poster

Vítězství

 • anglický

  Winning

 • slovenský

  Víťazstvo

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1969, 122 min

 • D.Moore
  ****

  Víte, že se mi Vítězství líbí víc než opěvované Le Mans se Stevem McQueenem? Měl jsem dokonce velmi blízko k tomu, abych dal i pátou hvězdu, jenže on se mi ten film ke konci zdál až příliš dlouhý (konkrétně bohužel během závodu v Indianapolis). Jinak ale nemám co vytknout. Automobilové scény patří k těm vůbec nejlepším, jaké jsem kdy viděl, a James Goldstone si při nich vyhrál stejně jako střihač, který jim dal místy přímo zběsilý rytmus. Herecky též bez závady, příběh mi připadal příjemně nejednoznačný a dumám nad tím, jestli jsem měl Newmanově postavě fandit, nebo ne. Čtyři a půl.(16.3.2014)

 • aluna
  ****

  Očekávala jsem Grand Prix prsklou Velmi křehkými vztahy s archetypem manželky ve stylu Někdo tam nahoře mě má rád či Rockyho – milující, pečující žena přes všechny obavy ze smrti či toho, že milovaná osoba bude do konce života jen slintat na bryndák, svého muže v jeho lítání přesto podporuje, protože „si vzala závodníka a tak ho musí brát“. Průběh děje je ale značně jinačí, než by člověk čekal a postava Joanne Woodward je o dost více živoucí ženou, jež se stejně jako film sám vyvaruje velkohubých monologů a patosu, což se mi v příjemném překvapení sledovalo moc pěkně. Prý se s nadsázkou říká, že on je ten krásný a ona talentovaná. Její jemný, nonšalantní půvab ve spojení s nadáním působí jako magnet a ve společných scénách místy zastíní i svého opěvovanějšího manžela. I Newman to věděl a nesl to s takovou grácií a pyšností na ni, že sledovat cokoliv, kde se objeví spolu, je zážitek s velkým HP (hereckým párem), nad který v Hellwoodu v osobním i profesním životě nebylo, není a nebude. Režijně místy docela zprasenej, ale jinak moc příjemnej neukecanej počin o všech vítězstvích na trati bytí s nejlepším koncem.(8.12.2012)

 • Foma
  ****

  Pochopte, ten film neni veledílo, dialogy se pokoušejí mít nějakou hloubku, ale je to hloubka louže po letní bouřce. Nicméně Paul Newman je bezva, mezi ním a Joan Woodward to funguje velmi dobře a hlavně, jsou tam ty auta - závody, zvuk motorů, bouračky, napětí, a o tom ten film je, a ještě k tomu takovej ten nezaměnitelnej kolorit filmů z přelomu 60. a 70. let. Takže 4 hvězdy jsou takový subjetkivní hodnoení.(25.6.2007)

 • ThinkGeek
  ****

  Film působí jako sestříhaný nějakým zaučujícím se vizionářem. Scény se závody byly velmi dobré, zbytek filmu působil, že chyběly záběry. Postavy se objevovali, chvíli na sebe byli naštvaní, v prostřihu na ně se na sebe usmívali, ale pak jsme zjistili, že na sebe byli naštvaní takže si jako divák domyslíte, že to byl asi nesmyslný prostřih a takové klacky pod nohy film hází celou dobu. A ve finále je vám celá dějová linka ukradená a vše co si z ní odnesete je to, že Richard Thomas (syn) až přehnaně třepe hlavou. Zůstávají tak pouze záběry ze závodů za které dávám dvě hvězdičky navíc.(7.4.2012)

 • mikulem
  **

  Film z atraktivního prostředí automobilových závodů selhává v obou dějových rovinách. Závodění je málo, dohromady jen pár záběrů na začátku a 20 minut v poslední půlhodině - ty jsou vrcholem filmu, i když nic srovnatelného s GRAND PRIX se nekoná. Kromě závodění film sleduje jedinou dějovou linii - Newmanovu snahu rozdělit svůj čas mezi práci a rodinu, a tahle uslintaná moralita mě nechala zcela chladným.(17.3.2009)

 • - Paul Newman začínal v rámci přípravy na natáčení trénovat ve voze Lola T270, což byl vůz pro začátečníky. Brzyl se ale přesunul do silnějšího vozu Fordu GT 40. (Mikino00)

 • - Frank Capua (Paul Newman) nosí hodinky značky Rolex Daytona. (dyfur)

 • - Paul Newman s Robertem Wagnerem se na své role konkurenčních závodníků připravovali v závodní škole Roberta Bonduranta v Kalifornii. (Mikino00)