Hříšně krásný Paul Newman mezi dvěma ženami a dvěma způsoby života. Nádherné kostýmy, skvělé herecké výkony Newmana a Woodwardové. O hodnocení výš bych dala nebýt urputného režijního vedení, které herce nutilo dívat se často kamsi doztracena místo na sebe. Až už i zoufalý Newman řekne své lásce: Dívej se na mne! ____Erotické napětí mezi Newmanem a jeho dívkou jiskří z obrazovky na plné pecky, přestože se divák dočká "jen" odhalených dívčích ramínek. /7. 2. 2011/(7.2.2011)

Šťastnýho prosím na Newmana ne, už nikdy! Nepříliš složitý děj, ale na druhou stranu takový jednodílný Dallas, pohybujeme se ve vysokých kruzích, jsou tu potíže s alkoholem, nevěra, velké náhodičky (záchrana na rybníce). Moc pěkné ženy (Ina Balin, jí jsem se obdivoval už v Comancheros, Joanne Woodward).(22.2.2015)

Romantická dráma z prostredia amerických priemyselníkov v povojnovom období. Na postave Alfreda ( sympatický Paul Newman ) sledujeme rozklad rodinného zázemia, kde hrajú prím peniaze a povrchnosť. Spočiatku som mal problém so strihom, niektoré závery scén z úvodu filmu mi pripadali odfláknuté. Oceňujem kostýmy, nasvietenie scén a celkové vyznenie snímku.(26.5.2017)

Typické šesťdesiate roky. Relativizovanie tradičných hodnôt. Veľmi príjemne, veľmi ľudsky, navonok veľmi sympaticky, láskavo....Život nie je jednoduchý. Tvorcovia tu dávajú iba dve alternatívy - láska alebo kariéra (či bohatstvo). Na tretiu úmyselne zabudli: morálne zásady. Nemôžeme robiť v mene lásky všetko....(16.12.2012)

Příběh plný lásky, nevěry, peněz, obchodů a cesty za úspěchem za tónů hudby velkého filmového skladatele Elmera Bernsteina. Vyzdvihovat herecké výkony ústředních postav není třeba, protože Paul Newman snad nikdy nezahrál svoji roli hůř než výborně a Joanne Woodward se předvádí také v příjemném světle. Mile však překvapuje (pro mě dosud neznámá) Ina Balin v roli Natálie. Snímek Marka Robsona je sice značně dlouhý, avšak ani okamžik jsem se nenudil, jelikož se na obrazovce stále dělo něco, co poutalo moji pozornost. Atmosféra z filmu hezky dýše a každá z pasáží, z nichž se tento počin skládá, ji má něčím příjemnou či nepříjemnou, zkrátka vždy specifickou. Od Alfredovy návštěvy uhelných dolů v Coloradu se pak pro mě snímek stal ještě mnohem víc lákavější a oči jsem již z obrazovky opravdu nespustil. Nemohu hodnotit jinak, než plnou sazbou hvězdiček.(22.1.2012)

• Ina Balin