poster

Sladký pták mládí

 • Česko

  Sladké ptáče mládí

 • USA

  Sweet Bird of Youth

 • Slovensko

  Sladký vták mladosti

Drama

USA, 1962, 120 min

 • cheyene
  ****

  Solidní drama, v němž se střetává láska s nenávistí a nepřejícností, a v němž jdou ruku v ruce intriky a cesta na vrchol či udržení se na něm. Odér všech zvrácených, ale i těch relativně kladných charakterů postav se ještě dlouho po zhlédnutí snímku line za divákem a posledních několik minut se z hlavy dostává docela těžko, byť osobně jsem byl nakonec se závěrem spokojený, jenže samotné vyznění celého filmu a síla některých dialogů ve mně zanechává silnou a lehce depresivní stopu.(2.1.2012)

 • kubilov
  ****

  Sweet Bird of Youth je další filmovou adaptací divadelní hry slavného dramatika Tenneseeho Williamse, ve které se opět zaměřuje hlavně na důkladné prokreslení jednotlivých charakterů, se kterými pracuje jako obvykle s citem a s ohledem vůči divákovi. Paul Newman zde však bohužel hraje jednu ze svých hereckých poloh, ve kterých ho opravdu nemám rád (outsider), přesto jsou i s věčně sjetou Geraldine Page jako herečkou za zenitem kvalitními dějovými činiteli a spolu s prohnilým mocnářem Edem Begleym a uťápnutou Shirley Knight vytvářejí solidní herecký ansámbl.(13.8.2014)

 • nascendi
  ****

  Sladký film mladosti je ďalším výborným filmom, ktorý som videl v mladosti a podarilo sa mi ho vidieť aj teraz. A nielen preto, aby som k nemu napísal chýbajúci komentár a potvrdil pôvodné hodnotenie. Najmä preto, že na filmy podľa T. Williamsa mám slabosť, že Paul Newman je môj najobľúbenejší herec a Richardovi Brooksovi sa podarilo z týchto a ďalších ingrediencií ukuchtiť filmovú lahôdku, ktorá možno nedosahuje sily Električky alebo Mačky, ale ostáva rovnako nezabudnuteľná, pretože takto nejako sa veci dejú aj v súčasnosti. Len majú iné osoby, obsadenie a pomenovanie.(25.2.2018)

 • Rob Roy
  ****

  Adaptace hry Tennesseho Williamse -- Že jde o zpracování divadelní hry, je patrné. Ukecané, časové rozpětí dvou dnů, pár silných charakterů, dlouhé interiérové scény v několika málo prostředích ( především hotelový pokoj ). Dobří herci - Newman hraje svůj klasicky dobrý standard snaživého outsidera, Geraldine Pageová v roli upadající hvězdy je místy až podezřele podobná Normě Desmondové ze Sunset Blvd. Díky dobře napsaným dialogům statičnost nevadí a ve správných chvílích přichází i flashbacky z minulosti, osvětlující motivace a charaktery postav. Ty jsou odhalovány postupně, filmu chybí klasické seznamování se s postavami na začátku, udržuje to diváka v pozornosti.(25.5.2006)

 • andrii
  *****

  ...zpívá a štěbetá, krouží, hledá a najít by měl opravdový smysl života dřív, než mu křídla přistřihne dospělost a prázdnota, než nadobro v hořkosti zahnízdí. Šance ať zcela nepohasne, ať vám neuletí. Popadněte ji za pačesy. Hněte a hněte svůj sen, ať je krásně nadýchaný, obláčkový, i když těžký, k zadušení je závoj tkaný z reality... Až tam, kam může, do výšin, níže, ke dnu prvotřídně. Playboy Paul, potulný hráč, trosečník, srší touhou prorazit, kouzlí sametovým pohledem, mechovým tělem, talentem výdrže, v apartmá mračen udržuje naději na své modré (z) nebe. Nechť vše vzdálené se přibližuje.(13.4.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace