Ženy v nesnázích

• USA Women in Trouble (více)
Trailer

Každá žena na světě je jedinečná a každá má také své trápení, tajemství a sny. Osudy několika takových žen se v jednom dni protnou při souhře velmi podivných náhod. Pornohvězda Elektra Luxx zjistí, že čeká dítě s rockerem Nickem. Když opouští lékařskou ordinaci, uvízne ve výtahu s Doris, která se svou sestrou Addy tají malé Charlotte, kdo je její skutečná matka. Addy nedávno začala brát Charlotte k terapeutce Maxine. Maxine ale zjistí, že ji Addy využívá jen jako chůvu na hlídání, zatímco ve vedlejší místnosti tajně dovádí s jejím manželem. Po zjištění pravdy se vyřítí ven z domu a narazí na další dvě dámy oblečené jako prostitutky, které utíkají před vrahouny. Propletenec vyvrcholí ve chvíli, kdy se při hrátkách rockové hvězdy Nicka a letušky Cory na záchodku v letadle stane malér…. (oficiální text distributora)

Trailer

uiu

Mnohem lepší než pokračování Elektra Luxx (2010). Příjemná konverzačka, v hlavní roli ženy a jejich netradiční problémy, jedny z hlavních hrdinek jsou pornoherečky (některé, co moc rozumu nepobraly). Jako první jsem viděla "dvojku", takže teprve až teď mi došly některé příběhy a spojistosti mezi postavami, zatímco ve dvojce hraje prim Electra v podání Carly Gugino, zde jsou hlavní postavy snad všechny ženy a každá má svůj čas na plátně spravedlivě vyměřený spolu s ostatními. ()

mat.ilda

Hezky jsme si pokecaly, holky...:-) I když těch proti bude asi víc než pro, nebudu je ani zmiňovat, neboť jsem se po celou dobu cítila velmi dobře, ačkoli neodpovídám ani jednomu typu z postav. Pan Gutierrez má dobrý vkus na baby, nakoukaného Smithe, Tarantina i Bergmana a nebál se je použít - výsledkem jsou bezcavykové dialogy, intimní kamera a příjemné ženské frázování, které hravě zahání prázdnotu hovorů (pozor, není tomu tak vždy, řeší se i vcelku vážné věci, za vše mluví "když neříkáme lidem co cítíme, co tady pak děláme?") i několik úletů, jako hudba v baru, příhoda v letadle, scénka s imaginární cigaretou... a abych nezapomněla - mentalista Simon Baker překvapil za muže a málem oplakaný Gordon-Levitt byl sladký, ostatně jako vždy. Shrňme si pocity - byla to milá, krátká a fajn změna, doufám, že Elektra Luxx půjde stejnou cestou. Jo, a věděli jste, že každý může být Ph.D.?:-) ()

Martinibaby

Film je taková ta pohodovka, člověk se nemusí namáhat, aby ho pochopil - děj je sice mezi 'ženami v nesnázích' celou dobu propleten, ale ne takovým způsobem, že by se člověk ztrácel. Naprosto kouzelný a uchvacující je ovšem scénář a absurdní originalita jednotlivých scén - jak vtipných a sarkastických dialogů, tak vážnějších scén. Skvělá Sarah Clarke (kterou sem pro jistotu ani nenapsali:), Carla Gugino, Adrianne Palicky a nejen ty. Velké čtyři hvězdičky, skoro jsem měla pokušení dát pět :) ()

IQ Tiqe

Jednoznačně pozitivně laděný film, který jsme si oba (já i chřipka) moc užili. Je to druh filmu, na který se radši dívám sám. Úvodní titulky mě trochu vyděsily - jako by patřily k nízkorozpočtové slátanině, ale můžu s klidným svědomým napsat, že jsem se od začátku do konce nenudil, byť nebylo tempo bůhvíjak rychlé. Zkrátka další z těch lepších (a hlavně nenáročných) komedií; i když je trochu jiná. Někdo tu kritizoval sexuální podtext - ten je super! Ještě upozornění - dokoukejte až do konce, ať nedostanete Ph.D. :D ()

Necrotongue

Snímek rozhodně není zážitkovou delikatesou pro filmové fajnšmekry, děj je nekomplikovaný jen o něco méně než Hollyino myšlení, ale člověk se může v klidu hodit do pohody a užít si nenáročnou zábavu. Potud by to tedy bylo za tři kousky. Bonusovou čtvrtou hvězdičku jsem přidal za všechny postavy pornohereček, pokud jste někdy viděli rozhovor se skutečnou ženou z branže, musíte tu dokonalost ocenit:-) No, a jak jsem už určitě někde napsal, pornoprůmysl je jediným průmyslovým odvětvím, o které se dlouhodobě zajímám, takže jasně za čtyři. ()

• Film měl premiéru na festivalu South by Southwest 2009. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)
  • Film byl natočen za deset dní s rozpočtem 50 000 amerických dolarů. (Terva)