Octopus 2

Octopus 2: River of Fear

Horor

USA, 2001, 91 min

• Luqi

Príšera zabije pár ľudí, jeden hrdina to zistí, ale nikto mu neverí a tobôž nie starosta, lebo sa blíži nejaká oslava. X filmov je postavených na tomto príbehu, jediné čo sa mení je príšera. Tento krát je to chobotnica. Jediné, v čom sa možno tento film líši od ostatných podobných je, že tento je oveľa horší ako tie ostatné a teda na rozdiel od iných podobných filmov, diváci by asi aj boli radi, keby ich radšej nejaká príšera zožrala ako by mali dopozerať tento film.(4.4.2009)

• L_O_U_S

Takovou kravinu jsem už dlouho neviděl. Scenárista musel být po frontální lobotomii, protože jinak si ty extra debilní dialogy vysvětlit nedokážu. A pak ta dvacetimetrová potvora, co se vejde do vraku lodi a do čističky a jejíž chapadla trčí odevšud... Efekty jako obvykle špatné, herectví mizerné, scénář snad ani neexistuje. (458.)(4.4.2009)

• Vakomlok

Jooo, tohle jsem viděl někdy ve dvě ráno na Nově, chvíli jsem to sledoval a byl to děs. O hereckých výkonech nemluvím, chatrné režii jakbysmet. Když se ale na scéně objevila obří chobotnice, ke všem dosavadním záporům se přidaly i špatné triky. A když ta chobotnice zničila Sochu Svobody, měl jsem dost.(17.4.2010)

• Markuss

Nechápu proč se tvůrci filmu pouštěli do tak beznadějného a předem k blamáži odsouzenému filmu. Tedy k nástupci Octopuse. Počáteční dvouhvězdičková podívaná se mění v šarádu nepovedených a ubohých scén: Hlava sochy svobody ve chřtánu chobotnice, děti zpívající několik hodin jednu písničku, souboj s octopusem, který přežije výbuch bomby ale už nepřežije ránu z harpuny. Odpad! je pro tento film velmi snesitelné hodnocení, tohle bylo totiž daleko pod úrovní naprostého dna.(22.12.2009)

• Godhaj

,,Ale Nicku, ty jediný si budeš počínat vždycky správně." Druhé pokračování filmu s přerostlou chobotnicí je přesným příkladem nepovedeného béčkového filmu. Divák v něm nalezne snad všechny možné kýčovité klišé katastrofických filmů. Od počáteční nedůvěry hlavního hrdiny v sebe sama až po záchranu topících se dětí i psů. A to vše bez jediné známky vtipu či nadhledu. Všechny postavy totiž hrají velmi dramaticky, jakoby se jednalo o bůhvíco. Ale ve výsledku je to nuda k uzoufání.(24.9.2012)