Hříšně krásný Paul Newman mezi dvěma ženami a dvěma způsoby života. Nádherné kostýmy, skvělé herecké výkony Newmana a Woodwardové. O hodnocení výš bych dala nebýt urputného režijního vedení, které herce nutilo dívat se často kamsi doztracena místo na sebe. Až už i zoufalý Newman řekne své lásce: Dívej se na mne! ____Erotické napětí mezi Newmanem a jeho dívkou jiskří z obrazovky na plné pecky, přestože se divák dočká "jen" odhalených dívčích ramínek. /7. 2. 2011/(7.2.2011)

Typické šesťdesiate roky. Relativizovanie tradičných hodnôt. Veľmi príjemne, veľmi ľudsky, navonok veľmi sympaticky, láskavo....Život nie je jednoduchý. Tvorcovia tu dávajú iba dve alternatívy - láska alebo kariéra (či bohatstvo). Na tretiu úmyselne zabudli: morálne zásady. Nemôžeme robiť v mene lásky všetko....(16.12.2012)

Viacerí komentátori zdôrazňovali, podľa nich, neúmernú dĺžku filmu. Číselný údaj však nič nevypovedá o tolerancii diváka. U niektorých hodinových filmov dokážem opakovane zaspať mikro i makro spánkami, u filmov, ako bol tento, mám naopak pocit, že mohol trvať ešte dlhšie. Pútavý nekomplikovaný príbeh voľby na životnom rázcestí ma zaujal plynulosťou rozprávania, perfektným výkonom Paula Newmana, ktorému úspešne sekundovala jeho manželka i pre mňa neznáma Ina Balin. Samozrejme, že päťdesiatročný film obsahoval niekoľko miest, nad ktorými som zdvihol obočie, ale nemali vplyv na celkovo výborný dojem.(26.9.2014)

klasicka vypravenka o tom, ze prachy nejsou vsechno a uspech i postaveni jsou dobry veci, ale ke stesti nestaci. Nad prumerem ji drzi dramataicke sceny plne verohodnych emoci a jeden z nejvetsich sympataku filmove historie paul newman v hlavni roli. Uz jenom kvuli nemu a jeho krasne charizmaticke skutecne zivotni partnerce Joanne Woodwardové stoji tech 150 minut za videni.(8.2.2010)

Příběh plný lásky, nevěry, peněz, obchodů a cesty za úspěchem za tónů hudby velkého filmového skladatele Elmera Bernsteina. Vyzdvihovat herecké výkony ústředních postav není třeba, protože Paul Newman snad nikdy nezahrál svoji roli hůř než výborně a Joanne Woodward se předvádí také v příjemném světle. Mile však překvapuje (pro mě dosud neznámá) Ina Balin v roli Natálie. Snímek Marka Robsona je sice značně dlouhý, avšak ani okamžik jsem se nenudil, jelikož se na obrazovce stále dělo něco, co poutalo moji pozornost. Atmosféra z filmu hezky dýše a každá z pasáží, z nichž se tento počin skládá, ji má něčím příjemnou či nepříjemnou, zkrátka vždy specifickou. Od Alfredovy návštěvy uhelných dolů v Coloradu se pak pro mě snímek stal ještě mnohem víc lákavější a oči jsem již z obrazovky opravdu nespustil. Nemohu hodnotit jinak, než plnou sazbou hvězdiček.(22.1.2012)