Octopus 2

Octopus 2: River of Fear

Horor

USA, 2001, 91 min

• Vakomlok

Jooo, tohle jsem viděl někdy ve dvě ráno na Nově, chvíli jsem to sledoval a byl to děs. O hereckých výkonech nemluvím, chatrné režii jakbysmet. Když se ale na scéně objevila obří chobotnice, ke všem dosavadním záporům se přidaly i špatné triky. A když ta chobotnice zničila Sochu Svobody, měl jsem dost.(17.4.2010)

• Asia_Power

Devátej nejhorší film databáze? Leda hovno...Octopus 2 sice nebyl kasovní trhák a ani Oskara nezískal ale, vedle toho množství sraček co ve 300 nejhorších jsou, je to docela zábavný žetko. Smutný je, že kdybych si měla vybrat jestli znova uvidím tohle nebo všema opěvovanýho Foresta Gumpa, tak si dám chobotnicový repete. Což znamená, že buď mi z těch všech odpadních filmů už úplně jeblo a nebo má východní mentál-ita spolu s mojim šikmým okem, díky kterýmu vidím každou pecku širokoúhle, je holt jinýho názoru než drtivá většina zdejších (To samé Hercules 3D, nejhorší film?? Viděli jste třeba Modelky na zabití? Já jo. ) . Velmi ráda bych chobotničku zadupala do země, smázla jí jak hovno z podrážky, setřela jak nudli, zhanila víc než dvanáctiletou kurvu po čtvrtým potratu ale, buddhožel pro Vás, mě tento film nesral.(11.5.2017)

Je to velký, hladký, má to dlouhý chapadla s hromadou přísavek a ostrý zoubky, copak to je? No přece přerostlá chobotnice, která se chtěla usadit v New Yorku, ale ti zlí amerikános neměla ráda přistěhovalo, místo aby byli rádi, že se jim snaží trochu provzdušnit jejich přeplněné město, tak se ji snaží ty parchanti mizerní zabít, komu bude chybět pár turistů, přece chuděrka malinká musí být z něčeho živa. Mám rád monstr filmy, mají neopakovatelné kouzlo, které ovšem každému nesedí, proto by se na ně měli dívat jenom osoby, které se dokáží na podobné výtvory naladit. Scénář normálka, herci, hudba a režie taktéž, triky solidní, jen ta snová scéna, jak si to hlavonožec šine na sochu svobody, ta je tedy pěkně odfláklá.(29.8.2008)

• Markuss

Nechápu proč se tvůrci filmu pouštěli do tak beznadějného a předem k blamáži odsouzenému filmu. Tedy k nástupci Octopuse. Počáteční dvouhvězdičková podívaná se mění v šarádu nepovedených a ubohých scén: Hlava sochy svobody ve chřtánu chobotnice, děti zpívající několik hodin jednu písničku, souboj s octopusem, který přežije výbuch bomby ale už nepřežije ránu z harpuny. Odpad! je pro tento film velmi snesitelné hodnocení, tohle bylo totiž daleko pod úrovní naprostého dna.(22.12.2009)

• Godhaj

,,Ale Nicku, ty jediný si budeš počínat vždycky správně." Druhé pokračování filmu s přerostlou chobotnicí je přesným příkladem nepovedeného béčkového filmu. Divák v něm nalezne snad všechny možné kýčovité klišé katastrofických filmů. Od počáteční nedůvěry hlavního hrdiny v sebe sama až po záchranu topících se dětí i psů. A to vše bez jediné známky vtipu či nadhledu. Všechny postavy totiž hrají velmi dramaticky, jakoby se jednalo o bůhvíco. Ale ve výsledku je to nuda k uzoufání.(24.9.2012)