poster

Sandakan č. 8

 • Japonsko

  Sandakan hačibanšokan bókjó

 • Japonsko

  サンダカン八番娼館 望郷

 • Japonsko

  Sandakan hachibanshokan bohkyo

 • Československo

  Sandakan 8

Drama / Válečný

Japonsko, 1974, 120 min

Režie:

Kei Kumai

Scénář:

Kei Kumai

Hudba:

Akira Ifukube

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Cizojazyčný film . . . . . . . . .Zlatý Medvěd - výběr(4.8.2004)

 • hirnlego
  ****

  Poněkud nevyrovnaný film. Scény "ze současnosti", ve kterých figuruje mladá reportérka se starou ženou - bývalou nedobrovolnou prostitutkou, silně poznamenanou krutým životem - jsou neskutečně dojemné. Jejich postupné sbližování se, radost staré ženy z byť jen nepatrného náznaku náklonnosti, radost z toho, že jí někdo dělá společnost - to vše dojímá ji i diváka takřka k slzám. Naproti tomu druhá rovina příběhu - vyprávění minulosti - často sklouzává do kýče, lehce nudných a párkrát i nemístně vtipných pasáží - a divák, ač by měl s hlavní postavou a jejím osudem soucítit, je spíš nedobrovolně a nezúčastněně vnořen do děje, který ve své naléhavosti a síle zaostává za první rovinou příběhu tak, až má člověk pocit, že kouká na jiný film (avšak i zde se najde pár vskutku silných scén). . . . . . I přes všechny své výše uvedené zápory je Sandakan č. 8 snímkem, který stojí za zhlédnutí.(20.9.2007)

 • Brouk
  ****

  V kinech to běželo tuším pod názvem Sandakan č.8(16.3.2005)

 • stub
  *****

  Silný a dojemný příběh z 1.pol. 20.stol., o životě japonských prostitutek na Borneu. Dívky, které ztratily své mládí v tichomořských bordelech a po návratu do nového, reformovaného Japonska, pro ně nezbylo nic než opovržení. Kei Kumai (Moře vidí vše...) je geniálním malířem filmových obrazů, o čemž se můžeme nepřetržitě přesvědčovat i během sledování tohoto snímku. Právě jeho posedlost jednotlivými obrazy, stejně jako neobyčejná citlivost při zpracovávání "ženských témat", nejvíce připomínají legendu japonské kinematografie - Akiru Kurosawu. Herecké výkony jsou dobré a vyrovnané a jak je u autora zvykem (tentokrát narozdíl od AK), žádná postava na sebe nestrhává více pozornosti, než je nutné. Snad by člověk, vzhledem k tématu, očekával více syrovosti, je však třeba si uvědomit, že Kumaiovi prostředky jsou jiné a pokud někomu jeho styl nevyhovuje, nemá přílišnou cenu zkoušet to ani s jinými jeho dílky...(7.11.2008)

 • d-fens

  ocenenia : Oscar 1976 - Nominácia na najlepší zahraničný film(1.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace