Velký muž

The Big Man: Crossing the Line

Krimi / Drama / Sportovní

Velká Británie, 1990, 116 min

• Snakefinger

Rváč a rovný a pevný chlap Liam Neeson je bez práce no a je najatý na boxování v ringu, kde samozřejmě přežije a zvítězí. Jakby ne, když je rvačka fakt tak špatně natočená že je vidět že rána míří vedle ale soupeř se svalí. Kolem je tolik omáčky, že se to prostě věřit ani nechce. Navíc plytké výkony herců tomu dávají tu pomyslnou korunu. Fakt nevím co mám k tomuhle napsat.....já jsem tedy přímý hák z tohodle filmu nedostal ani náhodou.(14.3.2012)

• dobytek

Dokoukat tohle sportovně-sociální drama mě stálo hodně přemáhání. Čekal jsem, že to bude nějakej film o ilegálních zápasech, ale on je tam zápas všeho všudy jeden. Zbytek jsou takový ty klasický klišé, který maj ukázat, že to hlavní hrdina nemá v životě jednoduchý. Ale je to všechno strašně šablonovitý, bez nápadu, bez originality. Bavil jsem se akorát nad bizarníma účesama a hadrama, který na přelomu 80. a 90. let v UK frčely.(12.8.2012)

Danny (Liam Neeson) se ocitl v těžké životní situaci, přišel o práci, má za sebou pobyt ve vězení, rozpadá se mu manželství. Když ho jednoho dne osloví vlivný šéf podsvětí Matt Mason s nabídkou aby pro něj boxoval v ilegálním zápase, zoufalý Danny ji přijme......................., ale skončit s tímto "sportem" nebude snadné..(11.1.2012)

Celkem příjemně překvapující snímek, který sice obsahuje patos na konci, ale zejména jeho střední část má několik pěkných ukázek ze života. Celý příběh je vlastně o tom jak to vypadá když velké ryby se rozhodnou cvičit s malými a použijí k tomu mocné vábení peněz a zneužití právě prožívané životní situace, která je plná strastí. Ovšem je pravda, že každý strůjce svého štěstí. Nejsilnější dojem jsem měl s opravdové realistické pěstní bitky, kterou před kamerou sehrál Liam Neeson a Ian Bannen. Příběh sice nepřináší do filmové tvorby nic nového, ale na mě zapůsobil nenuceným a nevtíravým dojmem.(6.4.2008)

Podľa počtu hodnotení ide o málo známy film, ktorý má charakter TV filmu. Trošku štylizovaný a predsa celkom reálny film zo života "veľkého muža". Názov definuje oba významy: fyzicky veľkého i zásadovo seriózneho muža, ktorý chce i zároveň musí zápasiť s osudom o život a zábezpeku svojich blízkych. Dobre načrtnuté postavy i dej sa v závere náhle rozplynú a nechávajú film v počiatočnom štádiu. Veľké plus je opäť podnecujúca Morriconeho hudba, ktorá však nedostatky filmu nezakryje. 65%(8.1.2012)

• - Film byl natočen na motivy stejnojmenného románu skotského autora Williama McIlvanneyho z roku 1985. (skudiblik)