Ženy v nesnázích

• USA Women in Trouble (více)
Trailer

Každá žena na světě je jedinečná a každá má také své trápení, tajemství a sny. Osudy několika takových žen se v jednom dni protnou při souhře velmi podivných náhod. Pornohvězda Elektra Luxx zjistí, že čeká dítě s rockerem Nickem. Když opouští lékařskou ordinaci, uvízne ve výtahu s Doris, která se svou sestrou Addy tají malé Charlotte, kdo je její skutečná matka. Addy nedávno začala brát Charlotte k terapeutce Maxine. Maxine ale zjistí, že ji Addy využívá jen jako chůvu na hlídání, zatímco ve vedlejší místnosti tajně dovádí s jejím manželem. Po zjištění pravdy se vyřítí ven z domu a narazí na další dvě dámy oblečené jako prostitutky, které utíkají před vrahouny. Propletenec vyvrcholí ve chvíli, kdy se při hrátkách rockové hvězdy Nicka a letušky Cory na záchodku v letadle stane malér…. (oficiální text distributora)

Trailer

ScarPoul

Príjemná konverzačka, ktorá aj napriek absencií výraznejšieho mužského hrdinu je stále univerzálnym príbehom s vtipne napísanými a zahranými postavičkami. Najvýraznejším elementom je Elektra Luxx v podaní výbornej Carly Gugino a hlúpučkej Holly v podaní Adrianne Palicki. Tiež potešia drobné úlohy veľkých hercov Josha Brolina ako anglického rockera a Joseph Gordon - Levitta ako zakladateľa porno fun klubu. Gutierrez zvolil poviedkový štýl rozprávania s ktorého sú niektoré poviedky podarenejšie ako ostatné. Film je hravý, podfarbený neónovými svetlami a sexuálnou tématikou - ktorá je parodujúca a nepôsobí nechutne - čo je veľké plus filmu - lebo ukazuje pornohviezdy ako obyčajných ľudí s obyčajnými problémami. Skrátka by ste si s nimi skočili na nejaké to pivo. Film je bohužiaľ neučesaný čo sa týka nejakej dramatickej zápletky a mnohé postavy pôsobia chladne až prvoplánovo. Nie je to také zlé aby to znevažovalo funkčnosť celého príbehu, ale chýba tomu väčší, naliehavejší alebo vtipnejší presah. Je to vlastne zlepenec, ktorý v niektorých miestach funguje a v iných nie. Som zvedavý čo prinesie pokračovanie. ()

mat.ilda

Hezky jsme si pokecaly, holky...:-) I když těch proti bude asi víc než pro, nebudu je ani zmiňovat, neboť jsem se po celou dobu cítila velmi dobře, ačkoli neodpovídám ani jednomu typu z postav. Pan Gutierrez má dobrý vkus na baby, nakoukaného Smithe, Tarantina i Bergmana a nebál se je použít - výsledkem jsou bezcavykové dialogy, intimní kamera a příjemné ženské frázování, které hravě zahání prázdnotu hovorů (pozor, není tomu tak vždy, řeší se i vcelku vážné věci, za vše mluví "když neříkáme lidem co cítíme, co tady pak děláme?") i několik úletů, jako hudba v baru, příhoda v letadle, scénka s imaginární cigaretou... a abych nezapomněla - mentalista Simon Baker překvapil za muže a málem oplakaný Gordon-Levitt byl sladký, ostatně jako vždy. Shrňme si pocity - byla to milá, krátká a fajn změna, doufám, že Elektra Luxx půjde stejnou cestou. Jo, a věděli jste, že každý může být Ph.D.?:-) ()

IQ Tiqe

Jednoznačně pozitivně laděný film, který jsme si oba (já i chřipka) moc užili. Je to druh filmu, na který se radši dívám sám. Úvodní titulky mě trochu vyděsily - jako by patřily k nízkorozpočtové slátanině, ale můžu s klidným svědomým napsat, že jsem se od začátku do konce nenudil, byť nebylo tempo bůhvíjak rychlé. Zkrátka další z těch lepších (a hlavně nenáročných) komedií; i když je trochu jiná. Někdo tu kritizoval sexuální podtext - ten je super! Ještě upozornění - dokoukejte až do konce, ať nedostanete Ph.D. :D ()

playboxguest

Zhruba před týdnem jsem zkoukla kousek zvaný Elekra Luxx, aniž bych dopředu věděla, do čeho jdu. Několik dalších dnů jsem se nedokázala rozhodnout, zda-li jsem viděla svým způsobem zábavný a kouzelný film, nebo naopak totální pitominku o ničem. Při svém tápání jsem se, díky čsfd, náhodou dozvěděla, že Elektra je pokračováním filmu Women in trouble. To, že jsem si následně film prostě musela sehnat, už samo o sobě značí, že zmiňované pokračování zas tak zlé nebylo. A je to tak, oba dva filmy, kvalitativně zhruba na stejno, mají pospolu nepopiratelné kouzlo, kterým si mě prostě získaly jako jedna tříhodinová konverzačně-dramaticko-komediální (a kdo ví, co ještě...) jízda. ()

JohnnyD

Typický post-moderný nezávislý balast s kvantom postáv, ktoré zdanlivo spolu nesúvisia, no ich osudy sa v závere prepletú. OK beriem to, Boh ma chcel vytrestať, lebo som čakal šteklivú komédiu o nakrúcaní porna a dostal som ukecenú drámu o utrápených ženách. Takto jediným pozitívom ostáva fakt, že vďaka tomuto filmu viem, že nechcem vidieť jeho pokračovanie Elektra Luxx. Dve muchy zabité jednou ranou! ()

• Film byl natočen za deset dní s rozpočtem 50 000 amerických dolarů. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)
  • Film měl premiéru na festivalu South by Southwest 2009. (Terva)