poster

Když má muž problémy

 • anglický

  Man Trouble

 • slovenský

  Keď má muž problémy

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 1992, 100 min

Komentáře uživatelů k filmu (22)

 • igi B.
  ***

  Lehce ironická oddechovka s kriminální vsuvkou - čili komedie s ač provařenou - přesto však poněkud překombinovanou milostnou zápletkou (-kami ;-), leč ve výsledku přece jen docela zábavný film s neodolatelným očkem (tradičně standardní - t.j. dobrý J.N.), jeho značně neurotickou >iwošimskou< manželkou, dvěma citově i osobnostně poněkud nevyrovnanými sestrami a chlápky kolem nich - a jedním roztomilým >zabijáckým< pejskem (co víc než hlídání má v oblibě ( >psexuálně< motivované :o) obskakování momentální paničky i dalších dam v okolí...:-) Bob Rafelson má dar nešlápnout vedle, takže i když v půli filmu děj opravdu trošku klopýtá, pořád zůstává dobrou zábavou pro přece jen raději inteligentnější část masového publika... ;-) Dvě a půl hvězdičky za film - zaokrouhlené bez problému nahoru i za ten opravdu vydařený fór se sekyrou, (zjevně navždy) zatnutou do kapoty toho nádherného Mercedesu S-Klasse, modelu (v americké mutaci) někdy z konce šedesátých let, z dob prostě nejkrásnějších auťáků téhle značky...(29.12.2006)

 • kleopatra
  ****

  Jack Nicholson v roli psího cvičitele a nešťastného záletníka (svou zlou ženu tituluje Iwo Jima) si šarmem a vemlouvavým hlasem získá násklonnost operní pěvkyně v nesnázích - Ellen Barkin s krásným úsměvem/šklebem je taky děsně sympatická. K tomu si přičtěte mafiánské figurky, řízkoidní Beverly D´ Angelo, vtipné hlášky .... takže naprostá po-ho-dič-ka.(1.3.2007)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,096,030Tržby Celosvetovo $-(17.11.2009)

 • gudaulin
  **

  Velmi průměrná komedie, která doplácí na scénáristickou roztěkanost. Scénárista totiž připomíná psa, který honí skupinu zajíců a po pár metrech zamíří vždycky k jinému cíli. Žádný z motivů přitom není uspokojivě naplněný a přítomnost některých herců, jako je Harry Dean Staton, je vyloženě sabotováním jejich talentu a potenciálu. Celé to nakonec táhne ústřední herecká dvojice, kde pochopitelně vévodí osvědčený Jack Nicholson. Nebýt jeho, bylo by hodnocení uživatelů ještě daleko rezervovanější. Celkový dojem: 45 %.(19.11.2010)

 • mysicka
  ****

  operní pěvkyně joan se nachází v rozvodovém řízení, právě jí nějaký lupič zdemoloval byt a do toho přijela z havaje její sestra andy s tím, že napsala knihu o jednom ze svých ex, kterému se tím hodlá pomstít.. harry je chlápek, co cvičí psy jako hlídače a prodává je majetným lidem k ochraně jejich hmotných statků.. a tak se stane, že se cesty těchto dvou různých lidí střetnou..:o) film je trošku komedie, trošku krimi, trošku love-story, každopádně pro mě to byl milý a vítaný oddech:o) a znovu mě to utvrdilo v tom, že když má muž problémy, tak si za ně většinou může sám..:)) jooo a stromochirurg.. hehe..(19.9.2007)

 • WANDRWALL
  ***

  Když má muž problémy, tak by si jich měla pořádná žena všimnout a pomoci mu je odstranit. Pokud to žena neudělá, tak není dobrá. A tenhle film ukazuje, že záletnictví není zrovna zajímavý životní styl, i když nebylo by záletnictví, kdyby byly ženy pořádné a nepodléhali snadným svodům mužů.(17.4.2011)

 • Rocky62
  **

  Pokud divák očekává ujetou komedii, je na správné adrese. Zda-li však předpokládá účast romantiky a krimi, tak si může nechat zajít chuť. V této poněkud afektované bezduché komedii je totiž úplná absence toho, co mohl tento film nabídnout. Potenciál tu nepochybně byl. Účast velmi zvučných jmen, vcelku schopná režisérova ruka a dostačující námět. To vše mohlo vyústit ve zdařilou zábavu, na kterou by mohl divák vzpomínat. Proč z toho vyplynul takovýto nudný žvást oplývající naivním zpracováním, výskytem "WTF?" scén a tzv. kriminální recidivou, mi zůstává záhadou. Speciálně vycvičený pes na hlídání, který místo střežení majetku vojíždí hnáty každé ženské, kterou potká. Harryho manželka, která na sezení v manželské poradně neustále zvrací to samé a klišovitý happyend, který je ještě navíc ozvláštněn asistencí policejní helikoptéry. Vskutku nevydařená záležitost. Nebýt svůdných partií Ellen Barkin, moc by toho na koukání nezbylo.(9.6.2013)

 • Gary
  ****

  Oddechová komedie.Nepatří sice mezi nejlepší Nicholsonovi filmy,ale slušně jsem se u ní pobavil.Dá se na ni dívat i podruhé.A to je co říct.(12.2.2003)

 • Terva
  ****

  Joan není jen klienta, ale také krásná žena........ Scénář : Carole Eastman. Kamera : Stephen H. Burum. Hrají : Jack Nicholson jako Eugene Earl Axline a Ellen Barkin jako Joan Spruance.(29.5.2011)

 • F.man
  ***

  Jeden z nejabsurdnějších filmů, které jsem měl za poslední dobu možnost zhlédnout. Nadhled režiséra Rafelsona jde cítit skoro z každé scény. Jen škoda, že se nerozhodl nechat film na takové vlně po celou dobu. Tak jen střída žánry, snaží se rozvíjet příběh, což v důsledku vypadá jako slepenina, avšak plná nadhledu a vtipu. Škoda...(2.6.2008)

 • rt12
  ***

  Jack Nicholson celý film táhne, je tady rozkošným hochštaplerem, kterému fandíte. Příjemě jsem se pobavila.(16.12.2013)

 • Joges
  ***

  Na začátku sledování jsem chtěl pochválit výborný scénář i dobré postavy a herecké výkony, z filmu se však postupně stává ztřeštěná komedie, která mě vůbec nenadchla. Takže průměr.(17.5.2013)

 • Brain-D
  **

  Docela trapná komedie, která mi připadá jako pro divadlo. Bohužel i přes skvělého Jacka a skvělou Ellen Barkin jsem se moc dobře nebavil. Jack má daleko lepší filmy.(25.7.2012)

 • tomtomtoma
  **

  Jediný důvod, proč se podívat na tento filmový snímek, je Jack Nicholson a jeho herecká partnerka Ellen Barkin. Děj jako celek nepůsobí soudržně a pevně, je rozmělněný a toporný. Mnoho vložených prvků ztrácí ve svém výsledku svůj komický ráz a vyznívá do ztracena celkové rozháranosti. Životní štěstí lze potkat na každém místě a za jakékoli situace. Potom záleží na snaze, úsilí a upřímnosti každého, jak svoji šanci uchopí. Hlavní postavou je cvičitel hlídacích psů Eugene Earl Axline alias Harry Bliss (dobrý Jack Nicholson) se svojí nelehkou finanční situací, přelétavostí v zájmu o ženy a nenadálým setkáním. Fascinuje ho, přitahuje ho, pokouší ho, svádí ho, děsí ho, straší ho, uspokojuje ho a nakonec ho přinutí dostat ze sebe to nejlepší, čeho je schopen. Hlavní ženskou postavou je operní zpěvačka v rozvodovém řízení Joan Spruance (šarmantní Ellen Barkin), kolem které se začínají dít hrůzu a děs vyvolávající nehody. Hledá ochranu, nastavuje vlastní kůži, sbírá odvahu a sklízí zaslouženou odměnu. Z dalších rolí: velmi nebezpečný a velmi mocný muž Redmond Layls (Harry Dean Stanton), povrchní a přelétavá Joanina sestra s nebezpečnou známostí Andy Ellerman (zajímavá Beverly D'Angelo), Joanin maniakální kamarád z operního prostředí Eddy Revere (Michael McKean), Laylsův nekompromisní právník s dlouhými prsty Laurence Moncrief (Saul Rubinek), Harryho vnadná sekretářka a milenka June Huff (Viveka Davis), Joanina věrná kamarádka a operní zpěvačka Helen Dextra (Veronica Cartwright), Joanin žárlivý a opuštěný manžel a dirigent Lewie Duart (David Clennon), Harryho nespokojená a náročná manželka Adele Bliss (Lauren Tom), či psem neustále obtěžovaná hospodyně Socorro (Betty Carvalho). Má to být napínavá zábava s vtipným a svižným nadhledem. Nestalo se tak díky své nestálosti, rozdrobenosti a kostrbatosti. Nezachrání to ani křížová výprava za osvobození unesené osoby, či sexuálně motivované psychotické obtěžování.(2.9.2016)

 • Pavlík
  ***

  30. 09. 2009 (261.); film sice nebyl vyníkající, ale Jacka vždy rád vzhlédnu(2.10.2009)

 • klima777
  *

  Nicholson je samozřejmě dobrý a stoprocentně spolehlivý, leč film je to náramně nevydařený (nudný a zároveň ukřičený a vykřičený), tudíž jej nemůže zachránit ani on, ani nikdo jiný ze zúčastněných herců.(16.4.2010)

 • dopita
  **

  Trochu zmatečná a nudná komedie, která má problém udržet divákovu pozornost. Jack Nicholson je tradičně dobrej, Ellen Barkinová je jak uragán a filmu dominuje.(2.10.2009)

 • Caesar1993
  ****

  Jack Nicholson dokázal, že není hercem jedné role. Svojí, na svojí "normu" normální, roli zvládnul dobře.(2.10.2009)

 • upas
  **

  pro tenhle film bylo angažování jacka nicholsona vyloženě škoda. bez něj by to sice byl totální odpad, ale dalo se ušetřit angažováním luďka soboty.(1.10.2009)

 • Zevon
  ***

  Dobrá zábava, ale velmi nevěrohodný Nicholsonův hlas v dabingu, který jsem shlédl na NovaCinema.(1.10.2010)

 • DANAT
  **

  Nemecky nazov: Man Trouble - Auf den Hund gekommen(4.2.2013)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace