním jednoduchých gagů, které pak profesionál volně zařazuje dle situace do děje a prostředí. I když v této grotesce se občas ztratí v tom pobíhání děj. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejlepších a nejzábavnějších Charlieho krátkých grotesek s opět tradičními, ale opět fungujícími gagy. Na druhou stranu je tu velká spousta inovací a ucelený příběh, který má smysl (už to prostě nejsou jen nahodilé fóry). Už úvodní nábor je geniální, ale scéna z lodní kuchyně je naprosto brilantní, stejně tak následná konzumace toho, co Charlie uvařil. Navíc všichni skončí přes palubu, Charlie nabídne fantastickou choreografii při navigaci, porazí soka a získá srdce Edny. Paráda, skvělá záležitost. ()

everlong 

všechny recenze uživatele

Chaplin jako lodní kuchař mě zas tak moc neoslovil, průměrná Chaplinovka bez výraznějších situací. DÁLE HRAJÍ: Paddy McGuire (Shanghaied Seaman) Leo White (Seaman) Fred Goodwins (Cabin Boy) Lawrence A. Bowes (Captain) Bud Jamison (Mate) John Rand (Cook) Billy Armstrong (Seaman) ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama