Působivé drama o rodinných vztazích, o lásce a v neposlední řadě o kariéře, z kterého vyzařuje jakési podmanivé kouzlo poutavosti. Hudba možná některé pasáže dramatizuje více, než je zdrávo, ale i tak jsem tento snímek neviděl naposled. Podobné filmy: Kočka na rozpálené plechové střeše, Dlouhé horké léto.(22.3.2011)

Romantická dráma z prostredia amerických priemyselníkov v povojnovom období. Na postave Alfreda ( sympatický Paul Newman ) sledujeme rozklad rodinného zázemia, kde hrajú prím peniaze a povrchnosť. Spočiatku som mal problém so strihom, niektoré závery scén z úvodu filmu mi pripadali odfláknuté. Oceňujem kostýmy, nasvietenie scén a celkové vyznenie snímku.(26.5.2017)

Paul Newmanem tažené drama o věčném sváru mezi rodinou a kariérou, mezi opavrdovostí a prázdnou formou, mezi láskou a pohodlnou spokojeností. Chvílemi je na filmu znát už časový odstup, zejména ve vypjatých scénách, kdy sklouzává do dnes již těžko přijímané didaktičnosti a téměř patosu. Jen proto tomuto dramatu rozvinutému na úctyhodné a jinak zcela zvládnuté ploše nepřidávám pátou hvězdu.(13.2.2011)

Viacerí komentátori zdôrazňovali, podľa nich, neúmernú dĺžku filmu. Číselný údaj však nič nevypovedá o tolerancii diváka. U niektorých hodinových filmov dokážem opakovane zaspať mikro i makro spánkami, u filmov, ako bol tento, mám naopak pocit, že mohol trvať ešte dlhšie. Pútavý nekomplikovaný príbeh voľby na životnom rázcestí ma zaujal plynulosťou rozprávania, perfektným výkonom Paula Newmana, ktorému úspešne sekundovala jeho manželka i pre mňa neznáma Ina Balin. Samozrejme, že päťdesiatročný film obsahoval niekoľko miest, nad ktorými som zdvihol obočie, ale nemali vplyv na celkovo výborný dojem.(26.9.2014)

Typické šesťdesiate roky. Relativizovanie tradičných hodnôt. Veľmi príjemne, veľmi ľudsky, navonok veľmi sympaticky, láskavo....Život nie je jednoduchý. Tvorcovia tu dávajú iba dve alternatívy - láska alebo kariéra (či bohatstvo). Na tretiu úmyselne zabudli: morálne zásady. Nemôžeme robiť v mene lásky všetko....(16.12.2012)