Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (244)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Bídníky jsem měl možnost vidět již ve 3 předchozích provedeních. Moje hodnocení se tedy bude odvíjet zejména dle pocitů, které ve mne jednotlivé verze vzbudily. Právě tato verze byla bezkonkurenčně nejhorší. Příběh byl samozřejmě super. Na tom se nedá zkurvit lautr nic, pokud se nerozhodnete zasahovat do předlohy. Liam Neesona heterosexuálně miluji, ale do role Jean Valjeana mi absolutně nesedl. Nějaké velké sympatie si u mě nezískal ani nikdo další. Pokud jste s Bídníky zatím neměli tu čest, tak doporučuji filmovou verzi z roku 1958, nebo muzikál z roku 2010. To je jiné kafíčko. Těžko spekulovat, jak bych hodnotil, kdybych neměl s čím srovnávat. Takhle to ovšem vidím maximálně na 3 kousky. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,096,321Tržby Celosvetovo $14,600,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,324,586 //počet predaných kusov 440,413║ Milé prekvapenie, kde príbeh v podstate je v niekoľkých etapách stále schématicky rovnaký(skrývanie pod inou totožnosťou-vypatránie-újdenie-skrývanie-...) ale herecký koncert Liam Neeson vs. Geoffrey Rush plus niekoľkých dobre zahraných vedľajších postáv z neho robí krásny napínavý herecký koncert, kde predloha Victora Huga úžasne vynikne. /90%/ ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Nie som síce veľký fanúšik predlohy, keďže pôsobí kostrbato a umelo, ale toto spracovanie je to najlepšie, čo som mal možnosť vidieť, a dokáže do istej miery obrusovať ostré hrany Huhovej predlohy (možno pre niekoho nesprávne učinené drobné zmeny). Ťaží predovšetkým z výbornej atmosféry, dobrého spracovania historickej doby, príjemným starosvetským cítením a kvalitným obsadením na čele s Neesonom - a hoci ten možno ako jediný nevyzerá vôbec ako Francúz - dobre sa hodí aj do občasných akčných scén a v tvári sa mu verne zračí ťažko skúšaný osud. Chybičky, skokovitosti či naťahovačky sa nájdu, ale tie všetky patria predlohe, nie spracovaniu. ()

zdenny 

všechny recenze uživatele

Klasický a slavný příběh o Jeanu Valjeanovi, který člověk nemusí snad ani moc komentovat. Jsem přesvědčen o tom, že pro milovníka filmu je tento film (nebo kterákoliv jeho jiná verze) podmínkou. To už vůbec nemluvím o knižní předloze, kterou jsem, žel bohu, nečetl. Příběh má několik stěžejních bodů. 1) Dává nám otázku, zda můžeme zločince, dáme-li mu šanci a ukážeme-li přívětivou tvář, napravit a věřit, že se dá na cestu ctnosti. Po mých životních zkušenostech a zkušenostech vězeňského dozorce tomu moc nevěřím (věřil bych ale rád). 2) Souboj, který přerostl v letitou rivalitu dvou osobností - galejníka na útěku, z kterého se stal vážený občan a policejního důstojníka, který nade vše ctí spravedlnost a předpisy. Ne jen kvůli výše zmíněným dvěma bodům, ale kvůli celého nádherného příběhu a skvělým hereckým výkonům se toto dílo může směle řadit do zlatého fondu světové kinematografie. Na závěr bych chtěl dodat, že žádnou jinou verzi jsem doposud zatím nezhlédl. ()

Juto 

všechny recenze uživatele

Vizuálne je tento film pôsobivý aj s rozsiahlymi predstavami Paríža. Príbeh, aj keď je krátky, nám stále dáva dojímavý príbeh o situácii chudobných vo Francúzsku, reformovaného a neprestajne veľkorysého odsúdenca, príliš horlivého inšpektora a ľudí okolo nich. Vždy ma bavil stret ideálov a hra mačiek a myší medzi reformovaným zločincom a mužom, ktorý lipne na ideáli, že reformovať sa nikdy nemôže žiadny zločinec. 8/10 ()

Galerie (38)

Zajímavosti (11)

  • Povstání ve filmu na pohřbu velitele Lamarque, kterého se účastnil Marius Pontmercy (Hans Matheson), Cossettin (Claire Danes) milý, se skutečně stalo. V historických pramenech ho najdeme jako Červnové povstání nebo Pařížské povstání 1832, které bylo vládou potlačeno. (PanzerMTG)
  • Když se sešel Hans Matheson na castingu v New Yorku s Billem Augustem, nabídl mu August roli mladého revolucionáře Mariuse, ale americká filmová studia si nepřála, aby Matheson roli ztvárnil protože byl v té době neznámý. Nakonec ale roli získal. (Lynette)
  • Herec Hans Matheson (ve filmu Marius) musel letět roku 1997 kvůli castingu až do New Yorku. (Lynette)

Reklama

Reklama