Tato verze Bídníků není špatná, na druhou stranu ani ničím výjimečná. První polovina ještě jede na 4 hvězdičky díky detailněji zpracované roli Fantiny (Uma Thurman hraje nad očekávání dobře) , druhá už je ale silně zkratkovitá. Neeson a Rush se zhostili svých rolí dobře, horší to je s ostatními protagonisty. Kdyby to byl první film bez předlohy byl bych nadšen, takto je to jenom velice slušné zpracování vynikajícího románu.(28.9.2011)

Ne, ne, ne. Tahle verze jednoho z nejčastěji natáčených filmů se mi napáčí... Sice je asi nejvíc nadupadná co se týče hereckýho obsazení, ale to nestačí. Na tomhle románu se mi dycky nejvíc líbily záběry z nemilosrdných a bohem zapomenutých galejí :o). A tady? Ani ťuk, možná tak jedna ubohá vzpomínka. Nemůžu říct, že bych byl nespokojen, ale ani mi zde moc nesedí Neeson, kterýho jinak můžu, ale tady mi to prostě nějak nešlo. Jeho protějšek Rush byl o poznání lepší, ale taky už sem viděl lepšího záporáka. Přišlo mi divný, že když se Valjean snažil s malou Kozetou dostat přes brány Paříže (už tenkrát to muselo bejt obrovský město), tak že zrovna narazili na hlídku, kve který byl policajt Javert. Tenhle kousek neurazí, ale ani se nijak zvlášť nevryje do paměti. Sem docela zvědavej na ty nový Bídníky, snad to bude lepčí než tihle... No, nechám se překvapit.(16.3.2013)

Dost silný snímek. Zajímavě zpracovaní Bidníci. Zvláštnost, která mě zaujala je, že to v podstatě nebylo nějako moc napjaté, a nic moc neočekávaného, ale celou dobu mě to bavilo a užíval jsem si tento snímek. Přišlo mi, že nepotřebné a zdlouhavé záběry zde snad ani nebyli, právě naopak. Hudba perfektní, herci taktéž a kamera má ode mne pochvalu. Silnější 4 hvězdy ode mě dostávají. Obzvlášť Neesona musím pochválit, opravdu mě překvapil a obhájil dojem, který na mě již párkrát udělal.(15.3.2013)

• Jezinka.Jezinka

Filmové adaptace knih jsou velmi často poměrně problematická záležitost. Zpravidla proto, že i dobré knihy dostanou strašně na frak. Bídníci s Valjeanem Neesonem jsou učebnicovou ukázkou takové brutality. Ač on sám, Fantina - Uma Thurman (kterou popravdě nějak zvlášť nemusím), Marius i Cosette jsou ve svých rolích poměrně přesvědčiví, celkově to je hodně nepovedená adaptace. Do poloviny to ještě jde a člověk si u odchylek od knihy říká - no jo, muselo se to osekat, aby diváci nezemřeli vyčerpáním, od poloviny se film přestává tvářit jako adaptace knihy a začíná nepokrytě být dílem někoho, kdo někdy slyšel, že existují jacísi Bídníci a velmi přibližně tuší, o čem to tak má být.(27.3.2011)

Stejně jako Limo nechápu, proč jsou z toho ostatní tak vyvalení... Film je naprostý průměr s dobrými hereckými výkony... Ano, herci jsou to, co tento film dělá koukatelným... Scénář je totiž slabý a trochu chaotický, takže člověk, který by Bídníky neznal, by mohl chvílemi tápat... Celkově se scénář snaží filmu vtisknout "vyšší poselství", čímž ale filmu velice ubližuje. Další věc, která mi vadí je černošský revolucionář, který do této doby vůbec nepatří. Rozumějte, nejsem rasista, ale umělé vlepování černochů do příběhů a rolí, kde nemají co dělat mi prostě leze na nervy! Abych ale jen nekritizoval, musím pochválit herce (kteří právě filmu zajistili 3*). V první řadě bych uvedl Liama Neesona, který v roli Valjeana doslova zářil, jeho výkon byl velice přesvědčivý a bezchybný (na to jaké pitomosti mnohdy musel hrát...)! Dále bych uvedl Umu Thurman, která přestože neměla velkou roli, zvládla jí zahrát tak výborně, že v člověku vzbudila soucit - a to se musím přiznat, že nepatří k mým zrovna oblíbeným herečkám! Geoffrey Rush hrál svou roli výborně a spolu s Neesonem má lví podíl na tom, že z filmu nebyl propadák... Claire Danes i Hans Matheson si vyzvyžení zaslouží také - za krásné výkony... Shrnu-li to, jedná se o film, který by mohl být kasovním trhákem, kdyby byl trochu lepší scénář (ono v něm bylo víc nesrovnalostí, než jsem uvedl, ale já tu nechci spoilerovat...). Film ale také ukázal, jakou sílu mají skvělí herci a je tedy škoda, že jejich potenciál byl takto vyplýtván - přestože jen díky nim je film koukatený...(26.6.2006)

• - Ve scéně, kdy se komisař Javert (Geoffrey Rush) spoutá a poté úmyslně spadne do řeky, můžeme vidět, jak se mění její hladina. V prvním záběru je klidná, v dalším střihu sledujeme rozvířenou řeku a ke konci opět klidnou hladinu. (Mr.Hudson)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Victora Huga. (Terva)

• - Ve scéně, kdy se bojuje o rakev jednoho z revolucionářů, je možné v záběru vidět, že natáčení probíhalo před pražským hradem. Místo katedrály sv. Víta však vidíme Notre Dame. V dalších střizích a záběrech ale vidíme opět skutečný chrám sv. Víta. (Mr.Hudson)