poster

Velký muž

 • anglický

  The Big Man

 • anglický

  The Big Man: Crossing the Line

Krimi / Drama / Sportovní

Velká Británie, 1990, 116 min

 • Tiiso
  ****

  Celkem příjemně překvapující snímek, který sice obsahuje patos na konci, ale zejména jeho střední část má několik pěkných ukázek ze života. Celý příběh je vlastně o tom jak to vypadá když velké ryby se rozhodnou cvičit s malými a použijí k tomu mocné vábení peněz a zneužití právě prožívané životní situace, která je plná strastí. Ovšem je pravda, že každý strůjce svého štěstí. Nejsilnější dojem jsem měl s opravdové realistické pěstní bitky, kterou před kamerou sehrál Liam Neeson a Ian Bannen. Příběh sice nepřináší do filmové tvorby nic nového, ale na mě zapůsobil nenuceným a nevtíravým dojmem.(6.4.2008)

 • dobytek
  **

  Dokoukat tohle sportovně-sociální drama mě stálo hodně přemáhání. Čekal jsem, že to bude nějakej film o ilegálních zápasech, ale on je tam zápas všeho všudy jeden. Zbytek jsou takový ty klasický klišé, který maj ukázat, že to hlavní hrdina nemá v životě jednoduchý. Ale je to všechno strašně šablonovitý, bez nápadu, bez originality. Bavil jsem se akorát nad bizarníma účesama a hadrama, který na přelomu 80. a 90. let v UK frčely.(12.8.2012)

 • Snakefinger
  **

  Rváč a rovný a pevný chlap Liam Neeson je bez práce no a je najatý na boxování v ringu, kde samozřejmě přežije a zvítězí. Jakby ne, když je rvačka fakt tak špatně natočená že je vidět že rána míří vedle ale soupeř se svalí. Kolem je tolik omáčky, že se to prostě věřit ani nechce. Navíc plytké výkony herců tomu dávají tu pomyslnou korunu. Fakt nevím co mám k tomuhle napsat.....já jsem tedy přímý hák z tohodle filmu nedostal ani náhodou.(14.3.2012)

 • JARDAHONDA
  ****

  Danny (Liam Neeson) se ocitl v těžké životní situaci, přišel o práci, má za sebou pobyt ve vězení, rozpadá se mu manželství. Když ho jednoho dne osloví vlivný šéf podsvětí Matt Mason s nabídkou aby pro něj boxoval v ilegálním zápase, zoufalý Danny ji přijme......................., ale skončit s tímto "sportem" nebude snadné..(11.1.2012)

 • D.Moore
  ***

  Ach jo, nebýt občasných závanů sentimentu a doslova příšerného konce, neměl by Velký muž žádné extra nedostatky. Vrcholem filmu je Neesonův a Bannenův více než desetiminutový souboj (podle mě jedna z nejlepších filmových scén tohoto druhu), který i díky Morriconeově hudbě opravdu silně zapůsobil. Za vidění ovšem stojí i zbytek snímku, nejen kvůli sympaticky špinavé skotské atmosféře. Tři a kousek.(19.6.2011)

 • - Film byl natočen na motivy stejnojmenného románu skotského autora Williama McIlvanneyho z roku 1985. (skudiblik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace