poster

Irezumi ičidai

 • japonský

  刺青一代

 • japonský

  Irezumi ichidai

 • anglický

  Tattooed Life

Japonsko, 1965, 87 min

 • ORIN
  ***

  Suzukiho příspěvek do žánru ninkjó eiga. Vypráví příběh dvou bratrů – staršího Tetsa, člena jakuzy a mladšího Kendžiho, nadějného malíře, jež prchají před spravedlností. Suzuki v Tattooed Life rozehrává podvratnou podívanou, která vrcholí v grandiózním a vizuálně jedinečném finále. Suzuki kombinuje různé způsoby svícení, úhly snímání, typ i délku záběru, apod. Posledních 10-15 minut je vlastně taková encyklopedie nezvyklých tvůrčích voleb a způsobů a naprosto jedinečné umělecké dílo, které přehlušuje předchozích zhruba 70. Více o filmu k přečtení zde: http://freakengine.com/2014/02/review-tattooed-life-1965/(14.1.2016)

 • fragre
  ****

  Dva bratři v kole osudu roztočeného vraždou, z nějž není úniku, a který ke skáze vede. Všechny naděje na této cestě ukazují se co mámivé a velmi dočasné. Ale je ta depresivní podívaná obvzláštněna obrazovou složkou, která je občas velmi luzná. A závěrečný boj vypadá jako vzor, který byl často kopírován.(8.10.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace