Oproti verzím s Gabinem nebo Venturou rozhodně slabší, ale ani tak to není špatný film, za největší klad považuji působivou, chmurnou atmosféru, za zápor zbytečné odchylky od předlohy.(21.7.2007)

Není to naprosto věrná adaptace do posledních a nejmenších detailů, ale kvalitou podlě mě patří mezi to nejlepší. Liam Neeson perfektně hraje svého Jean Valjaena a Geoffrey Rush je mu dostatečným soupeřem. Mladičká Uma Thurman a Claire Danes jako hvězdičky zítřka vůbec nezklamou, i když na plátně nestráví moc času.(11.7.2004)

rozpočet : ? tžby americke : $14,096,321(17.12.2006)

Bídníci jsou kvalitně natočeným i skvěle obsazeným filmem, ale jaksi mě nedokázali "dostat." Myslela jsem, že zpracování celého příběhu bude více "bídné", že to bude větší mizérie, že to bude celé jaksi více "rozervané." Více drsné a kruté. Atmosféra sice silná, ale nějak se na mě nedokázala přenést ta bída a strádání, která byla ve filmu zobrazena. Rozhodně se jedná o slušné drama, ale ty silné emoce mi jaksi chyběly.(20.3.2013)

Liam Neeson se na roli Jeana Valjeana výborně hodí a taky ho výborně zahrál. Geoffrey Rush je nedostižným Javertem a na to, že je tohle americká adaptace, musím říct, že víc než povedená. To asi díky té mezinárodní účasti.(23.3.2009)

• - Filmaři rovněž natáčeli na Hradčanském náměstí v Praze, v zámku Trója, v Kutné Hoře, Žatci a Vrbnu. (Lynette)

• - Film Bídníci se v České republice natáčel roku 1997, mimo jiné i na zámku z 18.století Dobříš. (Lynette)

• - Ve scéně, kdy se bojuje o rakev jednoho z revolucionářů, je možné v záběru vidět, že natáčení probíhalo před pražským hradem. Místo katedrály sv. Víta však vidíme Notre Dame. V dalších střizích a záběrech ale vidíme opět skutečný chrám sv. Víta. (Mr.Hudson)