Paul Newman se musí rozhodnout, co je pro něj důležitější, zda výnosné zaměstnání, nebo šťastný a spokojený vztah. V práci se mu extrémně daří, jeho manželství se však rozpadá. Do toho potká sympatickou dívku, která ho přiměje přehodnotit priority...  Filadelfie, 1946. Z války se vrací Alfréd Eaton, jeden ze synů továrníka Eatona. Druhý syn zemřel už jako dítě na meningitidu, ale otec mrtvého syna stále ctí víc než živého. Alfréda doma nikdo nečeká. Od služebných se dozvídá, že otec se nezměnil a matka pije. Po návratu rodičů vyslechne Alfréd jejich hádku, ze které plyne, že jeho matka má s někým poměr. Později se Alfréd s otcem pohádá také, když se mu svěří s tím, že nechce pracovat u něj v továrně ani ji po něm převzít – chce odejít do New Yorku.
Na večírku se Alfréd seznámí s dívkou z bohaté rodiny Mary, a přestože je zadaná, chce ji získat. Ani Maryini rodiče z něj nejsou příliš nadšeni, Mary se do něj ale zamiluje a zruší své zasnoubení. Alfrédův otec v den jejich svatby umírá...
Alfréd se svým nejlepším kamarádem Lexem začne podnikat v leteckém průmyslu, chce vydělat velké peníze, to je jeho sen. Také náhodou zachrání syna vlivného finančníka, který mu z vděčnosti nabídne místo. Alfréd přijímá. Kvůli práci je ale prakticky neustále mimo domov a s Mary se kvůli tomu hádají. Mary se kromě toho za Alfrédovými zády schází se svým bývalým snoubencem. Potom Alfréd na jedné popracovní večeři potká dceru majitele dolu v Pensylvánii a zamiluje se do ní. K tomu zjistí, že ho manželka podvádí. Situace je však komplikovaná, rozvod kvůli práci nepřichází v úvahu... (oficiální text distributora)

Aky

Paul Newmanem tažené drama o věčném sváru mezi rodinou a kariérou, mezi opavrdovostí a prázdnou formou, mezi láskou a pohodlnou spokojeností. Chvílemi je na filmu znát už časový odstup, zejména ve vypjatých scénách, kdy sklouzává do dnes již těžko přijímané didaktičnosti a téměř patosu. Jen proto tomuto dramatu rozvinutému na úctyhodné a jinak zcela zvládnuté ploše nepřidávám pátou hvězdu. ()

sharky

klasicka vypravenka o tom, ze prachy nejsou vsechno a uspech i postaveni jsou dobry veci, ale ke stesti nestaci. Nad prumerem ji drzi dramataicke sceny plne verohodnych emoci a jeden z nejvetsich sympataku filmove historie paul newman v hlavni roli. Uz jenom kvuli nemu a jeho krasne charizmaticke skutecne zivotni partnerce Joanne Woodwardové stoji tech 150 minut za videni. ()

classic

Film ako stvorený pre romantické duše,ktoré v živote stále niečo hľadajú...Najmä pre ženy. Porozumenie a pochopenie situácie človeka Alfreda Eatona,ktorý je de facto hrdina z vojny,ako všetci ostatní,vracia sa pár rokov po skončení,doma ho nevítajú s otvorenou náručou,pôjde do vzťahov a do zamestnania,ktoré nedožičí šťastiu vzťah+práca+prvá manželka JOANNE WOODWARD,ktorú necháva „samotnú doma.” Žena,ktorá je atraktívna,pekná,ale obsahuje aj svoju druhú stránku mince,pričom je popritom sama a nudí sa,tak skôr,či neskôr bude hľadať útechu u chlapa,ktorý ju zahreje,keď nie je manžel doma...Klasická americká nevera... Niekedy som si myslel,že sa pozerám na filmy DOUGLASA SIRKA...Zatiaľ druhá polovička nezaspala na vavrínoch,tak sa potuluje po všelijakých služobných cestách a spoznáva taktiež krásnu babu s krásnymi očami Natalie... Alfred má šťastie i nešťastie,prvá manželka zruší zasnúbenie,ale nezruší stretávanie a podvádzanie,to je MARY. Chce podnikať s lietadlami,ale nemá to po čase budúcnosť,potom jedného dňa zachráni topiaceho sa syna bohatého finančníka a dostáva nové miesto.Nerozumie si s Mary,rozumie si s Natalie,ony dve si nerozumejú.Trochu zostrihať,a najmä vedieť,kto čo chce,bolo by to lepšie...Viac ako 2 hodiny sa pozerať na pendlovanie amíka po štátoch a hľadanie vlastného porozumenia sa rovná pochopenie jeho situácie,vzťahov,komplikácii so ženou,hádky,svitá mu na lepšie časy výmenou partnerky...Predvídateľné,dalo sa očakávať,že sa k nej vráti! ()

Anderton

Bál som sa zdĺhavej divadelnej konverzačky. Z terasy je však filmom, ktorý si so zvratmi nedáva na čas a ak niekto niekoho osloví (či už ako potenciálneho milenca, alebo obchodného partnera), tak behom pár minút je ich vzťah naplno rozvinutý. Je treba Newmana s niekým dôležitým zoznámiť? Necháme topiť dieťa v jazere a on ho zachráni. Znie to vykonštruované? Na obrazovke to tak vôbec nepôsobí. Je len trochu na škodu vedomosť o šťastnom manželstve Newmana a Woodwardovej, pretože medzi nimi to tak iskrilo, že sa mi nechcela ta ich filmová vzťahová kríza veriť. Pomedzi natáčania hádok sa asi dobre bavili. Dospelý film pre dospelých ľudí, ako vekom, tak osobnosťou. Niečo medzi Douglasom Sirkom a adaptáciami hier Tennesseeho Williamsa. Pokiaľ máte radi dobu, keď komerčná tvorba rátala s inteligenciou diváka, Z terasy si nenechajte utiecť. Je aj o smutnom fakte, že história sa vždy opakuje. ()